Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Spoty, hasła i billboardy reklamowe wybory 2007

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie wszystkie spoty, także i PO nie mają konkretów tylko jakąś fabułę, dlaczego żadna z partii nie podda jakiejś idei, np. podatek liniowy, czy służba zdrowia tak jak uezbpieczenie drogowe, ja na takie spoty czekam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomek91   
Ciekawy jest ostatni spot PiS i zdania typu "Zerżnijmy ich pomysły!", "Dowalmy PiS - owi!", "[nie pamiętam słowa] ich aktorów!". W sumie dość pokrywające się z rzeczywistością :roll:

Zgadzam się z tobą . Trochę śmiech przy słowach o debacie był mało realnym ale ogólnie dobrze . Martwi mnie tylko nadmierne wykorzystywanie kota Sylwestra w reklamówkach .

Podsumowując : PiS raczej nie nadaje się do rządzenia ale całkiem dobrze im idzie w robieniu krótkometrażowych filmów . Po 22 X będą mieć zapewnioną pracę w SMF czy gdzieś indziej .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
Martwi mnie tylko nadmierne wykorzystywanie kota Sylwestra w reklamówkach .

Kot Sylwester w reklamówkach PiS - u jest chyba jakby "bezprawny" - bo Prawo i Sprawiedliwość sprzedało tego kota Platformie Obywatelskiej za bodajże 2 000 złotych. Z całego spotu nie podoba mi się wskazanie na Sylwestra i wypowiedź: "Weźmy jeszcze to" - choć skoro PO to plagiatorzy, to wykorzystanie platformowego kota przez PiS to mały pikuś :wink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomek91   
całego spotu nie podoba mi się wskazanie na Sylwestra i wypowiedź: "Weźmy jeszcze to" - choć skoro PO to plagiatorzy, to wykorzystanie platformowego kota przez PiS to mały pikuś

Jeżeli wszystko jest napisane na papierze, prawa do emisji itp. to PO może wnieść wniosek o piractwo . Skoro ABW chciała oskarżyć PO o reklamówkę to czemu inaczej ma być w przypadku Tuska i spółki .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gervazy   
Kot Sylwester w reklamówkach PiS - u jest chyba jakby "bezprawny" - bo Prawo i Sprawiedliwość sprzedało tego kota Platformie Obywatelskiej za bodajże 2 000 złotych.

A o tym akurat nie słyszałem.

Oglądaliście wczoraj "Świat wg Kiepskich"? Ciekawe kto Polsatowi płaci za tego typu kampanię wyborczą. Ten serial komediowy to jawna tuba propagandowa, wczoraj było o tym jak Ferdka chcieli zamknąć, zarzuty: ściśle tajne, miejsce procesu: ściśle tajne. Na koniec cała rodzinka Kiepskich mit Pażdziochy und Boczek siedziała przed telewizorem i oglądała "Fakty", a tam był aktor parodiujący polityka PiSu z przekształconym logiem PIS w tle. Coś tam gadał, a jak skończył, to cała ferajna pokazała mu "wała". W całym przedsięwzięciu chodziło o to, aby pokazać telewidzom co ma się stać jakby znów wygrał PiS. "Nie głosuj na PiS, bo cię zamkną". Humor dla bezrobotnych z podstawowym wykształceniem jak ferdek.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   

A kto zapłacił Chuckowi Norrisowi za promowanie mundurków :roll: ?

...myslę, ze to po prostu przejawy poladów twórców filmów. Przecież każdy ma jakieś poglądy.

...."Kiepskich" nie ogladam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gervazy   
A kto zapłacił Chuckowi Norrisowi za promowanie mundurków ?

Bez żartów. W Polsce limit na kampanię wyborczą wynosi 15 mln pln, podczas gdy Polsat robi ją za darmo partiom, które chcą wkopać PiS, ile normalnie te partie musiałyby zapłacić za tego typu reklamę, przecież to pół godziny czasu antenowego, minuta kosztuje setki tysięcy. Myślę, że PKW powinna się tym zainteresować.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
lester   

W Kiepskich niejednokrotnie wyśmiewano się już z różnych opcji politycznych i tutaj nie ma żadnego nadużycia.Taka jest formuła tego serialu, że w zawoalowany sposób wyśmiewa on różne sprawy z naszego życia, także politycznego.

przecież to pół godziny czasu antenowego, minuta kosztuje setki tysięcy.
To było dobre, może rozliczmy w takim razie PiS za dysponowanie czasem w programach informacyjnych TVP.

Bardziej obawiałbym się takich spraw -

http://wiadomosci.onet.pl/1617598,327,1,0,120,686,item.html .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Co do kosztów:

Ceny dla spotów 30" bez podatku VAT reklamy polityczne mają - 15% o ile dobrze wyczytałem na stronach TVN.

