Jump to content
  • Announcements

• Jarpen Zigrin

Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
jachu

Gdzie, co, za ile?

Recommended Posts

redbaron   

Ja się wzbogaciłem oo Enduring the Great War. Combat, Morale and Collapse in the German and British Armies za darmo i to jeszcze z dedykacją autora ;)

FSO   

Witam;

co do książek - w sumie kupuje w sezonie, jest ich troszkę ;)

Z ciekawych pozycji :

1. Protokoly obrad w Konferencji w Locarno ; Laptosa - 1982

2. Gdańsk a Polska ;Sz. Aszkenazy ; 1922/3 [?]

3. Panzer packen Polen; K. Bernhard ; 1940

4. Dzieje kultury polskiej T. 1.- 3. ; A. Bruckner ; 1957-8

5. The Saga of the Vorlsungs. The Norse Epic of Sigurd the Dragon Slayer

6. Remembers ; Chruszczow

7. Wett, Trzy lata wojny o niepodleglość ; 1903

... a i aktualnie jakieś 1300 innych.

pozdr

Albinos   

Wizyty w Empiku to niebezpieczna rzecz... za sumę 37 zł moja biblioteczka wzbogaciła się o:

Drogi Cichociemnych, Warszawa 2008, ss. 575.

Zbiór ponad 60 wspomnień, spisanych przez takie legendy jak "Heller", "Nurt", "Zgoda", "Góra"/"Dolina" czy też "Witold". Tym co dla mnie jest szczególnie ważne, są wspomnienia kapitana Tomasza Wierzejskiego "Zgody", majora Tadeusza Runge "Witolda" i majora Zygmunta Milewicza "Roga", żołnierzy "Czaty 49". Do tego wykaz komendantów i instruktorów kursów specjalnych, kurierów i cichociemnych.

Andreas   

A ja wzbogaciłem się o ''Latające Tygrysy'' Witolda Urbanowicza. Dziwne, ale wg przedmowy wygawnictwa tej książki, Urbanowicz zestrzelił... 28 samolotów(17 w walkach z Niemcami w 1940r. i 11 w Chinach). Myślałem, że 9 z nich to zniszczone na ziemi. No ale się okaże.

Andreas   

A ja wzbogaciłem się o ''Latające Tygrysy'' Witolda Urbanowicza. Dziwne, ale wg przedmowy wygawnictwa tej książki, Urbanowicz zestrzelił... 28 samolotów(17 w walkach z Niemcami w 1940r. i 11 w Chinach). Myślałem, że 9 z nich to zniszczone na ziemi. No ale się okaże.

Bryśka   

A ja,że nikt mnie nie kocha i nic nie chce kupić pod choinkę sama sobie kupiłam :rolleyes:

Danuta Czech "Kalendarz wydarzeń w KL Auschwitz"820 stron prawie pięć lat trwania obozu dzień po dniu -20 zł

"Na mojej ziemi był Oświęcim" Oświęcim w poezji współczesnej -5 zł

Franciszek Pipper "Ilu ludzi zginęło w KL Auschwitz" -4 zł

To wszystko oczywiście w księgarni Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau.

Edited by Bryśka

Gnome   

Wczoraj przyszła Liga Morska i Kolonialna Białasa za 20 zł z dostawą (właśnie czytam)

A czekam na dwa numery Wiarusa jeden dot. wręczenia buławy Śmigłemu a drugi o polskiej i estońskiej armii, z dostawą 40 zł.

dzionga   

Dzisiaj doszedł Wieniawa. Szwoleżer na Pegazie Mariusza Urbanka. Z kosztem przesyłki wyniósł mnie ten interes 35 zł.

Gnome   

Kolejne dwie pozycje wzbogaciły moją biblioteczkę

Czy wiesz kto to jest? z 1938 r.

oraz

Generał Tadeusz Rozwadowski z 1929 r. (nadkład 3060 egz.)

Co do ceny to powiedzmy że sporo ale warto bo pozycje w dobrym stanie i wielce interesujące.

redbaron   

Otto von Moser Feldzugsaufzeichnungen 1914 - 1918 z 1928 r.- wspomnienia jednego z niemieckich generałów (od dowódcy brygady do dowódcy korpusu) - koło 40 zł - ale dopiero na początku lutego dostanę w łapki.

Tofik   

Dziś wstąpiłem do antykwariatu i zdobyłem:

- Genealogię Piastów O. Balzera (w końcu!) za 55 zł - co prawda znowu z jakimiś wydartymi stronami, ale pewnie niemającymi znaczenia dla wartości merytorycznej,

- Początki państwa polskiego H. Łowmiańskiego, cz. III i V (tylko te mieli :D ) za 60 zł.

Shrek63   

mnie, na koniec roku, Mikołaj i kilku innych, obdarzyło sporą ilościa kasiążek, które, jak zawsze mam w naturze, czytam po kilka naraz...:

1. "Stalowe Piekło " M.Reynolda z IW "ERICA"

2. "Synowie Rzeszy" ...reszta jw.

3. "Żelazne trumny"

4. "Deutsche grosskampfschiffe 1915-1918"

5. "Kolebka nawigatorów"

6. "Znaczy kapitan"

7. "Broń piechoty III Rzeszy" (wyd. rosyjskie)

i 31 ksiązeczek pod wspólnym tytułem "Największe bitwy XX wieku"

majątek w literkach... jeste caaaaały haaaaapy :)

Gnome   

Ostatni nabytek to Album Legionów, reprint wydania z 1933 r., może kiedyś moja rozrzutna natura skłoni mnie do nabycia oryginału, ale jak na razie skończyło się na 50 zł z dostawą pod drzwi.

Albinos   

I nareszcie mam:

Nowożycki B., Batalion Armii Krajowej "Czata 49" w Powstaniu Warszawskim, Warszawa 2008, ss. 207.

Tyle lat czekałem na pozycję o "Czacie", i w końcu jest. Geneza, szlak bojowy, sporo ciekawych zdjęć, przedruki dokumentów... Jak na razie jestem wniebowzięty. A cena, ledwie 20 zł.

dzionga   

Idąc za radą Gnome'a zamówiłam Józefa Piłsudskiego Garlickiego na Allegro i w sumie wydałam na to 25 zł, jestem bardzo zadowolona, bo książką jest z 1988, ale jest w znakomitym stanie :)