Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Najlepsze/najgorsze seriale w TV to...

Rekomendowane odpowiedzi

mch90   

Na pierwszym miejscu postawię "Kompanię Braci"- komentarz chyba zbędny, fenomenalny, niezwykle realistyczny i przejmujący serial opowiadający o kompanii lekkiej piechoty spadochronowej. Fantastyczne ujęcia, sceny batalistyczne (mistrzostwem atak na Carentan) i kapitalny scenariusz- świetne przełożenie książki na ekran.

Z polskich z kolei, oprócz świetnego "13-tego posterunku", najbardziej lubiłem oglądać "Falę zbrodni"- jako jedyny serial policyjny, ten wydawał mi się w miarę realistyczny, no ale i tak gwoździem odcinka były akcje antyterrorystów :wink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Zdecydowanie "Kompania Braci". Cały czas trzymający w napięciu, jak dla mnie świetna gra aktorska... chyba sobie zaraz włączę jeden odcinek:)

Co do "Fali zbrodni". Serial naprawdę bardzo dobry, oglądam go niemalże od samego początku, jednak polemizowałbym z tym, czy wiernie oddaje pracę policji. Już z różnymi głosami się spotykałem w tej sprawie.

Jednak znacznie bardziej podobał mi się "PitBull". Grabowski jak dotąd kojarzył mi się nieodparcie z rolą Ferdka Kiepskiego, jednak w tym serialu pokazał, że jest aktorem naprawdę dużej klasy. Podobnie jak Królikowski czy też Dorociński, jak dla mnie obok Grabowskiego najlepsza rola tego serialu. Wyjątkowo brutalny, trzymający w napięciu od początku do końca. Ostatni odcinek to był prawdziwy majstersztyk, z niecierpliwością czekam na kolejną serię.

Ostatnio coraz bardziej wkręcam się w "Chirurgów", nowszą wersję "Ostrego dyżuru", ale jak dla mnie znacznie lepszą. Bardzo dobry scenariusz, naprawdę interesująca gra aktorska. Ogólnie serial wart uwagi.

Co do seriali komediowych. Tutaj "Świat według Kiepskich" zajmuje bezapelacyjnie pozycję nr. 1. Idealny odstresowywacz.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę mało jest seriali, które są warte oglądania.

Obecnie jedynym , który mi się podoba są „Chirurdzy”.

Według mnie pierwsza seria była najciekawsza, ale mimo to serial nadal mnie wciąga.

Oglądałam też, obecnie nie emitowaną” „Falę zbrodni”. Zawsze z niecierpliwością czekałam na kolejny odcinek.

"Horoskop śmierci"

Miałam nadzieję, że w wakacje zobaczę go po raz drugi, bo bardzo mi się podobał.

Najgorszy serial? Trudno wybrać. Większość seriali jest poniżej jakiegokolwiek poziomu.

Postawię jednak na „Modę na sukces”. Kiedyś miałam przyjemność obejrzenia jednego odcinka w czasie wizyty mojej babci.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Najgorszy - zdecydowanie "Moda na sukces". Ten cały serial polega na tym, że jakaś tam Brook (czy jak to się pisze) uwodzi całą męską część jakiejś tam rodziny - i tak przez 3500 razy!!! :shock:

Najlepszy - trudno wybrać, zawsze podobał mi się "Świat wg Kiepskich", humor może prymitywny, język też, ale ta prymitywność jest naprawdę śmieszna :roll: Zawsze lubiłem oglądać też "Miodowe lata", za Norka przede wszystkim. Podobał mi się też serial "Oficer" i "Oficerowie", za fabułę, muzykę i niezłe aktorstwo - całkiem ciekawa alternatywa dla "Fali zbrodni", choć radzę nie oceniać tych seriali poprzez realizm. Bo tak naprawdę nie po to się seriale ogląda...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
piterzx   

Witam,

seriale, które sobie czasem oglądam:

"Chirurdzy" - tyle tylko, że nie wszystkie fragmenty mi się podobają, no i jakieś różne polskie (te miłosne też), tyle tylko, że nie pasjonuję sie nimi. Po prostu, czasem muszę sie odstresować oraz (szkoda, że w taki sposób :) ) odpocząć.

Zaś seriale które mi się naprawdę podobają - "CSI" - szczególnie te z NY i Miami, "Rodzina zastępcza" i "Ekipa".

Pozdrawiam :wink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   

"Halo Hans" ...ale to głuuuuuupie. Ktos miał "super" pomysł: parodia "Stawki..." stylizowana na "Allo, allo". Sukces murowany normalnie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Nautilos   

Najlepsze seriale to: " Detektw Monk" i " Sześć stóp pod ziemią".