2007-10-28 718W06 18:23 przed Hela w opałach 21 000 zł

2007-10-28 718W18 18:48 w Hela w opałach/1 26 100 zł

2007-10-28 18:59 przed Fakty* 57 100 zł

2007-10-28 719W11 19:21 po Fakty/1 57 100 zł

2007-10-28 719W03 19:23 przed Pogoda 51 700 zł

2007-10-28 719W07 19:29 przed Sport 44 500 zł

2007-10-28 719W011 19:37 przed Uwaga! 35 900 zł

2007-10-28 720W12 20:10 w Taniec z gwiazdami/1 57 600 zł

2007-10-28 720W24 20:44 w Taniec z gwiazdami/2 63 500 zł

2007-10-28 720W36 20:49 w Taniec z gwiazdami/3 63 500 zł

2007-10-28 721W41 21:23 w Taniec z gwiazdami/4 77 300 zł

2007-10-28 721W54 21:32 po Taniec z gwiazdami/5 51 100 zł

2007-10-28 721W06 21:35 przed Kuba Wojewódzki 38 000 zł

2007-10-28 721W18 21:55 w Kuba Wojewódzki/1 42 600 zł

2007-10-28 722W21 22:19 w Kuba Wojewódzki/2 44 500 zł

2007-10-28 722W33 22:24 w Kuba Wojewódzki/3 44 500 zł

2007-10-28 722W45 22:43 po Kuba Wojewódzki/4 38 500 zł

2007-10-28 722W07 22:45 przed Trzy po trzy - numery z kwatery 29 300 zł

2007-10-28 723W11 23:03 w Trzy po trzy - numery z kwatery/1 20 900 zł

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   
Ogólnie wszystkie spoty, także i PO nie mają konkretów tylko jakąś fabułę, dlaczego żadna z partii nie podda jakiejś idei, np. podatek liniowy, czy służba zdrowia tak jak uezbpieczenie drogowe, ja na takie spoty czekam.

Służę uprzejmie:

http://www.youtube.com/watch?v=BX2zjwpNOKY

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomek91   

Nie spodziewałem się ale naprawdę niezły spot wyborczy ma LiD . Przedstawia on człowieka piszącego do prezydenta . Skarży się , że rząd łapie tylko tych wielkich przestępców , a ze zwykłymi przestępcami ma problemy .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gervazy   
a ze zwykłymi przestępcami ma problemy

Co do tego to mojemu tacie też ukradli rower, ale za SLD (taki niebieski "Romet Alka" z przerzutkami) i co, policja nie złapała sprawców - też wina rządu.

A co do spotu lidu z psem dorna, to to jest wielki smut, słysząc ich zarzuty:"to najgorszy rząd w historii", "ten rząd ośmiesza Polskę", "ten rząd nic nie robi", a tu argument typu pies byłego ministra zeżarł państwowe meble i minister za nie nie zapłacił. 3000 zł się zmarnowało, bo minister nie potrafił upilnować pieska, a jakby zapłacił za meble.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jachu   
to to jest wielki smut, słysząc ich zarzuty:"to najgorszy rząd w historii", "ten rząd ośmiesza Polskę", "ten rząd nic nie robi"
Dlaczego smut? Dlatego, że te stwierdzenia to najszczersza prawda? 8)

Ja zawsze wszem i wobec zaznaczam, że źle oceniam zarówno premiera, jak i rząd. Zacznę od argumentów emocjonalnych - kiedy widzę, lub jeszcze nie daj Boże słyszę Kaczyńskiego, to jego natrętne wmawianie ludziom własnych prawd i dogmatów, wciskanie "ciemnemu ludowi", że wszystko co nie wyszło to z powodu "wściekłego, brutalnego ataku opozycji i mediów" i że to biedactwo jest najmocniej atakowanym (nie, bynajmniej nie krytykowanym - bezpodstawnie atakowanym!) premierem wszechczasów, a przecież jego rząd jest najlepszym rządem po roku 1992 (gdzie sam przyczynił się do obalenia rządu Olszewskiego), a minister spraw zagranicznych jest ministrem tysiąclecia, i że jako wyborca innej partii stoję tam gdzie stało ZOMO, i że na własne życzenie chcę wprowadzać kolejny 13 grudnia 1981... to mi się po prostu chce tam pojechać i tego człowieka sprać po ryju, by już na zawsze zamilczał. Żeby jednak nie wpisać się w ton "premier to samo zło" muszę dodać, że dokładnie tak samo reaguję na głos ministra Ziobry, który obwieszcza kolejny "sukces" w łapaniu skorumpowanych urzędników wysokiej rangi popierajacych opozycję :mrgreen: Tyle emocjonalnie.

Był to rząd prowokowanych przez Kaczyńskiego sporów, był to okres nieprzerwanej kampanii wyborczej, propagandy sukcesu, gomułkowskiej retoryki, był to okres namiętnego zrzucania odpowiedzialności na tych, którym płaci się za krytykę rządu. Był to w końcu - i co najsmutniejsze - okres największej bodaj w historii Polski polaryzacji społeczeństwa.

W polityce zagranicznej istna żałość, a brak kompetencji pani Fotygi wybitnie został zademonstrowany przy okazji ostatnich not od OBWE.

W końcu był to rok zupełnie nie wykorzystanych szans, żadnej reformy finansów, obniżki podatków, nic. Nawet rząd Millera był w tym ciut lepszy, a mniejszościowy rząd Marka Belki stał się dla mnie synonimem "naprawdę dobrego rządu".

W mojej opinii ten rząd, wraz z rządem Olszewskiego przejdzie do historii największych strat czasu. I mam szczerą nadzieję, że kiedyś Kaczyński da Polakom święty spokój...

A tak w ogóle, to znalazłem rysunkową definicję "układu" :mrgreen:

http://images23.fotosik.pl/95/b509d5361ad0001d.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.