Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

Mhmmm... sama "wydrapałaś", czy tylko odcyfrowujesz?

Aaaa... no i donoszę, że nie ma żadnych żab.

:lol:

A tak w ogóle, to warto by nasi wdzięczni fotograficy podawali kontekst zrobienia zdjęć, miejsce, tudzież krótką notę co widzimy (jak u gregskiego), fodele pewnie sądzi, że greckie robaczki to dla wszystkich pikuś.

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
fodele   

Mhmmm... sama "wydrapałaś", czy tylko odcyfrowujesz?

Aaaa... no i donoszę, że nie ma żadnych żab.

:lol:

A tak w ogóle, to warto by nasi wdzięczni fotograficy podawali kontekst zrobienia zdjęć, miejsce, tudzież krótką notę co widzimy (jak u gregskiego), fodele pewnie sądzi, że greckie robaczki to dla wszystkich pikuś.

Już spieszę z wyjaśnieniami:

fotka cyknięta wieki temu, bo w 1991 roku, na starożytnej Agorze w Atenach. Przedstawia jedną z wielu (jeszcze bardziej wiekowych) leżących tam kolumn z inskrypcją.

Nie wydrapałam, już tak było i to od dłuższego czasu ;) Niestety nie poskładam "robaczków" w żaden tekścik - zbyt małe urywki słów.

P.S. Cieszę się, że żabska dzisiaj nieobecne :lol:

Edytowane przez fodele

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Najpierw mam kota dla Fodele. Tym razem chorwackiego.

2151521.jpg

Dla Capricornusa innego żuka (badylek na plecach ma być ponieważ to zwierze jest w ściółce).

img4556t.jpg

Secesjoniście w geście sympatii grzyba (bez głupich skojarzeń)

img4603d.jpg

Żuk i grzyb z Borów Tucholskich nad Wdą.

Edytowane przez gregski

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
fodele   

Dla wszystkich miłośników charakternych futrzaków: KOTY KRETEŃSKIE

090620119.jpg kotek portowy (Chersonissos)

kotzarolithos4.jpg pozer skansenowy (Arolithos)

kotzarolithos2.jpg leniwiec skansenowy (Arolithos)

kotzarolithos11.jpg obserwator (Arolithos)

kotyzmonipreveli2.jpg koty klasztorne (Moni Preveli)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Piękne te kotki, chociaż dwa dni temu nasza łaciata menda pożarła ponad 300 gramów mięsa mielonego od tego czasu mam z nim na pieńku. Tato wstaw nasze francuskie dolodówki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
fodele   

Piękne te kotki, chociaż dwa dni temu nasza łaciata menda pożarła ponad 300 gramów mięsa mielonego od tego czasu mam z nim na pieńku. Tato wstaw nasze francuskie dolodówki.

:lol: Jak się cieszę, że moje koty inspirują do ponadprogramowych kontaktów rodzinnych! :lol:

A jeszcze bardziej miło mi, Jacku Sparrow, że Ci się mruczki spodobały ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Kreta...

I parę komentarzy.

Cztery pory roku.

Za dużo światła w zimie, owoce i liście rażą bielą, której tam być nie powinno. O ile na owocach jeszcze jakoś ujdzie to liście powinny być zielone. Może trzeba się pobawić z przysłoną?

Wiosna lepiej ale, biel kwiatów strasznie rozmywa całość, za dużo tej bieli, inna, mniejsza, głębia ostrości mogła by to uratować chociaż... trudno powiedzieć jak to by wyszło z mocno rozmytym, białym tłem.

Jesień, trochę taki mdławy ten granat wyszedł. Ogólnie nieźle, ale tu brakuje trochę słońca.

Lato, a tu jestem pod wrażeniem, fajnie klimatycznie wyszło. Na pierwszy rzut oka mgiełka, która mgiełka nie jest (światło i lekkie rozmycie), nadaje temu zdjęciu charakter sennej krainy.

Co to za roślinki? Wyglądają jak owocujące coś z obrazkowatych.

Kolumna, odrobinę mniej światła, odrobinę większa głębia ostrości (choć to niekoniecznie) żeby kolumna wyszła ostra w całości i miałabyś idealne zdjęcie z ładnym kadrem, fajną kolorystyką...

