Jump to content

Skrzetuski

Użytkownicy
 • Content count

  140
 • Joined

 • Last visited

About Skrzetuski

 • Rank
  Ranga: Magister
 • Birthday 01/10/1994

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  Czasy nowożytne

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. XXXIX Olimpiada Historyczna 2012/2013

  Czołem! Drugie miejsce w Polsce, więc euforia mnie nie opuszcza
 2. Czy lepiej skupić się wokół jednego tematu, wybierając lektury, czy raczej odwrotnie? Które z nich polecasz?

 3. Czołem! To bardzo ciekawe, bo mnie uczono, że to Zygmunt August przekazał te ziemie Koronie, co postawiło litewskich magnatów przed faktem dokonanym...
 4. Witam, a co chciałbyś wiedzieć?

 5. Cześć :) Widzę, że świetnie orientujesz się w nowożytności i brałeś udział w olimpiadzie. Czy mógłbyś mi coś o niej powiedzieć? Startuję pierwszy raz i nowożytność to moja specjalizacja.

 6. Michał Korybut Wiśniowiecki - ocena

  Czołem! Czy możesz uzasadnić tezę, że Wiśniowiecki był dobrym "dyplomatom"? Jakich pieniędzy?
 7. Bolesław Bierut

  Czołem! W większości odpowiedział już Andrea$, ale... A ta domniemana przynależność opiera się na...? I stronę agresywną pomyliłeś, i rok. W sojuszu z Sowietami... I jeszcze był jakiś mało istotny pakt Ribbentrop-Mołotow, kojarzysz? A to jest już bzdura totalna, bowiem w 1939 r. Państwo Polskie wcale nie upadło - zostało najechane, ale nie podbite, gdyż nie straciło podmiotowości prawnej. I nie masz nawet jak tego kwestionować, gdyż nawet Stalin w 1941 r. uznał Sikorskiego i nawiązał z polskim rządem stosunki dyplomatyczne.
 8. Olimpiada historyczna 2011/2012

  Czołem! Dziękuję
 9. Bolesław Bierut

  Czołem! To bronilibyśmy się dłużej. Nazywajmy Kresy Kresami. A od kiedy ZSRR to cały świat, żeby mówić o "zwycięstwie faszyzmu"? A tak to dostaliśmy "tylko" Katyń. A w 1939 r. to też my zaczęliśmy? Aaa, czyli zacofane regiony należy oddać innym państwom - czy Twój następujący sposób myślenia obejmuje także III RP? Bo jeśli tak, to wschodnia część Polski jest do odstrzału, a Warszawa nie ma obwodnicy.
 10. Bitwa pod Oliwą

  Czołem! A jaka jest różnica?
 11. 31 kwietnia 1739r.?

  Czołem! Czytam sobie teraz Rostworowskiego, który na stronie 491 stwierdza, że Hiszpania do traktatu wiedeńskiego przystąpiła 31 kwietnia 1739 r. - mnie zawsze uczono, że kwiecień ma 30 dni, więc kiedy Hiszpania podpisała pokój?
 12. Olimpiada historyczna 2011/2012

  Czołem! A czy ktoś z forumowiczów wie kto będzie w komisji do czasów nowożytnych i może się tą wiedzą podzielić?
 13. Wolna elekcja czy dziedziczenie tronu?

  Czołem! No i to właśnie w dziedzicznej Francji, gdzie majestat przekazywano z ojca na syna, doszło do zamordowania króla... W wyborze: wolna elekcja a dziedziczny tron - zdecydowanie wolna elekcja!
 14. Najmniej lubiany szkolny przedmiot?

  Czołem! Czy jesteś tego pewien?
 15. Najmniej lubiany szkolny przedmiot?

  Czołem! Bo to dramat romantyczny.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.