Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Wolf

Naród Śląski, narodowość śląska, autonomia Śląska?

Rekomendowane odpowiedzi

Historia jak historia, a brak odpowiedzi jest i ze strony użytkownika m110 zatem zreasumuję:

1. W jakich wojnach uczestniczyła armia niemiecka po 1970 r. - i co to ma do autonomii Śląska?

2. Jak Misja ONZ w Argentynie składała się z żołnierzy niemieckiej armii i brała udział w walkach - i co to ma do autonomii Śląska?

3. Co mają stosunki polsko-niemieckie do kwestii: autonomii Śląska?

4. Nie wiem kogo użytkownik m110 szanował o 17.00 - można jaśniej?

5. Po 17.00 - przestał już ich szanować?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Nie jest moja żona w pobliżu ale zwykle robi profil osób po ich wypowiedziach.

Ja też się zareklamuję: Tomasz N po czynach go poznacie

Edytowane przez secesjonista
: Tomaszu N nie nadużywaj mej cierpliwości; wreszcie mój profil związany był ze stosunkiem do kwestii Ślązaków. Poprawiłem twój link do profilu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
m110   

Tylko czy autonomia finansowa polepszy sytuację?

Na pewno uczyni ją klarowniejszą i wymusi odpowiedzialność.

Innymi słowy: bardziej czy mniej samodzielny Śląsk zdąży przeorientować swą gospodarką przed tym kolapsem - łatwiej jako byt autonomiczny?

Dobre pytanie. Liczę jednak na to pierwsze, czyli wzrost postaw odpowiedzialnych w miejsce roszczeniowych. Choć bez gwałtownego tąpnięcia się nie obejdzie. Kopalnie to powoli ostatnie molochy (pracownicze) z silnie rozGdy budowanymi związkami zawodowymi. Te ostatnie będą do końca chciały utrzymać status quo czyli miejsca pracy przy wsparciu samorządów, kierując swe postulaty w stronę Warszawy, gdzie raczej kogoś na miarę M. Tacher nie będzie. Więc jakiś czas górnictwo pojedzie na cycku reszty Polski, rozbudzając animozje.

Przy autonomii finansowej do tego ostatniego nie dojdzie i wszystko zajdzie szybciej.

Pisałem wcześniej. Nie mam pojęcia o górnictwie.

Historycy, zróbcie tak aby nasza młodzież poznała historię i sama wybrała.

Edytowane przez m110

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
m110   

Historia jak historia, a brak odpowiedzi jest i ze strony użytkownika m110 zatem zreasumuję:

1. W jakich wojnach uczestniczyła armia niemiecka po 1970 r. - i co to ma do autonomii Śląska?

2. Jak Misja ONZ w Argentynie składała się z żołnierzy niemieckiej armii i brała udział w walkach - i co to ma do autonomii Śląska?

3. Co mają stosunki polsko-niemieckie do kwestii: autonomii Śląska?

4. Nie wiem kogo użytkownik m110 szanował o 17.00 - można jaśniej?

5. Po 17.00 - przestał już ich szanować?

1. oficjanie, żadnych.

2. ekspedycyjna,

3. dosyć dużo.

4. żolnierz szanuje żołnierza,

5. nie

Edytowane przez m110

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

To ja może jako kompletny laik zadam parę pytań.

Nigdy wcześniej się ta tematyka nie interesowałem więc pytania mogą się wydać nieco naiwne lub nawet i głupie.

Trudno.

Autonomia jakiego Śląska? Ze szkoły pamiętam że mamy ich kilka.

Jaki to obszar geograficzny?

Jak wygląda struktura zaludnienia? Po wojnie były spore ruchy ludnościowe. Ilu tam jest Ślązaków Ślązaków a ilu Ślązaków ze Lwowa?

Jaki procent ludności popiera ideę autonomii?

Jaki procent PKB jest generowany na tym terytorium?

No i w końcu jaki miałby być zakres tej autonomii?

Próbowałem przelecieć ten wątek w poszukiwaniu odpowiedzi na te pytania ale nie dałem rady. Za dużo wodolejstwa.

A do tego post Wolfa z danymi jest z przed 4 lat. Diabli wiedzą czy te dane są aktualne.

Edytowane przez gregski

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
m110   

To ja może jako kompletny laik zadam parę pytań.

Nigdy wcześniej się ta tematyka nie interesowałem więc pytania mogą się wydać nieco naiwne lub nawet i głupie.

Trudno.

Autonomia jakiego Śląska? Ze szkoły pamiętam że mamy ich kilka.

Jaki to obszar geograficzny?

Jak wygląda struktura zaludnienia? Po wojnie były spore ruchy ludnościowe. Ilu tam jest Ślązaków Ślązaków a ilu Ślązaków ze Lwowa?

Jaki procent ludności popiera ideę autonomii?

Jaki procent PKB jest generowany na tym terytorium?

No i w końcu jaki miałby być zakres tej autonomii?

Próbowałem przelecieć ten wątek w poszukiwaniu odpowiedzi na te pytania ale nie dałem rady. Za dużo wodolejstwa.

Dałem się wkręcić. Pewnie za to sfromułowanie zostanę zbluzgany. Trudno.

W jaki sposób można pogodzić te 2 narody ? Dlaczego Ślązacy nie mogą mieć autonomii finansowej ( w ramach Polski ) ?

Edytowane przez m110

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
m110   

To ja może jako kompletny laik zadam parę pytań.

