Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Samuel Łaszcz

Chwila prawdy

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że nadchodzi upragniony koniec semestru naszło mnie pytanie:

Jak radziliście (radzicie) sobie w szkole? Jakie mieliście (macie) oceny? Jak radziliście sobie z matematyką?

Moje ocenki bieżące:

historia, technika, muzyka - 6.

polski, WoS, religia, geografia, informatyka, niemiecki - 5.

matematyka, wf - 3.

fizyka, chemia, biologia, angielski, edukacja dla bezpieczeństwa (dla mniej zorientowanych to kolejny wymysł cudownej pani minister Hall i jest to gimnazjalny odpowiednik PO. Może minister nie chciała wprowadzać nazwy PO, bo rodziłoby to skojarzenia polityczne :) ) - 4.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
DiTo   

a no możliwe :)

Co do wymysłów ministrów : oczywiście cóż mogło przeszkodzić mi w nienaruszonej nauce mego kochanego angielskiego ??? oczywiście niemiecki!

no i góra 3 będzie :)

Edytowane przez DiTo

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja od skończenia pierwszej klasy liceum przestałem nosić zeszyty, wszystkie notatki robiłem w jednym opasłym kalendarzu, okraszając je piktogramami i adekwatnymi chmurkami. Nauczycielom objaśniłem, że to z racji oszczędności i skrajnie ekologicznej postawy (byłem wtedy uczestnikiem ruchu Wolę Być), z czasem kadra nauczycielska się przyzwyczaiła.

Czwarta matura w kraju z polskiego.

Na chemię, fizykę i matematykę uczęszczałem nader oszczędnie, czyli raczej jako niecodzienny i niespodziewany gość, ale dzięki wspaniałej (na ogół) kadrze zawsze miałem możliwość zaliczania półroczy na specjalnych sprawdzianach.

Co do frekwencji byłem na ogół drugi, bądź trzeci oczywiście na tej gorszej liście. :)

/Na olimpiadzie filozoficznej dotarłem do centralnych i strasznie mnie to już wtedy znużyło... stąd zamiast na kolejne odpytywanie pojechałem na trzydniowy koncert.

Zemstą; jeszcze nie wiem kogo; jest to, że param się m.in. udzielaniem korepetycji głównie z fizyki i matematyki.

Tak więc obecni młodzi miłośnicy i adepci historii - uczta się wszystkiego, bo nie wiadomo co będziecie w przyszłości mogli i musieli wykorzystać. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
DiTo   

Święte słowa :) , nie no szkołę mam fajną więc narzekać nie mogę , no może z kilku nauczycieli , ale to bardzo maaała mniejszość :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

wsjo normalno: z języków oceny w okolicach od 3 = [na torach / szelkach] do 3 +.... Polski: wiedza: 5 - styl: 3 [średnia w okolicach 4]. Z chemii i biologii [nie wiem za co 4], z fizyki - 3, geografia 5, historia - 6.

Na maturze w połowie lat 90-tych - temat o PRL-u w l. '56 - 81... Coś o tym jak społeczeństwo i gospodarka. Czerwonego paska pozbyłem się jeszcze w podstawówce. Na studiach - zacząłem przewrotem majowym sesję, skończyłem powstaniem listopadowym [komisyjny z matematyki...]

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
master86   

W szkole bywałem leniwy, nie uczyłem się i prześlizgiwałem z klasy do klasy (profil humanistyczny). Na dobrą sprawę nie mam co się chwalić ;) Ze wszystkich przedmiotów w granicach 2-3. W porywach jakaś "czwórka" się trafiła. Teraz na studiach jestem z tych "kujonów" choć i tak się za dużo nie uczę...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Polski 4

Matematyka 4

J. Angielski 5

J. Niemiecki 5

Fizyka 5/4

Biologia 4

Chemia 4

Religia 5

W-F 5

Geografia 4

Historia 5/6

Informatyka 5

Muzyka 4

Dlatego nazywają mnie kujonem.-_-

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

To ja ku przestrodze uczacych sie.

Nienawidzilem matematyki,fizyki i chemii,wagarowalem nieustannie i ogolnie szkola byla dla mnie straszliwa mordega.Nawet o terminie matury zapomnialem i w ostatniej chwili mnie koledzy na egzamin dowiezli.No i skonczyly sie te wyglupy jak sie skonczyc musialy,trafilem w pelnym tego slowa znaczeniu do kamieniolomow <_< .

