Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Furiusz

Nowa wędrówka ludów czyli co dalej?

Rekomendowane odpowiedzi

gregski   

Żeby było śmieszniej ( a może straszniej) to czytałem artykuł Sierakowskiego zamieszczony w Krytyce Politycznej. Facet grzmiał, że nie powinniśmy reagować emocjonalnie i spokojnie wziąć sprawę na klatę. Zabawne jest to, że ten sam człowiek grzmiał bardzo emocjonalnie na faszystów i nacjonalistów którzy odpalali race podczas Marszu Niepodległości.

Facet nie dba nawet o pozory obiektywizmu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Przepraszam za "piętrusa" ale funkcja "edit" wygasła.

Właśnie natknąłem się na wypowiedź byłego premiera Australii, Kevina Rudd'a, który wywołał burzę protestów ze strony muzułmanów. Powiedział, że popiera agencje wywiadowcze sprawdzające i śledzące to, co dzieje się w każdym z meczetów w kraju.

Oto jedna z wypowiedzi Rudda’až

"Dostosowywać się powinni imigranci, a nie Australijczycy. Zgódźcie się z tym albo stąd wyjeżdżajcie. Jestem zmęczony tym, że ten naród stale martwi się o to, jak nie obrazić przedstawicieli innej kultury lub jak ich nie ograniczyć.Po atakach terrorystycznych na Bali większość Australijczyków przeżyła falę patriotyzmu. Nasza kultura rozwijała się w przeciągu ponad dwóch stuleci walk,upadków i zwycięstw, kiedy miliony mężczyzn i kobiet szukały wolności. Mówimy po angielsku, nie po hiszpańsku, libańsku, arabsku, chińsku, rosyjsku czy po innemu. Dlatego, jeśli chcecie stać się częścią naszego społeczeństwa, nauczcie się naszego języka! To nasze państwo, nasza ziemia i nasz styl życia i damy wam wszelkie możliwości,by się tymi rzeczami cieszyć. Jednak dopóki nie przestaniecie narzekać i płakać z powodu naszej flagi, przysięgi, chrześcijańskiej religii albo naszego trybu życia, to bardzo polecam wam skorzystanie z jednego z bardzo ważnych australijskich praw " prawa do opuszczenia tego kraju." Jeśli wam się tu nie podoba, wyjedźcie. Nie zmuszaliśmy was, byście tu przyjeżdżali. Poprosiliście, byśmy dali wam możliwość tu mieszkać.Zatem przyjmijcie kraj, który już przyjęliście."

Przyznam się, że te wypowiedzi doskonale ilustrują mój punkt widzenia w tej sprawie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
krakus57   

Przepraszam za "piętrusa" ale funkcja "edit" wygasła.

Właśnie natknąłem się na wypowiedź byłego premiera Australii, Kevina Rudd'a, który wywołał burzę protestów ze strony muzułmanów. Powiedział, że popiera agencje wywiadowcze sprawdzające i śledzące to, co dzieje się w każdym z meczetów w kraju.

Oto jedna z wypowiedzi Rudda’až

"Dostosowywać się powinni imigranci, a nie Australijczycy. Zgódźcie się z tym albo stąd wyjeżdżajcie. Jestem zmęczony tym, że ten naród stale martwi się o to, jak nie obrazić przedstawicieli innej kultury lub jak ich nie ograniczyć.Po atakach terrorystycznych na Bali większość Australijczyków przeżyła falę patriotyzmu. Nasza kultura rozwijała się w przeciągu ponad dwóch stuleci walk,upadków i zwycięstw, kiedy miliony mężczyzn i kobiet szukały wolności. Mówimy po angielsku, nie po hiszpańsku, libańsku, arabsku, chińsku, rosyjsku czy po innemu. Dlatego, jeśli chcecie stać się częścią naszego społeczeństwa, nauczcie się naszego języka! To nasze państwo, nasza ziemia i nasz styl życia i damy wam wszelkie możliwości,by się tymi rzeczami cieszyć. Jednak dopóki nie przestaniecie narzekać i płakać z powodu naszej flagi, przysięgi, chrześcijańskiej religii albo naszego trybu życia, to bardzo polecam wam skorzystanie z jednego z bardzo ważnych australijskich praw " prawa do opuszczenia tego kraju." Jeśli wam się tu nie podoba, wyjedźcie. Nie zmuszaliśmy was, byście tu przyjeżdżali. Poprosiliście, byśmy dali wam możliwość tu mieszkać.Zatem przyjmijcie kraj, który już przyjęliście."

