Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

fejszter   

Mój sposób myślenia także jest dosyć prosty, nie z mojej winy kwestia tożsamości jest złożona. Patrząc na to co dzieje się z branżą górniczą na wschodnim Śląsku i w Małopolsce oraz postępujące zubożenie tego regionu to sam nie wiem czy z tego powodu dla wszystkich nie będzie dobra ta autonomia jednak z innych powodów dla parlamentarzystów ( święty spokój ) a inny dla wnioskodawców.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
fejszter   

A na czym polega zubożenie?

Można poznać kwoty?

Zubożenie polega na tym, że ktoś, który był bogatszy staje się biedniejszy i nie chodzi o sprzedawanie sreber rodowych bo to tymczasowy zysk. Zawsze mogę się mylić oczywiście, a kwoty ? Nie znam ale sytuacje na wschodnim Śląsku ( i Małopolsce zachodniej ) raczej w kategorii liczb ujemnych czy urojonych bym traktował. Tutaj poddaje się propagandzie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
fejszter   

Niestety o liczbach urojonych niewiele mam do powiedzenia.

Sens terminu: "zubożenie" - znam.

To konkretnie na czym ono polega?

Traktujmy "ziemie odzyskane" jako liczby urojone i naprawdę okaże się to prawdą. Matematyka to uniwersalny język a j zawsze można przenieść. Zależy kto pisze daną powieść a jeszcze ważniejsze kto jest zleceniodawcą.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Traktujmy "ziemie odzyskane" jako liczby urojone i naprawdę okaże się to prawdą. Matematyka to uniwersalny język a j zawsze można przenieść. Zależy kto pisze daną powieść a jeszcze ważniejsze kto jest zleceniodawcą.

Uwzględniając teorię zbiorów (liczb) porównanie do liczb urojonych świadczy o większym bogactwie, a nie zubożeniu.

Edytowane przez Tomasz N

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
fejszter   

Traktujmy "ziemie odzyskane" jako liczby urojone i naprawdę okaże się to prawdą. Matematyka to uniwersalny język a j zawsze można przenieść. Zależy kto pisze daną powieść a jeszcze ważniejsze kto jest zleceniodawcą.

Uwzględniając teorię zbiorów (liczb) porównanie do liczb urojonych świadczy o większym bogactwie, a nie zubożeniu.

Aż mi ulżyło. Cantor działał w obszarze liczb naturalnych a nieskończoność to sprawa, którą nikt do końca wzorem nie opisze.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
fejszter   

I co z tego jeśli działania na nich dają rzeczywiste wyniki ?

Analiza wyników to chyba sedno studiów potencjalnego inżyniera. Na tyle wystarczy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A czemu wystarczy?

Ja tam może nie jestem zbyt "kumaty" w zakresie liczb urojonych ale mam proste pytanie:

co ma kwestia Ziem Odzyskanych do matematyki?

Tak prosto by "humanista" mógł to pojąć?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jancet   

Ja tam może nie jestem zbyt "kumaty" w zakresie liczb urojonych ale mam proste pytanie:

co ma kwestia Ziem Odzyskanych do matematyki?

Tak prosto by "humanista" mógł to pojąć?

Obawiam się, że ani humanista, ani matematyk tego pojąć w stanie nie jest, bo to zwykły bełkot jest.

Ja tak generalnie, co wielokrotnie na tym forum wyrażałem, bardzo życzliwie jestem nastawiony do mniejszości, regionalizmów i autonomii wszelakich. Więc i koncepcja autonomii Śląska jest mi generalnie miła. Zanim jednak zagłosuję jednoznacznie na dychotomiczne pytanie "tak czy nie?" chciałbym wiedzieć, jaki teren ta autonomia miałaby obejmować i na czym miałaby polegać.

Wydajesz się być zwolennikiem owej autonomii, więc objaśnij te dwie proste sprawy. Najlepiej konkretnie - które powiaty miałyby do niej należeć i jakie podatki miałyby w niej pozostawać.

Patrząc na to co dzieje się z branżą górniczą na wschodnim Śląsku i w Małopolsce oraz postępujące zubożenie tego regionu

Bank Danych Lokalnych GUS jest źródłem informacji w ujęciu powiatowym i gminnym. Można znaleźć, jak się poszuka. Tylko musiałbym wiedzieć, co to jest "wschodni Śląsk".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
poldas   

Ad. Jancet:

Zanim jednak zagłosuję jednoznacznie na dychotomiczne pytanie "tak czy nie?" chciałbym wiedzieć, jaki teren ta autonomia miałaby obejmować i na czym miałaby polegać.

Tak, czy siak - Podatki płacić będziesz.

Miej to na uwadze.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
fejszter   

Obawiam się, że ani humanista, ani matematyk tego pojąć w stanie nie jest, bo to zwykły bełkot jest.

Ja tak generalnie, co wielokrotnie na tym forum wyrażałem, bardzo życzliwie jestem nastawiony do mniejszości, regionalizmów i autonomii wszelakich. Więc i koncepcja autonomii Śląska jest mi generalnie miła. Zanim jednak zagłosuję jednoznacznie na dychotomiczne pytanie "tak czy nie?" chciałbym wiedzieć, jaki teren ta autonomia miałaby obejmować i na czym miałaby polegać.

Wydajesz się być zwolennikiem owej autonomii, więc objaśnij te dwie proste sprawy. Najlepiej konkretnie - które powiaty miałyby do niej należeć i jakie podatki miałyby w niej pozostawać.

Bank Danych Lokalnych GUS jest źródłem informacji w ujęciu powiatowym i gminnym. Można znaleźć, jak się poszuka. Tylko musiałbym wiedzieć, co to jest "wschodni Śląsk".

Poprzez czarny rozumiem Śląsk uprzemysłowiony, poprzez biały zachodnią część Górnego a jako zielony Dolny. Miejscowi tymi pojęciami operują.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.