Nigdy wcześniej się ta tematyka nie interesowałem więc pytania mogą się wydać nieco naiwne lub nawet i głupie.

Trudno.

Autonomia jakiego Śląska? Ze szkoły pamiętam że mamy ich kilka.

Jaki to obszar geograficzny?

Jak wygląda struktura zaludnienia? Po wojnie były spore ruchy ludnościowe. Ilu tam jest Ślązaków Ślązaków a ilu Ślązaków ze Lwowa?

Jaki procent ludności popiera ideę autonomii?

Jaki procent PKB jest generowany na tym terytorium?

No i w końcu jaki miałby być zakres tej autonomii?

Próbowałem przelecieć ten wątek w poszukiwaniu odpowiedzi na te pytania ale nie dałem rady. Za dużo wodolejstwa.

A do tego post Wolfa z danymi jest z przed 4 lat. Diabli wiedzą czy te dane są aktualne.

.

Czytałem te dane w niemieckim biurze. Oprócz 800 tys. osób w telewizji są przykłady osób, ulic, gdzie żaden pytający nie zawitał. To niby uczciwe jest ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dałem się wkręcić. Pewnie za to sfromułowanie zostanę zbluzgany. Trudno.

Na tym forum się nie bluzga innym użytkownikom; tytułem konserwatywnego precedensu uznajemy jedynie "dupę" używaną przez gregskiego.

Na dolnym Śląsku mieszkają repatrianci z Lwowa i okolic. Nie będę pisał o PKB i temu podobnych temach.Doradztwo kosztuje.

W jaki sposób można pogodzić te 2 narody ? Dlaczego Ślązacy nie mogą mieć autonomii finansowej ( w ramach Polski ) ?

Doradztwo kosztuje - to fakt, a nieznajomość rzeczy?

O jakich to dwóch narodach mowa?

ps. wszelkie dywagacje co do: stawania na baczność o 17.; kto uczestniczył w jakiej wojnie; o konflikcie w Argentynie - zostaną usunięte.

secesjonista

Edytowane przez secesjonista
na swym koncie ma użytkownik dwa posty - jeden po drugim: o 21.47 i 21.57 - proszę nie wystawiać mej cierpliwości na próbę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
m110   

Tylko czy autonomia finansowa polepszy sytuację?

Na pewno uczyni ją klarowniejszą i wymusi odpowiedzialność.

Innymi słowy: bardziej czy mniej samodzielny Śląsk zdąży przeorientować swą gospodarką przed tym kolapsem - łatwiej jako byt autonomiczny?

Dobre pytanie. Liczę jednak na to pierwsze, czyli wzrost postaw odpowiedzialnych w miejsce roszczeniowych. Choć bez gwałtownego tąpnięcia się nie obejdzie. Kopalnie to powoli ostatnie molochy (pracownicze) z silnie rozbudowanymi związkami zawodowymi. Te ostatnie będą do końca chciały utrzymać status quo czyli miejsca pracy przy wsparciu samorządów, kierując swe postulaty w stronę Warszawy, gdzie raczej kogoś na miarę M. Tacher nie będzie. Więc jakiś czas górnictwo pojedzie na cycku reszty Polski, rozbudzając animozje.

Przy autonomii finansowej do tego ostatniego nie dojdzie i wszystko zajdzie szybciej.

Czytając to forum coraz mniej zgadzam się z Tomaszem, cały czas czekam na opinie Furiusza albo Brunona ( zresztą Brunon wyraził opinię czynami ). Zadałem pytania, ważne, może ciekawe, poprawiłem mój polski. Chciałbym odpowiedzi, mądrej i ciekawej. Bardzo przemyślanej.

Edytowane przez m110

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A potrafi użytkownik m110 odpowiedzieć na pytania uszeregowane w postaci punktów?

Zadałeś pytania: nie związane z tematem, w szkołach niemieckich nie uczono pisać na temat?

Szczytów nie osiągnąłeś - aż tak kiepskie jest wychowanie i nauka - po stronie niemieckiej?

To tak wyraźniej: w jakim kontyngencie uczestniczył Pan w Argentynie i co to ma do autotomii Śląska?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
m110   

A potrafi użytkownik m110 odpowiedzieć na pytania uszeregowane w postaci punktów?

Zadałeś pytania: nie związane z tematem, w szkołach niemieckich nie uczono pisać na temat?

Szczytów nie osiągnąłeś - aż tak kiepskie jest wychowanie i nauka - po stronie niemieckiej?

To tak wyraźniej: w jakim kontyngencie uczestniczył Pan w Argentynie i co to ma do autotomii Śląska?

Nie związane z tematem uwagi.

Edytowane przez m110

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A poza oddaniem hołdu: pytanie komu?

Potrafisz odpowiedzieć na pytania zawarte w odpowiednich punktach?

Jest z tym jakiś problem?

I co to wszystko ma do Śląska?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
m110   

Jeżeli jest to możliwe, interesuje mnie opinia Furiusza i Brunona.

Edytowane przez m110
Jeśli już, to: Furiusza i Bruno Wątpliwego - kolejne posty niezwiązane z tematem - będe wycinał.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
m110   

A poza oddaniem hołdu: pytanie komu?

Potrafisz odpowiedzieć na pytania zawarte w odpowiednich punktach?

Jest z tym jakiś problem?

I co to wszystko ma do Śląska?

Śląsk to jest coś więcej. Nas to jednoczy.

Edytowane przez m110

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.