Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Spoty, hasła i billboardy reklamowe wybory 2007

Rekomendowane odpowiedzi

Tomek91   

Jakoś nie podobają mi się spoty ani PO , ani PiS . Wg. mnie te klipy zniechęcają do pójścia na wybory . Są tak jakby agresywne , przesycone nienawiścią do przeciwników politycznych . Co do bilbordów : na razie pojawiły się tylko bilbordy PO . Kolorystycznie bardzo ciekawe , hasła wyborcze bardzo przemyślane . Czekam na kolejne bilbordy .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jachu   

Mnie za to strasznie śmieszy nowy spot PiSuarów. Zaczyna się tekstem: Niedawno temu w Polsce.

*"Cześć mamy ten kontrakt od rządu, trzeba jeszcze tylko posmarować opozycji..."

Tylko kto niedawno był opozycją w Polsce, jak nie PiS? :mrgreen: Skoro im smarowali, to pewnie brali...

Normalnie brawa dla taktyków PiS-u, a może oni do czegoś się przyznają w ramach odpuszczenia grzechów przed ojcem Tadziem z Torunia :wink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
lester   
Mnie za to strasznie śmieszy nowy spot PiSuarów. Zaczyna się tekstem: Niedawno temu w Polsce.

*"Cześć mamy ten kontrakt od rządu, trzeba jeszcze tylko posmarować opozycji..."

Istnieje jeszcze jedna wersja tego spotu, o wiele bardziej śmieszna.Link poniżej.

http://pl.youtube.com/watch?v=JrWWZlzroqg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nie podobają mi się ostatnie spoty. Ale chyba i tak lepsze są Po (od kiedy tak w ogóle mają być emitowane w telewizji?) Tak jak Tomek napisał: są one agresywne. A nie wszystkim wyborcom się to spodoba. Według mnie partie powinny się zająć bardziej przekonywaniem do siebie niż zniechęcać do głosowanie na przeciwników.

Istnieje jeszcze jedna wersja tego spotu, o wiele bardziej śmieszna.Link poniżej.

http://pl.youtube.com/watch?v=JrWWZlzroqg

Bardziej przekonująca. Ale moje zdanie nie jest obiektywne

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jachu   

Mi również spoty się nie podobają i wywołują jedynie uśmiech politowania. Boję się też tego, że te agresywna kampania spowoduje, że wyborcy nie będą chcieli pójść głosować. Bo jak te wybory weryfikować w tym bałaganie politycznym? Tu jest trudność. Jak skłonić ludzi do weryfikacji wyborczej polityków, gdy po kolejnych wyborach nie widać wyraźnych popraw, a zaufanie coraz to mniejsze?

Jedno co pewne - WSZYSCY wyborcy powinni iść do urn. Chowanie głowy w piasek i branie na przeczekanie nic nie zmieni. Samo się nie zrobi i choć to różnie po wyborach bywa, trzeba próbować...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Co do agresywności billboardów - kampania wyborcza IMHO powinna polegać na ogłaszaniu swych celów i programu (a nie na wygłaszaniu pobożnych życzeń i wytykaniu błędów innym partiom).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   
Co do bilbordów : na razie pojawiły się tylko bilbordy PO . Kolorystycznie bardzo ciekawe , hasła wyborcze bardzo przemyślane

w moich stronach sa tylko te czarne. trudno uznać to za dobra kolorystycznie kampanie :?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gervazy   
o wiele bardziej śmieszna

Czy śmieszna ? No ja wiem, o każdym można coś takiego ułożyć i to niezależnie od tego czy ktoś jest prawicowy, lewicowy czy centrowy. A widział ktoś ten filmik z piosenką o Tusku? To szło jakoś tak: "Jestem posłusznym syneczkiem mamusi, mamusia uczyła mnie taktu, pamiętaj syneczku daleko od ludzi, Twój dziadek jak szadł do Wehrmachtu. Dgy byłem na studiach ktoś powiedział mi Achtung, a to był mój dziadek z Wehrmachtu." A na koniec: "O świetlanych losach mej prezydentury zaważył mój dziadek z Wehrmachtu".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ciekawy   
"O świetlanych losach mej prezydentury zaważył mój dziadek z Wehrmachtu".

Akurat to nie jest śmieszne, ale mając za przeciwników politycznych takich chamów jak Kurski, Maciarewicz, czy Edgar, można spodziewać sie wszystkiego, w tym sięgania po dziadków, pradziadków, i pra - pra dziadków. Ponoć grzebiąc w życiorysie Tuska sięgnięto aż do jego czasów studenckich, pragnąc rozdmuchać jakiś incydent obyczajowy - dla mnie jest to obrzydliwe - co to ma wspólnego z obecną sytuacją ?

