Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Andrzej

Galeria Obrzydliwości., Naobrzydliwsze typy historii Polski!

Rekomendowane odpowiedzi

w4w   
Konrad Mazowiecki - za Krzyżaków.

Nie wolno obwiniać Konrada za to że nie przewidział ze jego następcy nie poradzą sobie z kilkoma zakonnikami.

:P Zygmunt III Waza - przeniesienie stolicy do Warszawy.

Czy to wina Zygmunta że jego siedziba w Krakowie spłonęła?

:P Bohdan Chmielnicki - zdrajca, który na wieki oddał Ukrainę Rosji, a dzisiaj jest jej bohaterem

Chmielnicki nie oddał Ukrainy Rosji, on chciał niepodległosći Ukrainy, traktujmy wszystkich obiektywnie jeśli za bohaterów uznajemy tych którzy walczyli w powstaniach przeciw Rosji, to oddajmy cześć tym którzy walczyli o wolnosść swojego narodu.

Józef Zajczek za skrajny opurtunizm

Zajączek był o lata świetlne od ideału, jednak chciał dla Polaków dobrze.

:D wójt krakowski Albert

Łokietek nie chciał władzy Wacława II, a Albert nie chciał władzy Łokietka, albo obaj byli zdrajcami albo żaden.

:D Janusz Radziwiłł i jego syn Bogusław

Pomijając fakt że kolega myli postaci Janusza Radziwiłła hetmana wielkiego litewskiego i Janusza Radziwiłła kasztelana wileńskiego to należy oddać hołd Januszowi za jego zwycięstwa nad Kozakami i rosjanami(zapomniana bitwa pod Szkłowem, gdzie Radziwiłł pokonał 10 krotnie liczniejszą armię rosyjską. Radziwiłł zarzucał Janowi Kazimierzowi bierność(słusznie zarzucał biernosć, ale król nieposiadający dużych dochodów nie mógł mu pomóc bez zgody szlachty). Janusz oddając Litwę pod władzę Szwedów, przeprowadził genialny zabieg taktyczny, oto Litwa opanowana przez Rosjan formalnie stała się częśćią Szwecji, Szwedzi musieli bronić swoich terytoriów spowodowało to wybuch wojny szwedzko-rosyjskiej, która uratowała Polskę. Janusz nie był postacią krystalicznie czystą był bardzo ambitny i chciał zostać samodzielnym władcą Litwy, czy można go obwiniać o to że miał inny pomysł na ratowanie Litwy niż Jan Kazimierz? Co się tyczy Bogusława to już w 1657 był w obozie Jana Kazimierza. Zdradził podobnie jak Sobieski(który być moze oblegał nawet Jasną Górę).

Co się tyczy Jaremy to ja bym go porównał do Vlada Tepesa z jednej strony wybitny wódz z drugiej sadysta.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ciekawy   
Co się tyczy Jaremy to ja bym go porównał do Vlada Tepesa z jednej strony wybitny wódz z drugiej sadysta.

Mit Vlada Tepesa (czyli palownika) to z jednej strony bujda (jeżeli idzie o wampiryzm i te sprawy), a z drugiej strony prawda - jest to faktyczna postać historyczna, nawlekająca swoich przeciwników na pale, ale...

Ale nie każdego (w/g własnego widzimisię). Vlad był wołoskim bohaterem narodowym, ktory zasłynął z okrucienstwa wobec najeźców - Turków. To oni stanowili w głównej mierze materiał na zaostrzony palik :lol: (w/g legendy, podczas tureckiego marszu w 1462) na stolicę państwa, Targoviste, oczom Mahmeda II ukazał się makabryczny widok - tysiące jeńców tureckich wbitych na pale...

