Jump to content

{*_*} elta

Przyjaciel
 • Content count

  151
 • Joined

 • Last visited

About {*_*} elta

 • Rank
  Ranga: Wykładowca

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  Starożytność

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Jestem olimpijczykem

  No to jest nas troje, jeśli Was to pocieszy...;P
 2. Ulubione polskie miasto

  Bardzo oczarował mnie Poznań- zawsze chętnie tam wracam szczególnie na piękny poznański rynek... i te koziołki :mrgreen:
 3. Polityka zagraniczna K.K. Wielkiego

  Wybacz, na innym forum mam taki nick i dlatego tak wypaliłam :oops: Ale trzymajmy się już tematu. Cieszę się, że w końcu rozgorzała dyskusja.
 4. Polityka zagraniczna K.K. Wielkiego

  A czy ja napisałam, że jestem zwolenniczką wojen? Przeczytaj choćby ostatnie zdanie z mojego poprzedniego postu. A jeśli twierdzisz, że Kazimierz prowadził wojny- to wybacz, ale nie wiedziałam o nich, co chyba w pełni mnie usprawiedliwia. W każdym razie wolę pokojowe rozwiązania i nie napisałam nic, co mogłoby sugerować o tym, że jestem żądna wojen.
 5. Mapy historyczne, gdzie w necie?

  http://historia.4pl.pl/001.html http://historicus.pl/mapy/czas.htm http://homepage.interaccess.com/~netpol/PO...toria/mapy.html
 6. Kto wygra Mundial 2006?

  Myślę, że w finale zagrają Francja i Niemcy. Jeśli tak się stanie- będę kibicowała Francuzom
 7. Żony Piastów

  Tak, chyba jeszcze przed chrztem "swoim zwyczajem siedmiu żon zażywał". Ale wolałabym się skupić na partnerkach po 966r. Posiadacie jakieś informacje na ten temat?
 8. Chciałabym poruszyć temat dotyczący żon piastowskich władców, chociażby dlatego, że niewiele mi o nich wiadomo... Czy przysłużyły się w jakiś sposób w rządach swoich mężów, a może niektóre były postaciami negatywnymi? Mi udało się znaleźć następujące osoby: Dobrawa (Mieszko I) Adelajda Heska, Anna Litewska, Jadwiga Żagańska (Kazimierz Wielki) Jadwiga Kaliska (Władysław Łokietek) Co Wam o nich wiadomo? Znacie jeszcze jakieś? Zapraszam do dyskusji i uzupełniania wiadomości
 9. Książka, którą właśnie czytam to...

  "Medaliony" Zofii Nałkowskiej Robi wrażenie i... szokuje. Trudno uwierzyć, że takie rzeczy działy się naprawdę. "Ludzie ludziom zgotowali ten los."
 10. Najwyższa piramida... w Bośni?

  Dołączam linki, o które prosił Jarpen Zigrin. http://www.fuutott.net/index.php/2005/10/3..._w_boa_347_ni_2 http://www.historicus.pl/news.php?start_fr...n=&id=& http://wiadomosci.wp.pl/kat,18032,wid,8271011,wiadomosc.html
 11. Nie wiem czy ktoś z Was oglądał wczoraj serwisy informacyjne, ale mówili w nich, że w Bośni grupa archeologów odkryła piramidę- większą od tych z Egiptu. Niezwykły kształt góry zaciekawił badaczy- okazało się, że wskazuje ona 4 strony świata i jest nachylona do ziemi pod kątem 40 stopni... jak piramida. Archeolodzy pod warstwami ziemi i roślin szukają bloków skalnych, zastanawiają się też kto i po co wybudował tutaj piramidę. Jakiś gość twierdził, że będzie to rewolucja archeologiczna. A co Wy o tym sądzicie? Słyszeliście coś o tym? Myślicie, że to naprawdę piramida?
 12. Może tu znajdziesz coś dla siebie: http://www.zwoje-scrolls.com/zwoje26/text12p.htm http://wwww.magazynsztuki.pl/stare_zasoby/...y_online_24.htm http://www.auschwitz-muzeum.oswiecim.pl/ht...nosci/apel.html
 13. Tytuł ten przypadł Kazimierzowi Wielkiemu. Miał on podkreślić jedną z cech osobowości króla, jaką jest jego zrozumienie doli chłopa. Czy słusznie przyznano królowi ten tytuł i jak sobie na niego zasłużył? Czy tytuł ten rzeczywiście był wynikiem kpin rycerstwa czy wprost przeciwnie- wyróżnił niektóre zalety króla? Czekam na Wasze opinie.
 14. Wojna Secesyjna

  Mi też wydaje się, że Południe nie miało szans. Siły obu stron były nie równe: w 23 stanach Północy mieszkały 22 miliony ludzi, a rozwinięty przemysł dawał jankesom przewagę gospodarczą i pozwalał regularnie zaopatrywać armię. Natomiast w 11 stanach rolniczego Południa żyło 9 milionów mieszkanców, z czego 4 miliony stanowili Murzyni.
 15. Operacja Barbarossa

  Atak na ZSRR nie był dla Niemców najlepszym rozwiązaniem, bo zima zrobiła swoje.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.