Przyznam się, że te wypowiedzi doskonale ilustrują mój punkt widzenia w tej sprawie.

Witaj

Juz dawno o tym pisałem . Moje zdanie jest również takie same . Na marginesie miłosiernego (? ) relatywizmu zwanego jakoś tak " Kukli trutli " czekam na moment kiedy mrówka poślubi słonia i bedą zyli długo i szczęśliwie . Taki jestem wyrozumiały , wtedy przyjmę islam jako duchowy drogowskaz szczególnie z : Dotrzymajcie wiernie zawartego z bałwochwalcami przymierza; jeżeli oni sami nie łamią go, i jeżeli nie dają pomocy waszym nieprzyjaciołom przeciw wam. Bóg kocha tych, którzy Go boją się. Po upływie świętych miesięcy, zabijajcie niewiernych wszędzie gdzie ich napotkacie, bierzcie ich w niewolę, oblegajcie im miasta, ze wszystkich stron stawcie na nich zasadzki. Jeżeli się nawrócą, i odprawiać będą modlitwy, zapłacić powinni haracz święty: zostawcie ich w pokoju. Pan jest miłosierny i łaskawy. (9:4-5). Co obecnie widzę .

PS. Muszę zapytać imama czy haracz święty mam płacić ropą czy wystarczą USD , bo meczet w stolicy już mam ? Zbudowano go szybciej niz Światynię Opatrzności ( może winno byc Opaczności). Mam tylko problem z obrzezaniem . Bo może zaliczą mnie do innej grupy wyznaniowej w Polsce i będę miał kłopoty żem ZNOWU niewierny .

Pozdrawiam ...tolerancyjnych i wyrozumiałych . Tylko po co im prawo ? Tu do przemyslenia " Sura Żelaza " ( Jedna z 24 sur medyńskich ) . Oto ona wedle samego Mahometa ( tzw. Cud Mahometa ) :

"... który zdarzył się w Medynie, miał postać żelaza. Rzekł Ibn Kathir: Najwyższy powiedział: "I zesłaliśmy żelazo, w którym jest moc straszna",jako zasadę przeciw tym, którzy się sprzeciwiali. I ustanowił Bóg hidżrę i nakazał ich zabić mieczami, uderzyć kark i głowę tego, który się sprzeciwił Koranowi, uznaje go za kłamstwo i opiera się mu. Imam Ahmad i Abu Dawid na podstawie hadisu Abd ar-Rahmana bin Thabita bin Thubana za Hasanem bin Atiją za Abu Al-Munibem Al-Dżaraszim Asz-Szamim za Ibn Omarem, który powiedział:

"Boży wysłannik rzekł:Zostałem wtedy posłany z mieczem przede mną, aby czczono jedynie Boga, który nie ma współtowarzysza. Uczynił on mój szczęśliwy los w cieniu mej włóczni. Upokorzył i umniejszył tego, który się sprzeciwił memu rozkazowi, i tego, kto stał się podobny do ludu i był jednym z nich"

I jako żem obserwator mam wielki szacunek dla innych ale tylko wedle takowego algorytmu :

" Rebe jest jakies błogosławieństwo dla Cara ? Jest . Rebe a jakie ? Niech Najwyższy zachowa go w zdrowiu i spokoju i ....daleko od nas " .

