Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
Aleksander

Najlepsza gazeta

Najlepsza gazeta to:  

72 members have voted

 1. 1.

  • Gazeta Wyborcza
   19
  • Dziennik
   9
  • Fakt
   0
  • Super Express
   0
  • Gazeta Polska
   1
  • Rzeczpospolita
   8
  • Inna jaka?
   4


Recommended Posts

Jaka waszym zdaniem jest najlepsza gazeta, zawsze podająca mnustwo informacji i nigdy nie robi takich rzeczy jak np. Superexspress z naszymi siatkarzami.? Zawsze robi swoje i ma artykuły bez zarzutu?

//JKM dodałem do tematu ankiete : )

Share this post


Link to post
Share on other sites
Qdl4ty   

Mnie osobiscie wydaje sie ,ze nie ma gazety ,ktora by zawsze podawala wlasciwe informacje .... ja osobiscie czytam Wprost i mimo tego uwazam ,ze czasami sie zdarzy mala wpadka w owym czasopismie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Qdl4ty chodzi chyba o dzienniki, a nie o tygodniki :)

Za najlepszą gazetę, którą czytam codziennie i na niej się wychowałem :D jest Gazeta Wyborcza, żetelna, wiele dodatków, ciekawe artykuł, dociekają prawdy, mają świetnych dziennikarzy, wiele konkursów, czasem się z nimi nie zgadzam, ale ogólnie najlepsza w Polsce, a i na plus moge dodać jeszcze przejrzystość i szate graficzną.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Qdl4ty   

Jezeli chodzi faktycznie o dzienniki to przepraszam i jednoczesnie sklonie sie do powyzszej wypowiedzi na temat Gazety Wyborczej .

3008.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja też stawiam na Wyborczą- jej dziennikarze piszą ciekawe i dokładne artykuły, a poza tym często są w niej interesujące dodatki. W moim mieście [a przynajmniej w mojej okolicy] ta gazeta rozchodzi się jak świeże bułeczki… Czasami nawet po południu trudno ją dostać w sklepie… a jak dołączają do niej jakieś książki, to i rano już jest wykupiona…

Share this post


Link to post
Share on other sites

To prawda ja też cenię Wyborczą, ale z codziennych najczęściej czytam mój regionalny "Kurier Lubelski". Znajduję tam zawsze wiele ciekawych info o imprezach itd. Często piszą w nim o moim tacie 8) :smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam wrażenie że każda z czołowych gazet przypisana jest jakiejś partii politycznej.

Trudno tu więc o jednoznaczną i obiektywną ocenę owych dzienników , gdzyż przeglądając niejednokrotnie artykuły poświęcone jednemu wydarzeniu , ma się wrażenie że "każdy chwli swoje - lub gani cudze pod własne dyktando".

Ja niemal na codzień przeglądam "Dziennik Zachodni"...niestety coraz częściej drażnią mnie zawarte w nim bzdury mające chyba na celu jedynie zapełnienie szpalt tej gazety.

Pozdrawiam. :568:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Andrzej   

Na to pytanie trudno odpowiedzieć jednoznacznie :D Bo co prawda tak jak adnim wychowałem się na "Gazecie Wyborczej" i nadal to ją czytam najczęściej ale wcale nie uważam jej za najlepszą i najbardziej obiektywną. Poprostu moim zdaniem "GW" prezentuje swoją wizje świata i konkretną ideologie która w wielu sprawach rozmija się zupełnie z moją. A czytam ją dlatego, że dzięki niej moge sobie przez uważne czytanie wyrabiąć włąsne zdanie i poznaje argumenty przeciwników przez co łatwiej z nimi potem walczyć :D. Aha, że "GW" jest przejrzysta i ma ciekawą szate graficzną. Co do rzetelności artykułów w "GW" mam poważne wątpliwości ...Za najbardziej obiektywną zaś gazete codzienną uznaje "Dziennik polski", chociaż i on prezentuje swoją wizje świata. Ale nie tak nachalnie jak "GW".

PS. w sumie to jednak lubie poczytać "GW" czasmi można się nawet nieźle ubawić :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tomek91   

Moją ulobioną gazetą codzienną jest " Dziennik Polska ,Europa , Świat . Jest bardzo ciekawa , tematy można łatwo znaleźć , nie jest to tak podzielone jak w przypadku "GW" .

"GW" ratuje to , że są zamieszczane testy gimnazjalne czy maturalne i opracowania lektur .

Bez nich ta gazeta nie miałaby takiego przebicia .

Co do dwóch pozostałych gazet w ankiecie to więcej mają zdjęć aniżeli tekstu i informacja . Poważne są zazwyczaj tylko pierwsze dwie strony natomiast potem są to albo tragedie rodzinne albo jak to nas rząd wykorzystuje .

W "Dz" są poważne informacje , są ciekawe opinie znanych ludzi .

Share this post


Link to post
Share on other sites
w4w   

Wybór najlepszej gazety zależy nie od jej rzeczywsitej jakości, tylko od preferencji wyborczych i tak Andrzej za najlepszą uznaje Dziennik Polski czyli gazetę typowo propisowską, a zarzuca stronniczość Gazecie Wyborczej. GW najbardziej lubi za to szanowny Admin zadeklarowany sympatyk PO. Faktycznie GW prezentuje liberalne podejście do gospodarki.

Jest też nieprzychylna rządom PIS-LPR. Ja jednak cenię tę gazetę za zdroworozsądkowe podejście i pisanie o różnych absurdach i przekrętach i to niezależnie od tego czy rządził Kaczyński, Marcinkiewicz czy Belka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak, ale już nie patrząc na linie tych gazet w/s politycznych to GW ma zdecydowanie najwięcej dodaktów róznego rodzaju gaze tematycznych, które są zrobione jak najbardziej profesjonalnie i do tego niska cena zaledwie 1 zł. Podoba mi się jeszcze format tej gazety i układ graficzny wewnątrz niej, który chyba nawet dostał jakąś nagrodę na konkursie dotyczącym oprawy graficznej.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Albinos   

Wyborcza, czasem Rzeczpospolita i Dziennik. Jedyne co mnie wkurza w Wyborczej to ilość dodatków. Czytam zaledwie 20-25% tego co tam jest zawarte, no ale cóż począć, jak widać tak musi być. Tym co mi się zdecydowanie w niej podoba to interesujące teksty i wygodny jak na gazetę format (nie to co Rzeczpospolita). Co do ideologii GW przyznam, ze czasem różni się od moich ocen, ale dla mnie nie odgrywa to większej roli, ważne aby dobrze mi się czytało artykuły i tyle.

Share this post


Link to post
Share on other sites
nazaa   

Mi nie jest wszystko jedno, więc również Wyborcza :lol: No, a poza tym bardzo lubię Der Spiegel.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.