Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
Tauret

Ulubieni artyści

Recommended Posts

Pierre Auguste Renoir. Jego obrazy zrobiły ze mnie rozmarzonego miłośnika impresjonizmu. Pełne szczęśliwych scen przedstawiają zadowolonych z życia Paryżan odpoczywających w pięknych ogrodach i paryskich kawiarenkach. Jego odmienny styl osiągnął doskonałość artystyczną. Nie wiem jak bardziej określić podziw dla niego i jego twórczości. Może przedstwie moje ulubione obrazy tego artysty.

renoir.jpg

"Śniadanie wioślarzy"

renoir.jpg

"Bal w Moulines de la Galatte"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi szalenie podobają się obrazy Zdzisława Beksińskiego i Salvadora Dali. Wywarły na mnie niesamowite wrażenie, bo jak dotąd nie interesowały mnie żadne dzieła malarzy :roll:

Warto obejrzeć galerie obrazów wyżej wymienionych artystów:

Z. Beksiński :)http://www.republika.pl/citer/beksinski/page_01.htm

S. Dali :Dhttp://www.reprodukcja.pl/malarz.php?m=5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wojciech Kossak

Kircholm.jpg

Józef Chełmoński

ch13.jpg

Jan Matejko

dzwon.jpg

Stanisław wyspiański

w15.jpg

Vincent Van Gogh

3d.jpg

Rembrandt

rembrandt%20portrait%20of%20a%20man.jpg

Hieronim Bosch

bo_mitte.jpg

Salvador Dali

swans.jpg

Alfred Sisley

sisley-bridge.jpg

Jan Brueghel

br2.jpg

Arcimboldo Giuseppe

ArcimboldoBiblioth%E9caire125.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kiya   

Uwielbiam Surrealizm. Obrazy Salvadora Dal'ego i Wojciecha Siudmaka są najlepsze! :grin:

Share this post


Link to post
Share on other sites
mer   

Przyznam, że jeszcze nie mam ulubionego artysyty, którego podziwiam. Żaden mnie niczym nie ujął, ale prawdopodobnie jest tak dlatego iż nigdy nie przyglądałam się szczególnie obrazom. Dlaczego? Nie mogłam i nie mogę znieść myśli, że nie znam techniki, jaką posługiwał się dany artysta. Może pan Picasso...

Share this post


Link to post
Share on other sites
napata   

Rembrandt. Jego maestria do mnie przemawia. Ta fotograficzna precyzja w oddawaniu detali. Ten niepowtarzalny nastrój. To mistrzowskie operowanie światłem, no a przede wszystkim cieniem... Czy widzieliście jak wygląda płonąca świeca namalowana przez Rembrandta? Wszystko co bym napisał byłoby profanacją jego geniuszu. No jest moim ulubionym malarzem, i już.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Paul Gaguin, koledzy z którymi poruszałem temat wysp i gorących mulatek będą pewnie rozumieć o co chodzi ;)http://www.ibiblio.org/wm/paint/auth/gauguin/ to link do niektórych jego dzieł. Oprócz niego surrealizm, chyba mój ulubiony nurt w sztuce, uwielbiam Salvadora Dalego pobudza wyobraźnie i fascynuje. Potrafi przykuć wzrok na długo, zmuszają do refleksji i w jakiś sposób hipnotyzują.

Share this post


Link to post
Share on other sites
nazaa   

"Impresja, wschód słońca" Claude'a Moneta, reprodukcję mam nad łóżkiem :mrgreen: Pogodny, radosny impresjonizm lubię w każdej formie, a poza nim również kubizm, surrealizm i fowizm :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z polskich - Jan Matejko (za mój ulubiony obraz polski "Bitwa pod Grunwaldem"), Juliusz i wojciech Kossakowie i przede wszystkim Józef Brandt - za piękne oddawanie dziejów RON, głównie za sceny walki oraz tzw. przeze mnie "scenki stepowo-ukrainne", a przede wszystkim za mój drugi ulubiony polski obraz - "Bitwa pod Wiedniem".

Z zagranicznych - Hieronim Bosch, Jan van Eyck, Antoon van Dyck, Peter Paul Rubens, Jan Vermeer van Delft, Tycjan, Paolo Vernese i przede wszystkim Rembrandt Harmenszoon van Rijn - za operowanie światłocieniem, genialne oddawanie rzeczywistosci, a przede wszystkim za "Wymarsz kompanii strzelców" - mój ulubiony obraz zagraniczny 8) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.