P.S. wiem, że z Polską Wlad niewiele miał wspólnego, ale warto napomnieć o innej naszej postaci, będącej naszym bohaterem narodowym, a ktorej nie lubia Ukraińcy - mowa tu o hetmanie S. Czarnieckim, ktory to ponoć kazał wykopać i zbeszcześcic zwłoki samego "Chmiela"...

pzdr.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nazaa   
Vlad był wołoskim bohaterem narodowym, ktory zasłynął z okrucienstwa wobec najeźców - Turków

Święta prawda. Istnieje legenda, że Vlad wcale nie umarł, tylko śpi i obudzi się, gdy jego kraj znajdzie się w niebezpieczeństwie by bronić swych ziem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomek91   
mowa tu o hetmanie S. Czarnieckim, ktory to ponoć kazał wykopać i zbeszcześcic zwłoki samego "Chmiela"...

Spalić , wsadzić w kulę armatnią prochy , a potem wystrzelić w nieznane miejsce .

Jeżeli jesteśmy już przy Vladzie to mi się on kojarzy z Jeremim Wiśniowieckim . On też nabiją na pale kozaków , wśród ludności ukraińskiej miał niezbyt dobre zdanie .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Hieronim Radziejowski? To przecież jemu król się do żony dobierał i na banicję skazał politycznie to się wściekł ja mu się nie dziwie. Zdrajcy to na pewno Wielopolski chciał dobrze to prawda, ale jednak sypnął powstańców i brankę robił. Na pewno Chmielnicki, który chciał dobrze, ale dla siebie. Janusz Radziwiłł za Kiejdany i wszyscy co kapitulowali pod Ujściem. Stanisław August Poniatowski, bo podpisał akt rozbiorowy Polski.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   
Aleksander Wielopolski wierny państwu okupowanemu przez Rosjan, a zdrajca wobec narodu polskiego.

Veto :P

Rety, ile jeszcze beda uczyć w szkołach takiej spreparowanej historii?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   

Józef Piłsudski, niemiecki agent próbujący realizowac absurdalne i szkodliwe dla Polski pomysły, ignorujacy sprawy ziem zachodnich (pewnie po to, żeby przypadły Niemcom), przypisujacy sobie cudze zasługi, zamachowiec i zbrodniarz pozujacy na "Ojca Narodu" i dobrotliwego "Dziadka" ( czyli takie "zboczenie" każdego niemal dyktatora).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   

Skąd są te informacje, że był agentem- nigdy się z tym nie spotkałam...

Chyba przesada- Piłsudski w galerii obrzydliwości- zupełnie dobry to nie był (np. zamach majowy), ale żeby zaraz tak go umieszczać...Też go kiedyś nie znosiłam...ale po pewnym czasie uświadomiłam sobie, że sporo zrobił...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Skąd są te informacje, że był agentem- nigdy się z tym nie spotkałam...

Chyba przesada- Piłsudski w galerii obrzydliwości- zupełnie dobry to nie był (np. zamach majowy), ale żeby zaraz tak go umieszczać...Też go kiedyś nie znosiłam...ale po pewnym czasie uświadomiłam sobie, że sporo zrobił...

O Piłsudskim temat jest odrębny proszę nie wszynać tutaj dyskusji ja dodam od siebie, że dla endecji to może i on agentem był, ale proszę o dokumenty, dowody i fakty, ale jest do tego temat.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   
ale po pewnym czasie uświadomiłam sobie, że sporo zrobił...

Ależ do tej galerii trafiaja wyłacznie osoby które "wiele zrobiły".

O Piłsudskim temat jest odrębny proszę nie wszynać tutaj dyskusji

Nie zamierzam, tylko z uzasadnieniem podałem mój typ. Pan margrabia wielopolski też ma swój temat ale nikomu jakos nie przeszkadza, ze w tym wątku jest szkalowany w nieuzasadniony sposób.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   

Przepraszam adminie. Dlatrego w temacie o Piłsudskim poproszę o te informacje o jego ewentualnej agenturze.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ciekawy   
ja dodam od siebie, że dla endecji to może i on agentem był, ale proszę o dokumenty, dowody i fakty, ale jest do tego temat.

I ja się dołączam do tej prośby administratora.

Pan margrabia wielopolski też ma swój temat ale nikomu jakos nie przeszkadza, ze w tym wątku jest szkalowany w nieuzasadniony sposób.

Moralność Kaliego?

pzdr.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.