Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

prologyk   

W aptece:

- Poproszę opakowanie tabletek na odchudzanie.

- Hm, pan wybaczy, ale dopiero co sprzedałam panu dziesięć opakowań.

- no wiem, ale jakoś się nimi nie najadłem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Pani nauczycielka na zadanie domowe poleciła dzieciom aby napisały zdanie ze słowem "przypuszczam".

Następnego dnia dzieci czytają swoje prace

Zosia: Mój tata jest hutnikiem. Wczoraj wieczorem nie przyszedł do domu, przypuszczam, że w hucie była awaria.

Jacuś: Mój tata jest górnikiem. Wczoraj wieczorem nie przyszedł do domu, przypuszczam, ze w kopalni była zawał

Jasiu: Mój tata jest policjantem. Wczoraj wieczorem przyszedł do domu, wziął gazetę i poszedł do toalety. Przypuszczam, że poszedł srać, bo czytać nie umie XD

Pijany Zajączek idzie przez las i obijając się o drzewa śpiewa:

"Hej ho, hej ho, na misia by się szło...".

Niespodziewanie spotyka Misia, a ten się go pyta

"Co to mówisz Zajączku?!"

"A, tak od rana coś mi się pi****li"

Edytowane przez TyberiusClaudius

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę merytorycznycharakter wpisów Tyberiusza i prezentowany przezeń poziom dowcipów mają coraz częściej taką samą tendencję jak notowania lewicy... pikują w dół.

Może jednak formy wypowiedzi prezentowane np. na pudelku bliższe są Tyberiuszowi i tam można do woli rozwijać tego typu aktywność?

W XIX wieku William Spooner pełnił funkcję dziekana w Oksfordzie (przez sześćdziesiąt lat), a potem zyskał funkcję wardena (nadzorcy) w New Collage.

Ta legendarna osoba znana był ze swego roztargnienia jaki i niezbyt dobrej dykcji. Spooner po wygłoszeniu długiego kazania potrafił na koniec dodać autorski aneks:

"W kazaniu, które właśnie wygłosiłem, za każdym razem, gdy mówiłem o Arystotelesie, miałem na myśli Świętego Pawła".

Tenże sam pan wysłał do innego gentlemana zaproszenie:

"Proszę koniecznie przyjść dziś do mnie na kolację, by poznać nowego kolegę, pana Cassona.

Ależ drogi panie to ja jestem Casson.

Nic nie szkodzi proszę przyjść i tak".

/D. Thomas "Lewis Carroll. Po obu stronach lustra", Warszawa 2007, s. 361/

Co z mej, nieco konserwatywnej perspektywy, wydaje się mi trochę bardziej śmiesznym czy choćby ujmującym, od dowcipów o "sraniu" i o tym, że zajączkowi coś się "pi****li".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

To może w ramach praktyk swoje: "dno" będzie Tyberiusz prezentował na innych portalach czy zaszczyci swym humorem swą łuczniczą drużynę, a nam oszczędzi przykładów swego wulgarnego humoru? A jak odbijanie następowało to Tyberiusz się nie zachłysnął? Smakowało?

Jak widać Tyberiusz ma problem z zaprezentowaniem czegoś humorystycznego, prócz "wklejania" dawno znanych dowcipów o mało ciekawej treści, za to z oczywistym wulgaryzmem. To jakiś nowy znak lewicy?

To proponuję z tej drogi zrezygnować...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Muszę trochę popełzać by znaleźć dobre oparcie, dzięki któremu się odbiję...

Edytowane przez TyberiusClaudius

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Musi Tyberiusz zrozumieć, że nie każdy żart na każde forum, no i nauczyć się posługiwania językiem polskim, albowiem nie: " po pełzać" a: "popełzać".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nie musi, Tyberiusz zmodyfikował swój wpis w trakcie kiedy ja sam pisałem. Atoli uwaga o okularach jest wiążąca, każdy wpisy Tyberiusza przejrzę i od razu zacytuję, a błędy podkreślę na czerwono. Tak by nie było wątpliwości.

Zapewniam będzie tego dużo...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Skoro Ci się nudzi i nie umiesz mi inaczej odpowiedzieć, jak taką obrzydliwą wendetą, to proszę bardzo.

Yyy... sorrki miało być tak:

Skoro Ci sie nódźi i nie umiesz mi inaczej odpowiedźieci jak takom obrzydliwom wendetom to proszem bardzo.

Edytowane przez TyberiusClaudius

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jak niedouczony byłeś, tak pozostałeś. Jak miałeś problemy z językiem polskim - tak wciąż masz.

A poziom humoru masz niski, głównie ograniczony do "wypikanych" wulgaryzmów.

Jesteś z tego dumny??

Brawo.

Ja jednak wolę inny rodzaj dowcipu, ale co kto lubi i co kto sobą prezentuje... niech prezentuje.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nie nie jestem, a co do dowcipów, pozwól, że zacytuję jeden...

Jeden facet spotyka drugiego, który stoi pod jabłonią ze świnią.

Ciągle ją podnosi żeby mogła ugryźć jabłko.

Więc ten pierwszy pyta:

-Marnuje pan czas. Po co ją podnosić, nie lepiej zrzucić jej te jabłka na ziemię?

- A po co świni czas?

W takich też nie gustujesz? To akurat dowcip filozoficzny.

A moje błędy wynikają z nie czucia klawiatury

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

(...)

A moje błędy wynikają z nie czucia klawiatury

A język polski nie zna terminu: "nie czucia", może się chociaż doszkolisz w zakresie własnych błędów?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.