Czego sobie i mnie podobnym życzę .

MJR

Edytowane przez krakus57

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jancet   
Przyznam się, że te wypowiedzi doskonale ilustrują mój punkt widzenia w tej sprawie.

Znakomita wypowiedź i też się pod nią podpisuję.

Tyle, że nie bardzo wiem, co to ma do przyjęcia 7 000 (słownie: siedmiu tysięcy) uchodźców (UCHODŹCOW) przez nasz ponad 30-milionowy, tak ponoć historycznie wręcz tolerancyjny i otwarty na odmienności, naród.

Te 7 tysięcy ludzi ma być najpierw restrykcyjnie sprawdzone przez policję kraju "pierwszego kontaktu", czy aby na pewno są uchodźcami, a nie wędrują z innego powodu. Potem mają być sprawdzani przez wszelkie służby antyterrorystyczne, czy przypadkiem nie są zakamuflowanymi zwolennikami ISIS czy innych organizacji. Potem będą pytani, czy Polska im pasuje - a jeśli powiedzą, że tak, to zaczną być sprawdzani przez nasze służby. I dopiero jeśli przejdą przez to sito, mamy ich wpuścić. Potem mają obowiązek uczenia się polskiego. No i mają znaleźć pracę. Jeśli znajdą, zaczną żyć wśród nas. Jeśli nie znajdą, dostaną dość głodowy zasiłek i będą żyć w ośrodkach dla uchodźców, w warunkach pół-więziennych, aż do śmierci. Tyle że wcześniej wyjadą do Niemiec np.

Zagrożenie terrorystyczne z ich strony? No dobrze, jeśli Maciarewicz z Kamińskim znów rozwalą służby wywiadu i kontrwywiadu, to wszystko być może. Ale pozostańmy optymistami.

Nigdy nie odwiedziłem żadnego muzułmańskiego kraju. Ci muzułmanie, których znam, mieszkający w Polsce, to bardzo sympatyczni i pracowici ludzie. Ci moi znajomi, którzy bywali w krajach muzułmańskich (nie mówię o turystach z kurortów nadmorskich) też twierdzą, że zamieszkują je bardzo sympatyczni, kulturalni i gościnni ludzie.

Na tym na dziś - a raczej na wczoraj - skończę, bo postanowiłem poza pierwszą w nocy swych dyskusji nie przeciągać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Furiusz   

Akurat Polska jest w przededniu SDM imprezy bardziej niż dużej i ostrożność jest wskazana. Służby izraelskie przyznały, że z wykrywaniem w takiej fali migrantów terrorystów by sobie nie poradziły i zamknęły granice. Francuskie służby jak widać też sobie nie radzą. Obie mają znaczenie więcej doświadczenia w pracy z Arabami i muzułmanami niż nasze, które nie są w stanie powstrzymać nawet podsluchiwania całego rządu czy willi premiera. Ja byłbym jednak ostrożny.

Natomiast co do samych zamachów to bym poczekał na ustalenia służb francuskich - na chwilę obecną nic nie wiemy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   
Znakomita wypowiedź i też się pod nią podpisuję.
Problem, że ja się boję naszych politycznie poprawnych idiotów dla których takie rozumowanie jest nie do przyjęcia. Gdy po meczetach otwarcie nawoływano do stosowania przemocy i to nikogo to nie obchodziło. Ale to Le Pen jest ksenofobką , faszystką i czym tam jeszcze. W Europie stosowano podwójne standardy i nie wierzę, że to się zmieni.

Teraz muzułmanie mogą deklarować swój sprzeciw wobec przemocy ale dla mnie to nie jest szczere. Gdzie byli gdy radykalni duchowni szerzyli mowę nienawiści? Teraz leją krokodyle łzy.

