Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwoliłem sobie przejrzeć więcej zdjęć.

Szczegół, tory, polna droga o moje klimaty, natomiast kobieta bez głowy jakoś mi nie odpowiada.

Mam pytanko(a).

Podrasowałeś je? Parę jakoś tak nienaturalnie wygląda.

Czym robisz?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bavarsky   

Samsung EX 1, z tulejką i paroma filtrami.

Jeżeli chodzi o ewentualny retusz tak, ale cieni, nasycenia światła, ekspozycji, korekcji dysorcji w Lightroomie, używam również niektórych Presets. Jako amator, wielce cenię sobie możliwości wspomnianej cyfrowej-ciemni, tym bardziej że robiąc "z biodra" ze Smieny M8 a czasami przy użyciu Lubitela 166B, w procesie C-41 wywoływania kliszy, takich efektów najczęściej nie uzyskam...

A w tym temacie, tylko ja swoje wynurzenia pseudoartystyczne zamieszczam ? czy może ktoś jeszcze?

No okaż się! nowy Cartier-Bresson!

Pozdr.

Marcin

Edytowane przez bavarsky

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

(...)

w tym temacie, tylko ja swoje wynurzenia pseudoartystyczne zamieszczam ? czy może ktoś jeszcze?

No okaż się! nowy Cartier-Bresson!

Pozdr.

Marcin

Ja dużo pstrykam, zamieszczę - jak zrobię domowego kompa (będzie coś dla Albinosa - jako zbieracz piktogramów i napisów na murach, mam kolekcję tyczącą się PW), który padł.

Z Twych ostatnich zdjęć...

trzecie - dobre , ale źle skadrowane (chyba robione in status nascendi), za to drugie - fajne, tylko czy nie było tam retuszu?

Wszystkim polecam cykl w "Przekroju" na końcu czasopisma, gdzie opisane są ciekawe zdjęcia, czy też osoby je czyniące.

Fascynujące są te kadry.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
fodele   

Też zdarza mi sie cyknąć zdjęcie tu i tam... Z niektórych jestem nawet zadowolona! Ale obawiałabym się zamieścić je na Forum - konfrontacja z bavarskym wypadłaby nader kiepsko, a secesjonista natychmiast wyłapałby całą masę błędów. Źle zniosłabym krytykę swoich "pupilkowych" fotografii ;)

P.S. Z dużą przyjemnością podziwiam twórczość Marcina i chętnie pooglądam fotki pozostałych Kolegów i Koleżanek.

Edytowane przez fodele

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bavarsky   

Z Twych ostatnich zdjęć...

trzecie - dobre , ale źle skadrowane (chyba robione in status nascendi), za to drugie - fajne, tylko czy nie było tam retuszu?

Bardzo dziękuję za ocenę!

Był retusz, acz zdjęcie prawidłowo zostało naświetlone.

Niestety obiektyw EX1 nie daje rady w pewnych warunkach [to samo można powiedzieć o robiącym]. Ma małą wartość ogniskowej [w końcu to tylko bardzo jasny kompakt, nic więcej].

Zdaję sobie sprawę z tego że moje amatorskie zdjęcia mają sporo niedociągnięć [wspomniany zbyt "kiczowaty" miejscami retusz, źle dobrany kadr], tym niemniej jako nieprofesjonalista uczę się obserwując mistrzów i lepszych od siebie, mając płonną nadzieję że kiedyś zrobię jakieś ciekawe zdjęcie. Dlatego był mój apel o to żeby wzbogacić ten temat o prace innych użytkowników.

Jakby nie patrzeć trzeba mieć do tego naturalny dryg. Ja raczej mam bardzo przeciętny, co staram się nadrabiać przez obserwację.

Pozdrawiam

Marcin

Edytowane przez bavarsky

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

No co Wy... secesjonista to nie jest taki straszny w bliższych kontaktach, przecież jedno zdjęcie pochwaliłem, a co do drugiego to jedynie uczyniłem uwagę o skadrowaniu (ucięty wierzchołek głowy).

Jak najbardziej Pani fodele winna prezentować swe foty, zwłaszcza że żyje w tak atrakcyjnym miejscu.

To że przyjąłem rolę advocatus diaboli, nie znaczy że sam jestem diaboli...

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bavarsky   

Secesjonisto, nie chodzi o twoją ocenę, tylko o moje podejście do robionych przeze mnie zdjęć. 3/4 usuwam od razu, a resztę ewentualnie podaję do wstępnej akceptacji.

Krytyczne zwracanie uwagi jest jak najbardziej na miejscu. Inaczej nie będę miał szansy na poprawę mojego warsztatu.

Dzięki raz jeszcze,

Pozdrawiam,

Marcin

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A w tym temacie, tylko ja swoje wynurzenia pseudoartystyczne zamieszczam ?

Ja na ogół tylko krytykuję, gdzieś tu wisi moje jedno zdjęcie.

Dawno nie robiłem, "straciłem oko", muszę znowu poćwiczyć.

Trzecie, faktycznie, źle skadrowane (powtarzam za secesjonistą), zastanowił bym się tez nad pionowym kadrem.

Drugie, podrasowane, po co? Piękna, słoneczna pogoda a tu wszystko takie szare. Na ogół próbuje się wydobyć błękit nieba a nie go zamaskować. Gdzie było robione? Coś mi się kojarzy.

Pierwsze, wdzięczny "obiekt dynamiczny" też trochę poobcinany.

Dzisiejsze, jedyne, co mi się nasuwa to "szara rzeczywistość"...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.