Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

bavarsky   

To jest bardzo dobre pytanie tylko ja tutaj zapytałem się jako element powiedziałbym pośredni.

Wydaje się że jest to fundamentalne pytanie. Bowiem za sprawą wodza III Rzeszy Adolfa Hitlera, niemieckich obozów zagłady, oraz perturbacji II wojennych w tym układzie granic po 1945; Polska stała się krajem praktycznie jednolitym etnicznie, w tym np. wyznaniowo.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Po wyroku SN z grudnia ubiegłego roku było to nieuchronne. Nb oznacza to, że powycinają też inne organizacje"autonomiczne".

Edytowane przez Tomasz N

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
poldas   

Ad. Bavarsky;

Polska stała się krajem praktycznie jednolitym etnicznie, w tym np. wyznaniowo.
Masz na myśli wyznawaną religię?

Co do etniczności - Też miałbym wątpliwości.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
fejszter   

Wydaje się że jest to fundamentalne pytanie. Bowiem za sprawą wodza III Rzeszy Adolfa Hitlera, niemieckich obozów zagłady, oraz perturbacji II wojennych w tym układzie granic po 1945; Polska stała się krajem praktycznie jednolitym etnicznie, w tym np. wyznaniowo.

Osobiście nie znam Niemca, który by popierał czasy nazistowskie. Prawda jest taka, że ludzie o tym nie rozmawiają, trochę jakby przeszli lobotomię. Niemieckie obozy zagłady zmieniły właściciela i stały się jak czytam komunistycznymi obozami zagłady. Rewanż to rewanż ale męża mojej ciotki zamordowali Sowieci tylko za to, że mieszkał tam gdzie mieszkał. Nie był członkiem NSDAP, był rolnikiem, który nawet do służby wojskowej się nie nadawał.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
fejszter   

Po wyroku SN z grudnia ubiegłego roku było to nieuchronne. Nb oznacza to, że powycinają też inne organizacje"autonomiczne".

Uważasz, że to dobry sposób ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Bardziej mnie ciekawi czy ten wyrok można zaskarżyć do jakiegoś trybunału europejskiego. Ale tu by się musiał wypowiedzieć Bruno.

Bo wtedy może być ciekawie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
fejszter   

Bardziej mnie ciekawi czy ten wyrok można zaskarżyć do jakiegoś trybunału europejskiego. Ale tu by się musiał wypowiedzieć Bruno.

Bo wtedy może być ciekawie.

Teraz przeczytałem i chyba chodzi o SONŚ a nie o RAŚ. Od każdego wyroku można się odwołać od czasów prawa rzymskiego o ile kojarzę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
poldas   

No to Strasburg. Trybunału w Luksemburgu do takich spraw nie polecam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bavarsky   

Ad. Bavarsky;

Masz na myśli wyznawaną religię?

Co do etniczności - Też miałbym wątpliwości.

Ad. Poldas

Według GUS; badanie za 2011 r., kościoły i związki wyznaniowe w Polsce zrzeszają łącznie 34.321,4 tys. wyznawców.

Patrz zestawienie poniżej. Pierwsza wartość oznacza liczbę wyznań istniejących, następna określa wartość sumaryczną liczby wyznawców:

1. katolickie - 9 - 33.507,0

2. prawosławne - 2 - 505,2

3. protestanckie - 67 - 145,6

4. islamskie - 5 - 5,1

5. judaistyczne - 4 - 1,6

6. orientalne - 18 - 17,5

7. inne - 20 - 136,4

Razem mieliśmy w 2011 zarejestrowanych 174 wyznań które zrzeszały łącznie 34.321,4 tys. wyznawców. Czy mam podać rozkład % by było to bardziej czytelne; czy też wyliczyć dominantę?

Co więcej pisałem z rozmysłem o latach po 1945; czemu? Otóż analizując daty rejestracji kościołów i wyznań łatwo można zauważyć, że prawdziwy

rozkwit w dziedzinie organizowania się związków wyznaniowych przyniósł przełom lat 80. i 90., a zatem początek przemian ustrojowych w Polsce i związana z nim liberalizacja prawa wyznaniowego.

Podsumowując. Nie rozumiem na czym polegają wątpliwości Poldasa?

Edytowane przez bavarsky

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Teraz przeczytałem i chyba chodzi o SONŚ a nie o RAŚ. Od każdego wyroku można się odwołać od czasów prawa rzymskiego o ile kojarzę.

Od niektórych to jest tylko Ostateczny. Co do SONŚ nie daję im szans wyżej, ale z RAŚ-iem może być ciekawie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
fejszter   

Teraz przeczytałem i chyba chodzi o SONŚ a nie o RAŚ. Od każdego wyroku można się odwołać od czasów prawa rzymskiego o ile kojarzę.

Od niektórych to jest tylko Ostateczny. Co do SONŚ nie daję im szans wyżej, ale z RAŚ-iem może być ciekawie.

Ponboczek rozgrzeszy nas wszystkich. Także nie daję ale zrobią dym.

Niejaki TyberiusClaudius mi tu wysyła wiadomości dziwnej dla mnie treści, które zdecydowanie na forum publicznym można rozpatrzyć.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
fejszter   

A jak dym się rozwieje kto i co pozostanie?

Zakładam, że dokładnie te same osoby z takimi samymi poglądami. Pytanie czy zdobędą zwolenników po takim rozstrzygnięciu sprawy czy nie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Ślązacy są dupowaci, więc ich to nie ruszy, ale element napływowy, już się ze Śląskiem utożsamiający, może być nerwowy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
poldas   

Bavarsky;

Skąd ma takie dane Główny Urząd Statystyczny?

Mnie się wydawało iż religia to prywatna sprawa obywateli Rzeczypospolitej Polskiej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.