Te 7 tysięcy ludzi ma być najpierw restrykcyjnie sprawdzone przez policję kraju "pierwszego kontaktu", czy aby na pewno są uchodźcami, a nie wędrują z innego powodu.
No to teraz wiemy, że te sprawdzanie to całkowita fikcja. Ci ludzie nie mają dokumentów a jak mają to kto kto wie czy autentyczne. Co te sprawdzenie są warte pokazuje przypadek bandziora którego już po zamachu zatrzymano i wypuszczono a jeden z zamachowców jak się okazuje dostał się do Francji przez Grecję z falą uchodźców.
Potem mają obowiązek uczenia się polskiego.
Piekne założenie tylko czy do wyegzekwowania? Bo jak się nie nauczą to odeślemy ich Niemcom? Wolne żarty!
Jeśli nie znajdą, dostaną dość głodowy zasiłek i będą żyć w ośrodkach dla uchodźców, w warunkach pół-więziennych, aż do śmierci.
I ci sfrustrowani "looserzy" będą świetną grupą rekrutacyjną dla wszelkich ruchów radykalnych.

I zwróć uwagę, że duża część tych terrorystów urodziła się w Europie. Nie chcę aby na polskiej ziemi rodzili się wrogowie mojego kraju.

Piszesz 7 tysięcy? Jak raz przyjmiemy te 7 tysięcy to za chwilę wtrynią nam następna tysiące bo gdzieś trzeba upchnąć te hordy.

Ci moi znajomi, którzy bywali w krajach muzułmańskich (nie mówię o turystach z kurortów nadmorskich) też twierdzą, że zamieszkują je bardzo sympatyczni, kulturalni i gościnni ludzie.
Potwierdzam. Pracowałem przez 15 lat dla arabskiej firmy. Muszę przyznać że trochę liznąłem ich kultury i mentalności. Mam tam paru kumpli i lubię ich.

ALE TAM!

To jest przepaść mentalności i jej nie da się zasypać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bavarsky   

Gdzie byli gdy radykalni duchowni szerzyli mowę nienawiści? Teraz leją krokodyle łzy.[

To nie jest tak, że ich nie było. Jeżeli zamkniesz meczety w których nawoływano do nienawiści, ci wszyscy z tego miejsca przeniosą się do "podziemia". Stąd zapewne, służby wolały mieć tych "radykalniejszych" w stałych punktach.

Szacuje się na podstawie pochodzenia ludności, że we Francji może mieszkać od 6 do 8 mln muzułmanów i jest to tylko i wyłącznie szacunek, bo trudno jest badać materiał "wiary".

To jest trochę tak jak z masakrami w szkołach, w kampusach, w kinach, na parkingach - szaleńców rodem z USA [w większości nie powiązanymi z Islamem].

Zwolennicy dostępu do broni, powiedzą: Nie można głosić, że jeden niezrównoważony psychicznie osobnik, który np. w kinie w Aurora zabił 12 osób i 59 ranił, ma być symbolem ograniczenia dostępu do tejże.

No przecież problemem nie jest broń, a ludzie którzy ją używają!

Zatem jestem uprawniony do powiedzenia, zgodnie z powyższą logiką, że problemem nie jest religia, tylko ci którzy ją nieodpowiednio interpretują. No bo przecież nie wszyscy Muzułmanie w Europie to terroryści.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
fraszka   

Lubię Dziennik Gazeta Prawna, większość artykuł jest tam rzetelna, pozbawiona komentarzy. Polecam artykuł

http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/905312,terroryzm-paryz-zamach-wojna-panstwo-islamskie.html

Gdzieś wczoraj przeczytałam, że ciężko sobie wyobrazić, co p. F. Holland rozumie przez pojęcie wojna. I po przeczytaniu tego artykułu faktycznie nie wiem co Francja może zrobić. I co inne kraje mogą zrobić.

