Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Spoty, hasła i billboardy reklamowe wybory 2007

Rekomendowane odpowiedzi

http://wiadomosci.onet.pl/1,15,11,34868111...53,0,forum.html

Zamiast instytutu filmowego, dotacji do produkcji filmowej wystarczyłaby permanentna kampania wyborcza, ile to dotacji, pomysłów, fabuł. Kino fabularne kwitłoby pięknie i miało wysoką oglądalność...

Ja proponowałbym po spot oparty na konwencji Milczenia Owiec. Hannibal Lecter słuchający Bacha - wariacji goldbergowskich Goulda z 1955 roku, rysujący z pamięci kolumnę Zygmunta III, próbując spożywać kaczkę z rusztu, obwieszczałby że jego poparcie ma PO.... W tle znajdowałby się ekran na którym Jacek Kurski mówi że kobiety politycy to takie babony, bądź inna z jego kwiecistych wypowiedzi), a Lecter z wyraźnym niesmakiem przyglądający się kaczce na talerzu oraz ze zgorszeniem zerkający na Kurskiego stiwerdzałby że "do wszelkich przejawów braku szacunku odnosi się z niewypowiedzianym wstrętem". Wtórne i postmodernistyczne ale gdyby do roli Lectera zatrudnili Zapasiewicza, Seweryna, czy zwłaszcza Hopkinsa (przy tych pieniądzach jakie mają z naszych podatków stać by ich było) jak by się ładnie oglądało...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Powiedzieliby, że właśnie przestępcy popierają PO... a sam pomysł ciekawy, ale Hannibal źle by się kojarzył... Co do linka to tekst przedni i prawdziwy zwłaszcza z tym ananasem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   
sam pomysł ciekawy, ale Hannibal źle by się kojarzył...

Myslę, ze własnie o to chodziło :wink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja tego nie wymyśliłem na korzyść po. Choć oczywiście na zarzut o poparciu przez przestępców powinna się pojawić reklamówka w której na tle Lectera w podobnej sytuacji znajduje się albo jakiś nazistowski wiec powiązanych z mw i lpr łysych i pijanych zachowujących się nadpobudliwie prymitywów, symulujących akt homoseksualny, zamawiających po pięć piw, potem andrzej lepper i komentarz - "my chociaż wybierając przestępców do współpracy mamy dobry gust - podpisano PO".

Moja wizja to czego bym chciał czyli postulat do powinności, kontra byt.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomek91   

Znowu spot wyborczy PO . Do domu jakiegoś bogacza wchodzą panowie z ABW i robią niezły bałagan .W tym czasie owy bogacz dzwoni do prezydenta "Leszka" aby pomógł mu w pozbyciu się funkcjonariuszy ABW . Po chwili panowie uciekają .

A teraz moje odczucia na temat tego spotu : to zwykły plagiat . Ci sami aktorzy , w końcowym momencie spotu pojawia się polityk , ta sama inwencja twórcza . Panowie od marketingu PO zwyczajnie się nie popisali . Skopiowali pomysł PiSu . Zastanawiam się co się stało z osobami , które prowadziły kampanię PO dwa lata temu . Powymierali czy co ?? Tamte spoty wydawały mi się bardziej przejrzyste i milsze w oglądaniu .

Nie mówię , że kampania PiS jest bezbłędna ( słynny ananas za 2 zł czy bezy , mogli chociaż wyjechać z truflami czy z czymś :wink: ) ale robią mniej błędów niż PO .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nie plagiat tylko odpowiedź PiS też tak zrobił odpowiadając na reklamówkę PO w/s zarobków działaczy PiS. Spot PO neutralizuje spot PiS i tak będzie cały czas...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomek91   

Pojawiły się spoty LiD i LPR . W spocie LiD występuje Aleksander Kwaśniewski . Bohaterami spotu LPR byli Roman Giertych(ukazany w sposób pozytywny ) i Jacek Kurski ( negatywna postać ) . Oba te spoty są raczej przypomnieniem tego co mieliśmy dwa lata temu. Nie ma oligarchów , "mord" itp. Zastanawiam się czy ten krzyk LiDu i LPRu przedrze się przez głośną medialną wojnę PiSu i PO .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jachu   

Wczoraj prześledziłem strony traktujące o wyborach, jest sporo komentarzy, także tych, które dotyczą kampanii i materiałów wyborczych. Ogólnie kampania przed przyspieszonymi wyborami jest wyjątkowo barwna i kontrowersyjna, warto się jej przyglądać, więc śledzę ją każdego dnia.

Dwa dni temu wraz z dziewczyną wybraliśmy się na spacer, by przy okazji pooglądać plakaty wyborcze. Przespacerowaliśmy dobre kilkanaście kilometrów i zmęczeni stwierdziliśmy, że nie bardzo jest co oglądać. Może za tydzień-dwa kampania ruszy wielką parą. A swoją drogą mam wrażenie, że w tej kampanii większy nacisk kładzie się nie na plakatowanie, a na przekaz telewizyjny i radiowy, który, rzecz jasna, ma większą siłę przekazu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Ciekawy jest ostatni spot PiS i zdania typu "Zerżnijmy ich pomysły!", "Dowalmy PiS - owi!", "[nie pamiętam słowa] ich aktorów!". W sumie dość pokrywające się z rzeczywistością :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.