Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Gdzie i kiedy w starożytności chciałbyś mieszkać?

Rekomendowane odpowiedzi

RoksiSK   

Ktoś tu nie w humorze :)

Co do błędu to przepraszam - każdemu zdażyć się może...

Nie wiem, co masz do mojego wieku :( W Starożytnym Egipcie kobiety umierały w wieku 20-25 najczęściej przy porodach lub przez komplikacje i niegojące się rany. Osoby 40-letnie uważano za "starych".

Co do higieny, to tylko nieliczni posiadali tak wspaniałe warunki do jej utrzymania ;) Chociaż to z powodu wszy nosili wielcy dostojnicy peruki.

Ja za "śmierdzącego współczesnego" się nie uważam i radzę na przyszłość subtelniej robić porównania.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ciekawy   
Osoby 40-letnie uważano za "starych".

Dziękuje za pełne uznania słowa o czterdziestolatkach i starszych :roll:

Ktoś tu nie w humorze

U mnie Waćpanno humor jest zawsze wyśmienity !

Nie wiem, co masz do mojego wieku

Ano nic, Waćpanno, wyraziłem jeno zdziwienie, że 25 - latka (jak mniemam - po studiach) zrobiła taki błąd, ale po stwierdzeniu:

Co do błędu to przepraszam - każdemu zdażyć się może...

Rzecz uważamy za niebyłą, i puszczamy w niepamięć.

W Starożytnym Egipcie kobiety umierały w wieku 20-25 najczęściej przy porodach lub przez komplikacje i niegojące się rany

Nie tylko kobiety - tylko nielicznym mężczyznom udawało się przekroczyć wzmiankowaną "czterdziestkę" :roll: - średnia wieku była zatrważająco niska.

pzdr.

//JKM jeśli chcecie porozmawiać o średniej wieku w Egipicie załóżcie osobny temat

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
RoksiSK   

Z tego co widziałam przeglądając to forum, to kolega jest "czepliwy". Aczkolwiek każdy może mieć swoje zdanie, tyle że nie zawsze racje mieć musi :)

Wycofuję się z bezowocnej i nic niewnoszącej do tematu rozmowy.

Przepraszam Zarządzających Forum - nie potrafię być bierna...

A więc wracając do tematu: życie w Grecji byłoby też całkiem, całkiem...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Na Krecie w okresie minojskim, głównie ze względu na stroje tamtejszych kobiet 8)

Trudno tu zresztą wybrać. Jeżeli chciałbym być świadkiem ważnych wydarzeń, to pewnie Rzym z połowy I wieku przed Chrystusem. Jeżeli zaś chodzi o spokojne miejsce do życia, to na przykład Hiszpania, lub południowa Galia w II wieku po Chrystusie

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ateny w chwili gdy swe wykłady w portyku pstrym rozpoczynał Zenon z Kition i rodził się najgenialnieszy ruch myślowy w dziejach świata.

A może na Rodos w chwili wykładów Posejdoniosa z Apamei wysłuchiwał Cyceron?

Albo w Rzymie na przełomie panowania Antonina Piusa i Marka Aureliusza.

Albo wśród rzymskich legionistów razem z Markiem podczas jego kampanii na terenach dzisiejszych Czech tuż w pobliżu dzisiejszej Polski.

A może w Rzymie gdy Katon ponownie wygłaszał swoje z wielu niezliczonych przemówień kończąc sławnymi ceterum censeo...

A może Rzym gdy Trazea Petus milczący opuszczał budynek Senatu po przemówieniu Seneki gloryfikującym matkobójstwo, wydając na siebie tym samym wyrok śmierci.

Napewno Rzym, albo Ateny. Jest tyle momentów która warto byłoby zobaczyć.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jachu   

Myślę, że najbardziej chciałbym mieszkać w Starożytnej Grecji, najlepiej na przepięknej wyspie Rodos. Mógłbym uczestniczyć w naukowym życiu mieszkańców wyspy, łowić ryby i smażyć się na plaży w gorącym greckim słońcu 8)

Ewentualnie mógłbym być senatorem w Imperium Romanum :thumleft:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   

Zdecydowanie w jakims pałacu. Oczywiście jako jego właściciel. Miejsce jakieś sródziemnomorskie, nad morzem. Z dala od Cezara, Hanibala, Spartakusa i całej reszty im podobnych. Czas nie gra w tym układzie wiekszej roli.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lizander   
Cytat:

Chciałbym żyć w Atenach, w okresie największego rozkwitu filozofii

A fuj! :wink:

fuj, fuj... pewnikiem homoseksualista :)

a tak serio o gustach się nie sykutuje - jak dla mnie mógłby chciec mieszkać nawet w Ninniwie za czasów Sargona II ;]

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Blake   

Ja w Atenach między wojnami perskimi a wojną peloponeską albo w Rzymie republikańskim. Można by się trochę pobawić w polityce.

Albo uczestniczyć w wyprawie Aleksandra - to by dopiero był bajer, łazić po krainach, o których prawie nic przeciętny Grek nie wiedział

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
sargon   

Ale założę się, ze w drodze powrotnej z Indii wolałbyś dralować z Kraterosem :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   

Jakoś tak od razu nasuwają mi się Ateny w okresie Sokratesa, ale po głębszym zastanowieniu to Chiny w okresie Konfucjusza, nie żebym widział wiele na ten temat, ale właśnie dlatego, chętnie bym się czegoś nauczył, a zawsze podziwiałem cywilizacje Wschodu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.