Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Samuel Łaszcz

Wołyń i Wisła

Rekomendowane odpowiedzi

Lancaster:

Co ty porównujesz ?

Nic, pytam się, czy te wysadzone w Londynie, Ulsterze, czy Nawarze budynki i zabici to argument za wysiedleniem Basków, Czy Iryjczyków?

masz cień wiadomości o ludobójstwie Wołyńskim

Cień mam, trochę większy o zasadach pisowni przymiotników w języku polskim.

to głupota czy tylko niewiedza ?

Ciekawość. Głęboka tkwiąca we mnie potrzeba poznania związku przyczynowo-skutkowego pomiędzy zbrodnią wołyńską w 1943 a np wysiedleniem mieszkańców Pienin w 1950 roku?

jw. jeszcze raz napiszesz o mnie komunista , spotkasz się z reakcja typu ukraiński nazista

Przyzwyczaiłem się, nieraz nazwałeś mnie banderowcem :lol: A zresztą udowodnij,że jestem Ukraińcem (mam świadków spośród moderatorów historyków.org , którzy mnie poznali, że nie :lol: ) Dalej udowodnij, że jestem nazistą http://pl.wikipedia.org/wiki/Narodowy_socjalizm

Tobie również , oraz wiedzy historycznej .

Zacytuj np kogo nazwałem, tak jak Ty: skonczony skxxxsyn ?

Zakwestionuj moją wiedzę historyczną, najlepiej z odwołaniem się do literatury.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Przyzwyczaiłem się, nieraz nazwałeś mnie banderowcem :lol: A zresztą udowodnij,że jestem Ukraińcem (mam świadków spośród moderatorów historyków.org , którzy mnie poznali, że nie :lol: ) Dalej udowodnij, że jestem nazistą http://pl.wikipedia....odowy_socjalizm

Kończę ten niesympatyczny i niepotrzebny OT , Carantuhill , nie chcialem cie obrazić ( naprawdę tak Cie kiedyś nazwałem ? ), temat jest dla mnie zbyt osobisty , wiec nie znajdziemy w nim consensusu .

Edytowane przez lancaster

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Lancaster

naprawdę tak Cie kiedyś nazwałem ?

Również popłuczyną po banderowcach (to chyba niżej w hierarchii <_< ) ale się nie obrażam :lol:

temat jest dla mnie zbyt osobisty

Osobisty? Miałem sąsiada, co chyba pojmał Dalnycza będąc po pijaku, znałem ludzi, co przeżyli wołyńskie czerwone noce, miałem przyjemność poznać polskich sąsiadów Rusinów z Bieszczadów, czy Beskidu. I nie było wśród nich takiej nienawiści do Ukraińców, jak wśród ludzi z centralnej i zachodniej Polski.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

i czytając owe posty nie wiem czy śmiać się czy płakać... Po kolei:

1. Zbrodnia komunistyczna to demokracja socjalistyczna. Albo coś jest zbrodnią, albo nie jest. Zbrodnia dzieli się na sposób jej dokonania, ze względu na ilość, i takie tam ale nie ze względu na to w jakim systemie została dokonana. Ergo - ustawa o IPN-ie bredząca coś o zbrodni komunistycznej jest tak naprawdę sprzeczna z prawem i z logiką.

2. Czym innym były rzezie narodowościowe na Wołyniu [nie wnikam kto kogo] za zezwoleniem czy pomocą [lub bez niej] Niemców, gdzie w zasadzie żadna władza nad tym nie panowała a czym innym przesiedlanie mieszkańców Bieszczad, przeprowadzane w ramach prawnych, to raz, dwa - przez państwo jako instytucję.

3. Aby jako tako obiektywnie ocenić to co się działo, trzeba zrozumieć w jakich warunkach ówczesne państwo działało i z czym walczyło.

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Osobisty?

Niestety , ale to mogę wyjaśnić jedynie na priva , są na Forum osoby niepełnoletnie , a tym opisów ukraińskich zbrodni wolałbym oszczędzić .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

FSO

Zbrodnia komunistyczna to demokracja socjalistyczna.

Udowodnij, że to zawiera definicja IPN.

Zbrodnia dzieli się na sposób jej dokonania, ze względu na ilość, i takie tam ale nie ze względu na to w jakim systemie została dokonana.

Eeee, skąd zaczerpnąłeś taką definicję?

zbrodnia

1. «ciężkie przestępstwo»

2. «czyn zasługujący na potępienie»

http://sjp.pwn.pl/szukaj/zbrodnia

gdzie w zasadzie żadna władza nad tym nie panowała a czym innym przesiedlanie mieszkańców Bieszczad, przeprowadzane w ramach prawnych, to raz, dwa - przez państwo jako instytucję.

Acha, czyli wg Ciebie zbrodnią nie była niemiecka akcja Saybusch, wysiedlenia z Zamojszczyzny, bo przecież wg Ciebie przeprowadzane w ramach prawnych, to raz, dwa - przez państwo jako instytucję.?

Aby jako tako obiektywnie ocenić to co się działo, trzeba zrozumieć w jakich warunkach ówczesne państwo działało i z czym walczyło.