Inna sprawa,ze w technikum mialem najlepsza mature w calym roku,co poswiadcza do dzis "Atlas zwierzat" otrzymany w nagrode.Co nie powinno jednak sklaniac do blednych wnioskow,ze do podobnych egzaminow przygotowywac sie nie warto.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

To ja ku przestrodze uczacych sie.

Nienawidzilem matematyki,fizyki i chemii,wagarowalem nieustannie i ogolnie szkola byla dla mnie straszliwa mordega.Nawet o terminie matury zapomnialem i w ostatniej chwili mnie koledzy na egzamin dowiezli.No i skonczyly sie te wyglupy jak sie skonczyc musialy,trafilem w pelnym tego slowa znaczeniu do kamieniolomow <_< .

Inna sprawa,ze w technikum mialem najlepsza mature w calym roku,co poswiadcza do dzis "Atlas zwierzat" otrzymany w nagrode.Co nie powinno jednak sklaniac do blednych wnioskow,ze do podobnych egzaminow przygotowywac sie nie warto.

Mogę się pod tym podpisać , sil dodawało mi to ze bylem laureatem kilku olimpiad ( wolny wjazd na dowolny kierunek humanistyczny w II klasie LO , szczera prawda ) oraz świadomość ze na studiach nie będzie matmy i fizy , ciekawostka w szkole podstawowej Pani od Historii pozwalała mi czasem prowadzić lekcje ( w zastępstwie ) , skandal wybuchł gdy zaczelem wpisywać oceny :unsure:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

lancaster: z racji tego, iż miałem świetną panią wychowawczynię, nauczycielkę geografii, to ciągu chyba dwóch lat wypędziliśmy z jej zajęć wszelkich stażystów. Sam byłem świadkiem, jak taka stażystka mówiła do wychowawczyni, że ona che do pierwszych klas.. Bo u niej to zawsze są jakieś pytania z klasy i uwagi...

Za to wszelkim zainteresowanym studiowaniem mogę podać świetny pomysł na to jak mieć najlepsze oceny. Pierwsza sprawa: siedzieć na necie ile się da, druga: nie martwić się niczym, trzecia: noty same przyjdą;)

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Czwarta matura w kraju z polskiego.

Ależ epatujesz tą maturą... :rolleyes: W którym to już temacie o tym czytam? :rolleyes::B): *

Ja tam uczyłem się równo... Na jakie oceny sami sobie dośpiewajcie... tylko z dwóch przedmiotów miałem inne... Jakie? Sami sobie dośpiewajcie...

Natomiast taki tekścik do naszego Pirata z Karaibów.

Pamiętam jak niegdyś opowiadała pewna dziennikarka.

W szkole starała się mieć najlepsze oceny, uczyła się wszystkiego i wyciągała te piątki i czerwone paski...

Aż pewnego dnia usłyszała od swojej mamy coś w ten deseń: Curuś, nie musisz być dobra ze wszystkiego, najwięcej psychopatów rekrutuje się z najlepszych uczniów, wybierz sobie to, co Cie interesuje i tego ucz się w pierwszej kolejności...

To ją przekonało, wzięła na tapetę parę ulubionych przedmiotów a reszta była tak na przetrwanie.

*Żarcik taki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

W trzech wątkach, w tym jeden tyczący się tylko mej osoby, po konsultacji z moją wychowawczynią okazało się, że była to III-cia, nie wiem czy jest to epatowanie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy jest to epatowanie.

*Żarcik taki.

Bez urazy secesjonisto, nie miałem nic złego na myśli.

A swoją drogą.

była to III-cia

Ciekawe jak oni to oceniali? Pisałeś starą maturę, sądząc po Twoim zdjęciu. Dostałeś 5 lub 6, tak dokładnie zdjęcia ocenić nie potrafię, w kraju takich ocen było pewnie dużo więcej, która 5 czy 6 była pierwsza, która druga? Która 5 czy 6 nie była 5 czy 6?

I oceniano w skali kraju?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Ja w LO staram się osiągnąć pasek na świadectwie, bo to jest ostatnia przeszkoda w zdobyciu stypendium.

Bardzo mi na tym zależy (1100 zł piechotą nie chodzi), a poza tym... z ocen wychodzi mi aktualnie średnia 4,5. Mam nadzieję, że się uda.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.