Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Tomasz N

Hilary Minc

Rekomendowane odpowiedzi

Tomasz N   

Hilary Minc, socjalista o którym zapomniał nawet Samuel, więc ja wypełniam tę lukę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Zwycięzca "Bitwy o handel".

Dzięki czemu słowo "pan" nabrało w Polsce specyficznego znaczenia od przesławnego "Nasz klient - nasz pan"

PS.

Może nasz kolega stopniuje napię

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

No cóż, kolejny typek spod ciemnej gwiazdy, jeden z najgorszych (ciach).

Czy będą się na forum pojawiać także tematy o personach aktywnie działających w Generalnej Guberni?

Pozdrawiam!

Edytowane przez Bruno Wątpliwy
Dyskusyjne słownictwo.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

No cóż, kolejny typek spod ciemnej gwiazdy, jeden z najgorszych żydokomuchów.

Czy będą się na forum pojawiać także tematy o personach aktywnie działających w Generalnej Guberni?

Pozdrawiam!

Minc , obrzydliwa persona , która kompletnie wypaczyła polską ekonomie , i jako jeden z wielu przyczynił się do opóźnienia cywilizacyjnego naszego kraju .

ps

Gronostaju ,

na taki stopień kolaboracji i zdrady własnego narodu wobec Niemców nikt się nie zdecydował , jedynie "polscy komunisci " radośnie służyli drugiemu okupantowi w niecnym dziele likwidacji Polski i Polaków .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Ale, ale... Tomaszu! o Jakubie Bermanie też nie ma tematu...a to taki liberał i wogóle fajny koleś....

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Minc , obrzydliwa persona , która kompletnie wypaczyła polską ekonomie , i jako jeden z wielu przyczynił się do opóźnienia cywilizacyjnego naszego kraju .

(...)

Nie wypaczył - był konsekwentny, jego ideową żarliwość Samuel z pewnością doceni.

Inną sprawą jest co rozumiesz pod pojęciem "polskiej ekonomii"?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, czy Samuel go doceni, coś mi chodzi po głowie, że Samule to zwolennik Moczara i moczaryzmu, uważa, że rok 1968 to sukces PZPR w wyniku, którego odepchnięto z szeregów przewodniczki narodu syjonistów. Dał mu przykład generał Korczyński jak z syjonizmem sobie radzić. Prawdziwy komunista to tylko Polak!!! A prawdziwi komuniści byli w Stowarzyszeniu Grunwald! :thumbup:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Gronostaju ,

na taki stopień kolaboracji i zdrady własnego narodu wobec Niemców nikt się nie zdecydował , jedynie "polscy komunisci " radośnie służyli drugiemu okupantowi w niecnym dziele likwidacji Polski i Polaków .

Bardzo słuszne spostrzeżenie.

Ale, ale... Tomaszu! o Jakubie Bermanie też nie ma tematu...a to taki liberał i wogóle fajny koleś....

To tak samo jak i Marek Berman. W ogóle cała rodzinka fajna. Taka polska i patriotyczna z dziada pradziada. :ph34r:

uważa, że rok 1968 to sukces PZPR

W 1968 r. też wspierałbym Gomułkę. Jego ówcześni wrogowie byli tysiąc razy gorsi niż on.

Pozdrawiam!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nadmieniam, że jestem bliski podjęcia decyzji o wyrzuceniu dokładnie wszystkich dotychczasowych postów dotyczących, a raczej bardzo mało dotyczących, postaci Hilarego Minca. Przypominam, że na tym forum lubimy dyskusję na jakimś poziomie merytorycznym, a nie dowolne dywagacje - kto i jak mocno był obrzydliwy, sensie pojęcia "żydokomuna", tudzież jakie są polskie rodziny z dziada pradziada i - wreszcie - kogo doceni (lub nie) Samuel. Zatem, jeżeli ktoś ma coś ciekawego do powiedzenia - zapraszam, jeżeli natomiast ktoś chce tylko "dać wyraz" - to sugeruję np. swobodną wymianę myśli i wrażeń na forum Onetu, a stąd posty zaczną znikać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, co jak co, ale i u Minca znajdziemy coś pozytywnego - wprowadzenie karpia na nasze stoły.

Karp był obecny i przed rządami Towarzysza Minca , tyle ze na stolach żydowskiej biedoty , stanowiącej wbrew obiegowym opinią o "żydowskim bogactwie " zdecydowaną wiekszosc tej społeczności na ziemiach polskich , przyczyna jest prosta ta hodowlana ryba była stosunkowo tania i dostępna .

A tak zupełnie na marginesie , pozwalam sobie zacytować wypowiedz Gregskiego , ku uwadze wszystkich userow , IMHO - uwagi Grega są celne i przynajmniej ja się postaram do nich zastosować ( chyba ze ciśnienie raptownie skoczy )

Napisano dziś, 07:39]Przede wszystkim nie chce mi się już wałkować tematów o tych wszystkich czerwonych bandziorach.

Przeleciałem przez nie jeszcze raz i uderzyła mnie absurdalność sytuacji. Jeden pryszczaty nastolatek wypisuje oczywiste głupoty, pewnie w ramach buntu wieku dojrzewania, a kilku starym pierdołom podskakuje ciśnienie. Dodatkowo rozwala to całe forum bo jak się okazuje ponad połowa aktywności użytkowników dotyczy wywarzania otwartych drzwi. Nie wiem jak Wy ale ja swoje ciśnienie obniżyłem i zamierzam się zająć pisaniną w innych ciekawszych tematach.

Edytowane przez lancaster

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Rada jest prosta - jeżeli ktoś nie chce o kimś, czy z kimś dyskutować, to niech nie dyskutuje. Jeżeli natomiast zdecyduje się dyskutować, to sugeruję utrzymywanie minimalnego poziomu merytorycznego i kultury wypowiedzi. I przypominam, że jak na razie na razie merytoryczne wypowiedzi dot. niejakiego tow. Minca sprowadzają się do wspominek o karpiu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

A to z wywiadu z szanowną małżonką Julią w "Onych":

minc-1.jpg

Ciekawe jak to Samuel wyjaśni ?

A co do karpia. Myślałem, że to zrobił Adam Gasch z Kaniowa za Wisłą.

Edytowane przez Tomasz N

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.