No i my, jako Polska - mamy przyjmować imigrantów, czy jednak nie, z uwagi na to, że ciężko będzie oddzielić imigranta od dżihadysty? Jeśli przyjmować jak chce Jancet, to jak prowadzić kontrolę. Może wyłącznie dzieci do lat 7, a od 8 lat tylko kobiety i zapomnieć o zasadzie łączenia rodzin, chyba, że tylko ściągamy kobiety? A może tylko chrześcijanie? I ateiści? Jak myślicie?

Mam jeszcze jeden pomysł, na razie on się wyda nie do przyjęcia, ale pewna jestem, że jest juz rozważany w zaciszu gabinetów - może za jakis czas trzeba bedzie uznać Państwo Islamskie?

Na tę myśl wpadłam po przeczytaniu kolejnego artykułu - http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/905326,zamachy-w-paryzu-isis-panstwo-islamskie.html

Jak go uznamy, to wtłoczymy do ONZ, do WHO, OECD, etc i po 10 latach będzie takim samym państwem jak inne państwa wyznaniowe vide Arabia Saudyjska, Izrael czy Stolica Apostolska/Watykan. I machina biurokratyczna ostudzi krwiożercze zapędy obecnych terrorystów, a z czasem dyplomatów.

Edytowane przez fraszka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   
Jeżeli zamkniesz meczety w których nawoływano do nienawiści, ci wszyscy z tego miejsca przeniosą się do "podziemia".
Nie zamykasz meczetów. Zamknąć trzeba tych co głoszą takie treści.
Zatem jestem uprawniony do powiedzenia, zgodnie z powyższą logiką, że problemem nie jest religia, tylko ci którzy ją nieodpowiednio interpretują.
I tych ludzi trzeba eliminować a nie hołubić pod hasłami różnorodności kulturowej.

Tego pobłażania boję się bardziej niż samych imigrantów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bavarsky   

I tych ludzi trzeba eliminować a nie hołubić pod hasłami różnorodności kulturowej.

Tego pobłażania boję się bardziej niż samych imigrantów.

Otóż to, gregski. Nie można powiedzieć 8 mln ludziom, że są podejrzani o terroryzm czy są inni.. Bo byłoby to zwyczajnym świństwem. Etniczni Francuzi, którzy przyjęli np. pod swój dach Algierczyków [po separacji Algierii od Francji w latach 50. XX wieku], powinni też uczynić rachunek sumienia jak np. ich traktowali - czy aby nie jak ludzi 2-giej kategorii?, niby mających obywatelstwo, a jednak ze względu na wiarę, mowę i kolor skóry... sam wiesz.

Budowa blokowisk i dzielnic gdzie alienuje się ta ludność nie wzięła się znikąd. I nie jest tak, że winni leżą po jednej stronie a każde próby analizy zarzuca się hasłami: Oni mają inną mentalność, różnią się kulturowo.

Czytałem kiedyś artykuł o tym jak byli traktowani po II wojnie np. muzułmańscy żołnierze z marokańskiej 2 Dywizji Piechoty (generała brygady Dody’ego), algierskiej 3 DP (generała dywizji De Gioslarda de Monsaberta), które m.in. utorowały drogę korpusowi gen. Adnersa pod Monte-Cassino.

Bynajmniej nie tak jak reszta "Wolnych Francuzów".

Edytowane przez bavarsky

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
euklides   

(...)

Budowa blokowisk i dzielnic gdzie alienuje się ta ludność nie wzięła się znikąd. I nie jest tak że winni leżą po jednej stronie.

Z tego co wiem to we Francji, w przeciwieństwie do innych krajówe zachodnich, nie ma jakichś większych skupisk muzułmanów. Oni żyją tam raczej w rozproszeniu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   
Z tego co wiem to we Francji, w przeciwieństwie do innych krajówe zachodnich, nie ma jakichś większych skupisk muzułmanów.

To zapraszam do podparyskiego Saint Dennis.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.