Koty, fajne futrzaki, klasyczny kadr... Ale, jakoś bez entuzjazmu.

bavarsky

Po kolei.

Post 135.

Pierwsze, miła dla oka czarno-biała grafika, trochę ponura, kadr bez zarzutu.

Drugie, co chciałeś zrobić?

Jeśli kółko, to trochę ucięte, można było wyżej to podnieść, jeśli faceta, to też za nisko, jeśli jedno i drugie to znowu wyżej, głowa źle wygląda gdy jest na krawędzi zdjęcia.

W powyższych trzech przypadkach (możliwościach) strasznie prześwietlona część z niebem, zeżarło gościowi pół twarzy.

Zakładam, że nieostrość człowieka jest zamierzona, chociaż nie jestem pewien tego zamysłu.

Ostatnie z postu 143.

Osłona na obiektyw Ci winietuje, ale to chyba też efekt zamierzony.

Mgła (dym), tory, fabryka... czysty socrealizm. :)

Myślałeś o konkursach?

gregski

Chorwat leniwy, jak to Chorwat, ładne ujęcie, ciekawsze niż sierściuchów fodele ale, ta prześwietlona plama w prawym górnym rogu, no i te nieostrości...

Żuczek jest fajny ale jak zwykle nieostry, gregski nie spiesz się tak, on naprawdę nie ucieknie. Nieostrości zaczynają się już na krawędzi pancerza, za wcześnie.

Grzybek ładny ale... nieostrości biją po oczach, i dałbym odrobinę więcej tego zielonego na górze.

Może spróbuj z lampą błyskową, zyskasz parę centymetrów głębi ostrości.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Capricornusie kochany ja nie chcę zwiększać głębi ostrości. Minimalną głębią "wydłubuję" obiekt z otoczenia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bavarsky   

Drugie, co chciałeś zrobić?

Chciałem uchwycić ten budynek z tyłu, ale ostrość złapałem na kółeczko, migawka poszła... a tu widzę kawiarenkę... żeby nie być perwersyjny napisze że jest ona na tym zdjęciu w przerwie między jego nogami.

Co do winietowania, to jest przypadłość obiektywu Schneider przy maksymalnej ogniskowej zamkniętego w tulejce z filtrem B+W UV. Bez tulejki prawie tego nie widać.

Tym niemniej lubię takie smaczki. Ten obiektyw daje również dość ciekawe efekty dystorsji pola, program do podstawowej obróbki plików NEF, potrafi to zlikwidować [kosztem brzegów zdjęcia], tym niemniej ostatnio stwierdziłem że nie ma takiej potrzeby używania tej opcji we wszystkich przypadkach.

Dziękuję za ocenę,

Pozdrawiam!

Edytowane przez bavarsky

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bavarsky   

Słynna niegdyś fabryka zapałek częstochowskich "Black Cat". Jeszcze "cara" mury te pamiętają.

6311951043_6121afcbed.jpg

SAM_2034 by Marcin F.M., on Flickr

Partia dawnych zakładów włókienniczych, wraz z przyzakładową wierzą ciśnień;

6311941725_47d1b99c37.jpg

SAM_2033 by Marcin F.M., on Flickr

A "Tawariszcz" ciągle wisi;

6311931529_ea74bcf542.jpg

SAM_2042 by Marcin F.M., on Flickr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Capricornusie kochany ja nie chcę zwiększać głębi ostrości. Minimalną głębią "wydłubuję" obiekt z otoczenia.

Gregski przyjacielu, ja doskonale wiem o co Ci chodzi.

Ja wcale nie krytykuje Twojego nieostrego pierwszego planu, nie krytykuję trzeciego planu, ja tu ciągle mówię o nieostrościach obiektu głównego. Grzybek ma koszmarną, rozmazaną nogę.

Grzybek powinien być ostry, w całości.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Dobra, teraz coś w obronie naszego kota. Owszem zeżarł 30 deko mięcha ale to jest kot obronny który nawet śpi z głową na karabinie.

kotbojowy.jpg

Potrafi też odpoczywać nieuzbrojony.

kocur1.jpg

kocur2.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.