P.S. Tuż koło mnie ożeniony jest poseł PO, i dosyć często go widzę. Parę razy zamieniliśmy nawet trochę słów. Nieco dalej mieszka inny poseł (wystawił se "hawirę"). Tym razem z PiS (wybaczcie, ale nie będę rzucał nazwiskami). Są śmiertelnymi wrogami, i raczej go "na mieście" nie ujrzysz - jest to gość dość nieprzyjemny (wypisz - wymaluj - jego pryncypał :twisted: ).

pzdr.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomek91   

A co do kampanii PO : Polega ona głównie na tym , żeby pokazać wszystkie błędy PiSu . Nie mówią natomiast jak mają to naprawić . Czy oznacza to , że zamiast o.Rydzyka będzie inna czarna eminencja ?? Jakoś tak to odebrałem . Co do spotu PiSu i tego zdania "czy chcecie ich powrotu ? " to przypomina mi się zdjęcie z mojego podręcznika do historii . Zdjęcie z 1947 roku kampania na 3xTak , starsza kobieta ogląda plakat na którym jest zdjęcie żołnierza Wermachtu z napisem pod spodem "Nie chcesz jego powrotu ?" . Widać , niektórzy chętnie czerpią wzorce sprzed 60 lat .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Źle to odebrałeś PO w swoim spocie mówi jasno, że PiS ma Rydzyka i jest nietykalny, a jak PO będzie rządzić wszyscy wobec prawa będą równi i nie będzie miał Rydzyk czy jakiś x taryfy ulgowej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gervazy   
Akurat to nie jest śmieszne,

Kwestia poglądów, rozumiesz. Dla jednego śmieszny jest niski wzrost Kaczyńskiego, dla drugiego dziadek Tuska, dla kolejnego wygląd Giertycha ( porównanie go do konia ), dla jeszcze innego wykształcenie Leppera, może też śmieszyć partyjna przeszłość Kwśniewskiego, Millera, Oleksego, Kalisza, Cimoszewicza... i to, że teraz tak żarliwie wypowiadają się o obronie demokracji.

A skąd taki Kaczyński mógł wiedzieć, że ma takie geny po przodkach i że urośnie taki niski. Każdy chciałby być wysokim przystojnym mężczyzną, ale chcieć to nie zawsze jest móc. A czy taki Tusk wybierał sobie dziadka ? Giertych nie miał wpływu na swoją urodę. Lepperowi widocznie zdolności do nauki w wieku młodzieńczym Bozia nie dała i co ma teraz zrobić ? Wiedza mu w takim wieku wogóle wchodzić nie będzie. A SLDowcy ( aktualnie LiDowcy ) skąd wiedzieli, że teraz przyjdą takie czasy, że nieprzynależność będzie w cenie. Jakby wiedzieli to by się do PZPR, oni chcieli mieć poprostu łatwiej. Mówią o demokracji, bo chcą mieć większe poparcie. A przecież każdy ma prawo marzyć. :wink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomek91   
Źle to odebrałeś PO w swoim spocie mówi jasno, że PiS ma Rydzyka i jest nietykalny, a jak PO będzie rządzić wszyscy wobec prawa będą równi i nie będzie miał Rydzyk czy jakiś x taryfy ulgowej.

Mam nadzieję , że tak będzie . Swoją drogą , ciekawe jaką minister sprawiedliwości będzie pani Pitera , ale to na razie spekulację .

Wracając do tematu : Bardzo ciekawą reklamę ma PSL . Na początku widnieje napis na temat obecnej sytuacji np. w kraju prokuratorów , ludzi podsłuchujących . Następnie jeden krótki wyraz "pomyśl" . Następnie słodzenie swojej partii , rozwinięcie skrótu PSL i napis " 120 lat gwarancji (?) " Całość w bardzo dobrej stylistyce , odpowiednie barwy , przemyślany układ tekstu . Zobaczymy jakie będą ich spoty reklamowe .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   

Odnosnie kamapnii PO to oni maja taki czarny billboard z napisem "Zasady PiS: POGARDA".

Jakos tak mi się kojarzy z Herbertem:

Niech nie opuszcza ciebie twoja siostra Pogarda dla szpiclów katów tchórzy
i w zupełnie niezamierzony sposób wzbudza sympatie do PiS.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.