Najgorsze to wszystke te serialiki począwszy od "Prison Break", "Kryminalni"po żałosne, mózgożerne typu "Na wspólnej".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

"Miasteczko Twin Peaks" zdecydowane nr 1. Lynch stworzył prawdziwe arcydzieło. Takiego klimatu nie miało nic wczesniej, ani później. Serial rewelacyjny, był przełomem, intrygujący wątek kryminalny, elementy oniryzmu, symbolika, zabawa emocjami, od przerażania po bawienie, a do tego świetna muzyka Badalamentiego. Serial wszechczasów.

Świetna jest także "Kompania braci" w swoim gatunku mistrzostwo świata.

Osobiście lubię też takie seriale jak "Detektyw Monk", "Świat wg Bundych" i "Allo Allo", chociaż są one różnie ocenianiene, bo z pewnością arcydziełami nie są. Mnie poprawiają humor, a o to chyba tez chodzi.

Nie trawię wszystkich polskich serialików z miłością w tytule i traktujące o tym uczuciu. Gorsze to nawet od brazilijskich, których tez nie znoszę, ale polskie tasiemce powinny być zdjęte jako zbrodnia przeciwko kinomatografii.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ciekawy   
Najgorszy - zdecydowanie "Moda na sukces". Ten cały serial polega na tym, że jakaś tam Brook (czy jak to się pisze) uwodzi całą męską część jakiejś tam rodziny - i tak przez 3500 razy!!!

Chodzą słuchy, iż już z braku aktorów płci meskiej, ma się zatrudnić ... zwierzęta :twisted:

Podobał mi się też serial "Oficer" i "Oficerowie", za fabułę, muzykę

W "Oficerze" najepsza była muzyka :roll: - juz sam wstępniak (tj. początek z napisami), z ciężką, przygniatającą muzyką powodował u mnie taka falę napięcia :evil: , iż z ulgą przełączałem na "2"-jkę.

Jeżeli idzie o polskie seriale (ale nie telenowele) to obstawiałbym stare (np. Barei), które zawsze będą widza śmieszyć. Zawsze intrygował mnie fenomen popularności seriali wojennych z lat 60 - tych (z serii pt. "Jak gonili hitlerowca, to mu opadały spodnie" :D - "Czterej pancerni i pies", "Stawka większa niż życie"). Z poczatku lat 90 - tych - zdecydowanym moim faworytem było "Pogranicze w Ogniu" Konica - moim skromnym zdaniem najlepszy serial (i film) w naszej kinematografii o pracy naszej przedwojennej"II-jki" .

pzdr.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Mi się najbardziej podobał serial LOST:ZAGUBIENI oraz kamienie śmierci a za najgorsze uważam modę na sukces. chociaż oglądam ją czasem jako niezłą komedię ponieważ losy Brock są śmieszne za względu na głupotę i mądrość tej osoby. Chyba będzie nowy syn u foresterów ponieważ bruck skończyli się mężczyźni w tej rodzinie. Albo zmieni zwoje upodobania i będzie zarywać do kobiet :D:P :mrgreen: :mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nazaa   
Miałam nadzieję, że w wakacje zobaczę go po raz drugi, bo bardzo mi się podobał.

Też miałam taką nadzieję, tym bardziej, że pierwszej serii "Horoskopu śmierci" nie widziałam...

Najgorszy serial? Trudno wybrać. Większość seriali jest poniżej jakiegokolwiek poziomu. Postawię jednak na „Modę na sukces”. Kiedyś miałam przyjemność obejrzenia jednego odcinka w czasie wizyty mojej babci.

Ja jak się wybieram do babci z wizytą to jak ognia unikam pory w której leci "Moda na sukces", bo mam złe wspomnienia - kiedyś przyszłam jak to leciało w TV, babcia kazała mi usiąść i zaczęła streszczać losy wszystkich bohaterów i w ogóle tak zagłębiła się w fabułę, że wyszłam dopiero jak było już ciemno :roll: Nie miałam serca jej przerywać, a powinnam, powinnam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   

Najlepsze:

1.Robin z Sherwood -1984r,z muzyką Clannad

2.Nieśmiertelny

3.Shogun

4.Pan Wołodyjowski

5.Czarne Chmury

6.Polskie drogi

7.Crimen

8.Rycerze i rabusie

9.Przyłbice i kaptury

10.Janosik

11.Archiwum X

12.Pogranicze w ogniu-niedoceniony serial

13.Stawka większa niz życie

14.Boston Public

15.Dom

16.Kariera Nikodema Dyzmy

17.Alternatywy 4

18.M.A.S.H.

19.Pitbul

20.Oficer

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.