Jump to content

Aureliusz

Użytkownicy
 • Content count

  80
 • Joined

 • Last visited

About Aureliusz

 • Rank
  Ranga: Technik
 1. Polka roku 2007

  Dałem na Dymną za to co robi dla tych ludzi, na Pitere i Senyszyn, bo to nieliczne kobiety-liderki w polityce, na Gardia bo walczyła z całą tą IV RP i Fikus za festiwal nauki bardzo popularny. Ale jak widze to Olejnik wygra... taki głos ludu widocznie.
 2. Twoja orientacja polityczna

  Ja jestem liberałem, dziwi, że tylko dwie opcje są zaznaczane w ankiecie liberalizm i socjaldemokracja, a taki konserwatyzm zero zaznaczeń, czyżby internauci byli tylko postępowi?
 3. Elitarne formacje

  Korpus Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych - walki o wyspe Guadalcanal w archipelagu Wysp Salomona, gdzie usadowił się silny garnizon japoński. Walki o Guadalcanal rozpoczęły się lądowaniem 1.DMar i zakończyły się pierwszym zwycięstwem amerykańskim w II wojnie światowej. Brali udział we wszystkich ważniejszych operacjach inwazyjnych, jak lądowania na Tarawie, Peleliu, Iwo Jimie, a ostatnim akcentem uderzenia na Okinawę w roku 1945. Brali udział również w lądowaniu w Normandii. Raising the Flag on Iwo Jima, by Joe Rosenthal / The Associated Press
 4. Parasol antyrakietowy w Polsce?

  Dyskusja na ten temat znowu rozgarzała, ja uważam, że taka baza powinna być u nas i to nawet za cenę dużych ustępstw, dla tego regionu gdzie znalazłaby się ta baza to ogromny biznes, do tego zwiększyłoby to nasza obronność. Jestem za tą bazą w Polsce.
 5. Wojska lądowe to ja mimo wszystko obstawiam za USA, właśnie za Normandię, gdzie udowodnili swoje męstwo. Naprzykład 101 dywizja powietrzno-desantowa jedna z pierwszych tego typu, 6 czerwca podczsas Overlord miała chrzest doszła poprzez Holandię do Berchtesgaden. A 1 Dywizja Pancerna i operacja Torch? 75 pułk US Army Rangers podczas Normandi wykonał najsłynniejsza akcja komandosów w czasie II wojny. Do tego Korpus Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych i zdobycie Guadalcanal w archipelagu Wysp Salomona. A przede wszystkim za Iwo Jime. Dla nas wojna to tylko Europa, a trzeba pamiętać co wyczyniali Amerykanie na Pacyfiku. Ta Armia była wręcz idealna.
 6. Najlepszy dowódca floty II Wojny Światowej

  Oddałem swój głos na Karal Dönitza. Był twórcą taktyki "wilczych stad". Przyniosło to Brytyjczykom ogromne straty wojenne. Niestety miał zbyt mało łodzi podwodnych w późniejszym okresie wojny i brak wsparcia lotnictwa, ale mimo to był wielkim dowódcą.
 7. Traktaty welawsko-bydgoskie

  A czy bez ich podpisania na pewno nie dalibyśmy sobie rady? A jeśli nawet nie to podpisać i zerwać tak jak oni nie przestrzegali umów tak i my moglybyśmy to zrobić, dla naszego dobra.
 8. Ulubiony polityk

  Ja Niesiołowskiego lubie i w PiSie są więksi jak np. Zawisza i Kurski. Niesiołowski afer nie wyciąga wyssanych z palca i jest mistrzem ciętej riposty nie bał się iść do RM. Ale zdecydowanie najbardziej lubie Julie Pitere, bo ona sobie nie da narzucić w debacie czyjegoś zdania i też potrafi celnie odpowiedzieć, zdecydowana kobieta.
 9. Dla mnie propozycja dania Wieniawie-Długoszowskiemu tej funkcji to dziwna rzecz, przecież ten polityk skompromitował się we Włoszech.
 10. Gdyby mogli im czyścić buty, wojny by nie wygrali. Ponadto jakbym miał wskazywać słabe strony Niemców to np. Bitwa o Anglię i to w momencie jak władali prawie całą Europą nie potrafili jej zdobyć świadczy tylko o słabości ich lotnictwa i samych lotników, Polscy i Brytyjscy byli od nich lepsi. Na wschodzie nadrabiali sprzętem w Tygrysach i Panterach, a jak przyszły mrozy to ta wielka Armia nie miała odpowiednich mundurów. Męstwa udowodnili Rangersi w Normandii i przede wszystkim Amerykanie udowodnili męstwo w wojnie na Pacyfiku zdobywając te wszystkie wyspy i wysepki.
 11. Skoro rozpatrujemy Cezara i Pompejusza, to trudno, żeby Cezar przekraczał Rubikon, a Gajusz był w Rzymie... :evil: :evil: :evil: Nie Gajusz, a Gnejusz zwykła literówka wystarczyło na pw. napisać. Jestem ciekaw zdania darkelfa na ten temat.
 12. Kapłani

  A w jaki sposób właściwie kapłani zostali tak uprzywilejowaną grupą? Poprzez przywileje? To się jakoś musiało rozpocząć.
 13. Marynarka nie jest częścią armii. Co ma broń atomowa do jakości wojska? Wzmacnia państwo, ale nie wpływa na jakość konwencjonalnego wojska (a o takim zdaję się dyskutujemy). I wyposażeniem i walecznościa, a napewno wyszkoleniem i dowodzeniem znacząco Yankees ustępowali Niemcom. Jak to marynarka nie jest? A te lotniskowce i pancerniki Amerykanów? A to ich Marines, które żabymi skokami opanowywało każdą wyspę, wreszcie ich naloty na Japonię i akcje Rangersów. Dla mnie to zdecydowanie była armia najlepsza.
 14. Ja uważam, że sukcesem był pewien zapis w konstucji kwietniowej, która dała możliwość nominowania właśnie prezydenta nie zgodzono się na ambasadora w Rzymie, więc został Władysław Raczkiewicz to uważam, za sukces.
 15. Przełomowe bitwy

  Dodałbym Wiedeń 1683 r. zatrzymał ekspansję Turcji w głąb Europy.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.