Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

Tomasz N   

Znam wielu informatyków i oni w swoim środowisku rozróżniają dobrych informatyków i tych co potrafią bardzo dobrze studiować informatykę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Około 1955 r. w Akce (brytyjska Afryka Zachodnia) przeprowadzono test dla kandydatów na policjantów. jedno z pytań badających wiedzę ogólną brzmiało: "Kim jest Marylin Monroe", niektóre z odpowiedzi mogły zadziwić: "mistrz boksu, komisarz policji, Zulus, premier Chin".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Umberto Eco napisał krótki artykuł o piśmie "Planète", specjalizującym się w różnego rodzaju mniej czy bardziej sensacyjnych tematach: od joginów, przez tajemnice Tybetu, kabałę, do niewiarygodnych doniesień ze świata nauki. Czytając o równoległych wymiarach w rzeczonym piśmie, wyobraził sobie, że gdzieś indziej siedzi inny on sam i pisze artykuł, tylko na całkiem inny temat. Jak przyznał, właśnie to pismo sprawiło, że gotów był uwierzyć w istnienie takich wymiarów. Impulsem do tego była informacja, iż jest członkiem redakcji pisma: "Pianeta" (włoska wersja prowadzona przez Louisa Pauwelsa).

Choć jako żywo nic nigdy z tym pismem nie miał wspólnego.

Jak nic zatem, otarł się o wielką tajemnicę światów równoległych.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

W szacownym periodyku "Studia i Materiały" (Vol. 20, nr 1, 2012) wydawanym przez Towarzystwo Naukowe Nieruchomości, mającym imponującą tytułami radę naukową, możemy przeczytać:

"Czasownik ten (pochodzi od czasownika 'znać'), w języku prasłowiańskim, znany jest od XVI wieku...".

No to się prasłowiańskość mocno zapędziła...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Furiusz   

Ot jacyś epigoni pierwotnej wspólnoty bałtosłowiańskiej bytujący gdzieś na odciętych od świata bagnach Prypeci :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Taki plakat wisi "na warstacie" w siłowni statku na którym obecnie pracuję.

Zamieszczam go bo wszystko co tam napisane to najszczersza prawda.

5npw0p.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji wypowiedzi Gregskiego o przechodzeniu przez Dardanele i niezwykle cennych uwag Krakusa 57 z tym związanych, przypomniał mi się pewien dowcip. Słyszałem go bardzo dawno temu osobiście, a przy tym był chyba w jakieś wersji opublikowany w kapitalnym zbiorze Henryka Dyjety, Anegdoty z floty.

Opowiada kapitan:

Wyszedłem z Gdańska, przepłynąłem przez Sund, zawinąłem do Rotterdamu, przeszedłem Biskaje, wpłynąłem na Śródziemne, minąłem Sycylię i dopiero koło Neapolu te bydlaki wpieprzyły mnie na mieliznę. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dwa bardzo klasyczne dowcipy drogowe:

Jasiu zaoferował się, że podwiezie znajomego. Ten z przerażeniem zauważa, że Jasiu przejeżdża skrzyżowanie na czerwonym świetle.

- „Jasiu, co ty robisz!!!???”

- „Eeee, tam – mój szwagier od lat na czerwonym przejeżdża”.

Sytuacja powtarza się wielokrotnie. Jasiu konsekwentnie lekceważy czerwone światło. Pasażer zaś zwija się ze strachu na fotelu.

Nagle Jasiu zatrzymuje się na zielonym.

-„Jasiu, co robisz?”

-„A jak mi z boku szwagier wyjedzie?”.

W radiu samochodowym słychać: „Uwaga, uwaga na autostradzie niedaleko Konina jakiś szaleniec jedzie pod prąd”.

Słuchający ogłoszenia kierowca pędzącego auta do małżonki:

- „Patrz Jadźka, to tam gdzie my. I to nie jeden, ale cała masa szaleńców”.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Przychdzi koń do baru i zamawia wódkę. Kelner nalewa. Koń wypija i pyta się ile płaci.. Kelner mówi, że 15 euro. Koń płaci i wychodzi. Kelner wybiega za nim i krzyczy, że jeszcze nie widział w swoim barze konia mówiącego ludzkim głosem. 'I przy tych cenach nieprędko zobaczysz' - odpowiedział koń.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Furiusz   

Proszę uprzejmie chociaż teksty w stylu zdechniecie pod naszymi butami, ścierwa. nadają się chyba by i druga strona zrobiła Tobie koło pióra. Nota bene internetowe wojenki są śmieszne.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Dzisiaj po mszy ksiądz opowiedział dowcip o zajączkach bo to takie Wielkanocne zwierze.

Spotykają się dwa zające i jeden pyta:

-Co ty masz takie krótkie uszy?

-A bo ja romantyk jestem.

-Romantyk?

-No tak, zasłuchałem się w śpiew skowronka tak mocno, że nie usłyszałem kosiarki...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.