Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Tauret

Ulubieni artyści

Rekomendowane odpowiedzi

Albinos   

Przede wszystkim Edgar Degas. Zwłaszcza "Kantor bawełniany w Nowym Orleanie" zawsze robił na mnie wrażenie. Oprócz tego Józef Brandt za wspaniałą serię obrazów batalistycznych i historycznych: "Towarzysz Pancerny", "Powitanie stepu", "Walka o sztandar turecki" etc. Naprawdę piękne obrazy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   

Nie jestem wielkim fanem romantyzmu ale jednym z moich ulubionych malarzy jest Caspar David Friedrich.

Jeżeli nie wiecie kto to taki, to zapraszam do obejrzenia jego PRAC .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Lubię kilku malarzy i przynajmniej kilkadziesiąt obrazów ale tylko "Zakopany w piachu pies" Francisco Goi (cykl "Pintura Negra) przyprawia mnie o "gęsią skórę".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Andrzej Wróblewski. Doceniam całokształt, ale szczególne wrażenie robią Rozstrzelania. Okrucieństwo inaczej. Temat śmierci poruszany jest od wieków, a w jego pracach widać wyjątkowe podejście. To akurat nie dziwi.

Ogólnie lubię artystów, którzy prowokują lub w ich dziełach za każdym razem można odnaleźć coś nowego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Qrosava   
Przede wszystkim Edgar Degas. Zwłaszcza "Kantor bawełniany w Nowym Orleanie"

Rzeczywiście bardzo dobry obraz, bardzo dokładny i sumiennie wykonany. Choć szczerze mówiąc mnie osobiście nie powala na kolana.

Degas przebywał u rodziny w Nowym Orleanie. W owym obrazie na pierwszym planie umieścił swojego wuja Mechesa Mussona, przedsiębiorcę bawełnianego handlu. W dalszym planie przy okienku kasowym można dostrzec braci artysty: Achillesa i Rene.

Obraz powstał w roku 1873, ma wymiary 74x92 cm (olej na płótnie) i znajduje się w Musee de Beaux-Arts.

Szczerze mówiąc w twórczości Degasa zawsze urzekały mnie jego tancerki. :)

Moimi ulubionymi malarzami są zdecydowanie Tamara Łempicka i Witkacy. Podobają mi się właściwie wszystkie ich obrazy, które widziałem. Do ulubionych dzieł Łempickiej mogę zaliczyć napewno dwa: Autoportret w zielonym Bugatti i Dr Boucard. Nie powalają malarskim kunsztem, czy ogromną precyzją, lecz jak dla mnie są mistrzowskie. Co prawda mam pewne odczucie, że Łempicka malowała z pewną manierą, tzn. jej postaci biorąc pod uwagę wygląd i obrazy mając na względzie sposób malowania były bardzo podobne. Każdy obraz, nawet nie podpisany, można łatwo przyporządkować Łempickiej - od razu widać, które wyszły spod jej pędzla.

Mam podobne odczucia co do Witkacego, lecz jego dzieła od zawsze mi się podobały i nie koniecznie dlatego, że w swoich czasach był on żywą instytucją. ;)

Q

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Qrosava   
Jack Vettriano , genialny Szkot, malujący, jakby żył, 90 lat temu.

O gustach się nie dyskutuje, ale pozwolę sobie zabrać głos. ;)

Jak dla mnie Vettriano jest strasznie przeciętny i niczym nie wyróżniający się. Jego obrazy nadają się moim zdaniem do powieszenia w jakiejś drugorzędnej kawiarni albo do przyklejenia na drzwiach lodówki. Weźmy np. jego obraz The embrace of the spider. Wyglada jak obraz z Ikei.

Albrecht Dürer

Tu się zgadzam! :) Chociaż ja wolę obrazy niz grafiki, szczególnie Młodego zająca. Obraz jak dla mnie idealny - fantastyczne proporcje, misternie z ogromną precyzją namalowany każdy pojedynczy włosek na futrze zająca. O obrazie: akwarela i gwasz na papierze, 25x23 cm, muzeum Albertina (Wiedeń), 1502 r.

Jak dla mnie Duerer to najwybitniejszy malarz epoki i przedkładam jego twórczość nawet nad da Vinciego. Cóż taki mój gust, może nawet trochę dziwny, ale chyba nic tego nie zmieni. :)

Niemcy nazywali go Leonardem Północy, podobno na wyrost, ale jak dla mnie mieli rację. Więcej, uważam, że to Leonarda powinni nazywać Albrechtem Południa. :)

Q

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
O gustach się nie dyskutuje, ale pozwolę sobie zabrać głos. ;)

Jak dla mnie Vettriano jest strasznie przeciętny i niczym nie wyróżniający się. Jego obrazy nadają się moim zdaniem do powieszenia w jakiejś drugorzędnej kawiarni albo do przyklejenia na drzwiach lodówki. Weźmy np. jego obraz The embrace of the spider. Wyglada jak obraz z Ikei.

No wlaśnie dlatego się dyskutuje o gustach że zdanie iż Vettriano jest strasznie przeciętny, brzmi idiotycznie.

Tego by jak mniemam nie powiedział żaden z historyków czy krytyków sztuki, bo nie bardzo wypada tak mówić o twórcy, który osiąga 6 cyfrowe ceny (w w funtach brytyjskich) za swoje obrazy, a niczym nie szokuje.

Ikea nie maluje obrazów, a to że ludzie kupują reprodukcje, nie świadczy żle o malarzu vide słoneczniki

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Qrosava   

Nigdzie nie napisałem, że Ikea maluje obrazy. To, że jego obrazy osiągają wysokie ceny o niczym nie świadczy, bo obrazy Chełmonskiego w |Paryżu też osiągały zawrotne ceny, a w Polsce uważano go za pospolitego i przeciętnego, a szokował? Nie!

Q

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie , że ceny obrazów jednak o czymś, świadczą, np u uznaniu artysty przez rynek dzieł sztuki, czy krytykę. A nie jest to jakieś at hoc. Z drugiej strony obfitość reprodukcji sprzedawanych na świecie, świadczy

o komunikatywności artysty.

Za to mam coś ciekawego z Polski , współczesnego, malarka kompletnie nie znana, za to zaproszeniami na wystawę do Londynu:

66_by_helonka.jpg

56_by_helonka.jpg

2_by_helonka.jpg

helonka

Edytowane przez lotherlohan

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Qrosava   

Dobrze rozumiem i szanuję Twoją opinię, lecz przykro mi, że "brzmię idiotycznie", bo wyraziłem jedynie swoją subiektywną opinię o dziełach artysty i powiedziałem, że dla mnie jest słaby/przeciętny, a nie że Ty jesteś beznadziejny, bo podobają Ci się jego dzieła. :) Co do Vettriano zdania nie zmienię, lecz pragnę w tym miejscu zakomunikować, że szanuję Twój gust i nie zamierzam nakłaniać Cię do zmiany zdania. :)

Z zamieszczonych przez Ciebie obrazów najbardziej podoba mi się ostatni.

Q

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.