Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

Raczej trudno znaleźć piwo nie produkowane z jęczmienia (mówię o piwie a nie jakichś tam gingerach).

Aj, mój błąd (noga byłem z bilogii), chodziło mi pszenicę ;)

Nie dodaje się też do niego zdaje się chmielu. Fakt, najwięcej rodzajów piwa jest właśnie z jęczmienia, masz oczywiście rację.

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   
Podobnie jest z piwami niemieckimi, duńskimi itd. nie są w stanie zachwycić smakiem, barwą, aromatem i nigdy nie zrozumiem ludzi, którzy Heinekena czy Carlsberga przedkładają nad nasz produkt a już kompletnie nie jestem w stanie zrozumieć jak można zachwycać się takimi piwopodobnymi wynalazkami jak Ginger. Piwo powinno smakować jak piwo a nie jak sok cytrynowy.

Choć z drugiej strony: Nie ma piwa niedobrego jest tylko piwo dobre i bardzo dobre ;) .

I na tym powinniśmy zakończyć rozmowę o piwie.

Oczywiście żartuję, ale popieram Capricornusa w 200%, lubię polskie piwa, i uważam je za najlepsze.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Fakt, najwięcej rodzajów piwa jest właśnie z jęczmienia

Dzisiaj, ale jeszcze przed paroma wiekami był zakaz produkcji piwa z jęczmienia królowało właśnie piwo pszenne takowe w Gdańsku przetrwało najdłużej, do XIX wieku.

Tylko, że tu już wkraczamy w historię tego napoju, więc to nie zupełnie ten temat.

Aj, mój błąd (noga byłem z bilogii), chodziło mi pszenicę

Pomylić pszenicę z jęczmieniem… no, no… to trzeba mieć talent.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pomylić pszenicę z jęczmieniem… no, no… to trzeba mieć talent.

Cały ogólniak uciekałem z bioli, siedziałem zawsze w bibliotece albo u woźnego. Raz mnie dyrektorka w kibelku zdybała i zaciągnęła na lekcję. Tam mnie od razu do odpowiedzi chwycili i do tablicy. Pytanie: czym można ocucić człowieka (z czegoś to tam wynikało), a ja na to, że... amoniakiem :lmao:

Oczywiście PAŁA!

Z chemii tak samo byłem beznadziejny. Żeby w ogóle zaliczyć przedmiot, zacząłem się umawiać z córką chemiczki. Kompletny głąb byłem...

I tak dobrze, że znam nazwy podstawowych zbóż ;)

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   

Warka jest obrzydliwa :) chociaż przez słomkę da się wypić ;) zdecydowanie bardziej wolę wódkę niż piwo :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Warka jest obrzydliwa

De gustibus non est disputandum.

"... o sancta piva di Polonia... o sancta biera di Warka..." ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   

Słowa chorego papieża Klemensa VIII

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nazaa   
Z chemii tak samo byłem beznadziejny. Żeby w ogóle zaliczyć przedmiot, zacząłem się umawiać z córką chemiczki. Kompletny głąb byłem...

I jak to się skończyło jeśli można wiedzieć? ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
"... o sancta piva di Polonia... o sancta biera di Warka..." ;)

Ta, a potem były słowa ludzi z otoczenia papieża: "O św. Warko, módl się za nami" czy jakoś tak.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
I jak to się skończyło jeśli można wiedzieć? ;)

Cóż, do dziś mi wstyd... Chemia się w 3 klasie skończyła, skończyły się i randki... Ale za to wszystko odbyło się bezboleśnie i czegoś tam się nauczyłem na chwilę :P

Nazaa, nawet do trzymania za rekę nie doszło, to była też koleżanka z tej samej klasy :mrgreen:

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Słowa chorego papieża Klemensa VIII

To tylko świadczy na korzyść Warki.

Chory papież, właściwie to na łożu śmierci i o czym tylko myśli, co jest w stanie sobie przypomnieć? Tylko smak wareckiego piwa!!! :tongue:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Można to odwrócić - papieżowi odwaliło i zaczął mówić o piwie z rozpaczy... ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
papieżowi odwaliło i zaczął mówić o piwie z rozpaczy...

Bo tylko ono mu tą rozpacz rozjaśniało. :tongue:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Ramcel   

Bardzo fajnym piwkiem było piwko z browaru lwóweckiego (nawiasem mówiąc chyba najstarszego w Polsce - z 1209 roku). Niestety browar upadł :) Przeważnie piję Żubra, bo ten jeszcze jako taki poziom trzyma (chociaż też się ostatnio psuje), czasem Tyskie albo Żywca... Bardzo lubię też piwka czeskie z małych browarów regionalnych np. Krkonoś, Kozel.

Co do tanich win za małolata wlewało się to w siebie cysternami, teraz właściwie tez nie pogardzę ;) a propós znacie taki wynalazek jak winko "Platon"? Zawsze zbiera mi się po nim na wywody filozoficzne :P

Dobry miodek również spożywam bardzo chętnie.

Za czystą nie przepadam ale od czasu do czasu mogę się napić.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
piwko z browaru lwóweckiego... Niestety browar upadł

Z tego, co słyszałem to został on wykupiony za grosze przez Niemca, sprzedający nawet nie wiedzieli, co mają. :evil:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.