Ówczesne państwo było państwem totalitarnym w związku z tym jego czyny i działania miały pełne uzasadnienie w zasadach i ideologii państwa totalitarnego.

Niestety , ale to mogę wyjaśnić jedynie na priva , są na Forum osoby niepełnoletnie , a tym opisów ukraińskich zbrodni wolałbym oszczędzić .

Chętnie je poznam, najlepiej z jakimś przypisem do porządnej literatury. I nadal czekam na dowody na święcenie noży przez księży.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Niestety , ale to mogę wyjaśnić jedynie na priva , są na Forum osoby niepełnoletnie , a tym opisów ukraińskich zbrodni wolałbym oszczędzić .

Chętnie je poznam, najlepiej z jakimś przypisem do porządnej literatury. I nadal czekam na dowody na święcenie noży przez księży.

Sprawdź skrzynkę z wiadomościami .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź skrzynkę z wiadomościami .

Sprawdziłem <_< . I wspomnieniom ludzkim o tyle wierzę, jeśli mogę je zweryfikować (bo np moja babcia nad rzeką w 44 roku boginki widziała jak prały). Dowodów na święcenie noży nadal szukam, bo to, że ze wzmiankami o tym się spotkałeś, nie wątpię, wzmianek o UFO i Atlantydzie też jest wiele. Coś mi jeszcze nie pasuje :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witam;

i czytając owe posty nie wiem czy śmiać się czy płakać... Po kolei:

1. Zbrodnia komunistyczna to demokracja socjalistyczna. Albo coś jest zbrodnią, albo nie jest. Zbrodnia dzieli się na sposób jej dokonania, ze względu na ilość, i takie tam ale nie ze względu na to w jakim systemie została dokonana. Ergo - ustawa o IPN-ie bredząca coś o zbrodni komunistycznej jest tak naprawdę sprzeczna z prawem i z logiką.

2. Czym innym były rzezie narodowościowe na Wołyniu [nie wnikam kto kogo] za zezwoleniem czy pomocą [lub bez niej] Niemców, gdzie w zasadzie żadna władza nad tym nie panowała a czym innym przesiedlanie mieszkańców Bieszczad, przeprowadzane w ramach prawnych, to raz, dwa - przez państwo jako instytucję.

3. Aby jako tako obiektywnie ocenić to co się działo, trzeba zrozumieć w jakich warunkach ówczesne państwo działało i z czym walczyło.

pozdr

A władza panowała?

Z tego co wiem to organy władzy dokonywały pacyfikacji, zatem o jakim panowaniu kolega FSO pisze?

Resztę nonsensów wskazał carantuhill.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

zbrodnia komunistyczna, a może prawicowa, lewicowa, centrowa, krakowska i dowolna inna bo popełnił ją odpowiednio prawicowiec, centrowiec, mieszkaniec tej czy innej miejscowości? Zbrodnia może być masowa, może być dokonana w afekcie, lub z premedytacją. i tak dalej, ale komunistyczna?!

To czy państwo było czy nie było totalitarne nie ma nic do rzeczy - mogło być i w pełni demokratyczne. Różnica pomiędzy tym co działo się na terenach GG i Polski jest dość łatwa i prosta do zauważenia. GG nie było tworem państwowym uznawanym przez społeczność międzynarodową, nieco wcześniej państwo do którego należały te tereny zostało po prostu podbite, ba jego władze lub ludzie za nie się podający byli w stanie wojny z owym najeźdźcą. Polska w '47 r była uznana jako niezależne państwo, które miało swoje władze, to co działo się na jej południowo - wschodnich terenach było wojną domową. Same zaś wysiedlenia odbywały się na tereny, gdzie wysiedleńcy dostawali domu, gospodarstwa i tak dalej...

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie rozumiem skąd wniosek, że władza panowała nad swymi organami, zatem zdaniem kolegi wspominane czystki wiosek dokonywane przez wojsko czy inne organy - to świadoma działalność centrali.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

FSO

Zbrodnia może być masowa, może być dokonana w afekcie, lub z premedytacją. i tak dalej, ale komunistyczna?!

Czyli jak mam rozumieć wg FSO nie istnieje np zbrodnia nazistowska? Zresztą definicja SJP nie ogranicza definicji zbrodni do tego, co napisałeś.

GG nie było tworem państwowym uznawanym przez społeczność międzynarodową

Akcja Saybusch nie odbyła się na terenie GG, tylko w jak najbardziej uznawanej Rzeszy.

nieco wcześniej państwo do którego należały te tereny zostało po prostu podbite, ba jego władze lub ludzie za nie się podający byli w stanie wojny z owym najeźdźcą

Czyli tak samo jak po 45 :lol:

Same zaś wysiedlenia odbywały się na tereny, gdzie wysiedleńcy dostawali domu, gospodarstwa i tak dalej...

Oczywiście, że nie było to tak różowo, możesz sięgnąć po wspomnienia i pamiętniki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

zbrodnia jakakolwiek musi spełniać pewne cechy. Definicja zbrodni komunistycznej tego nie spełnia.

Zamojszczyzna nie była na terenie Niemiec, poza tym - mimo zajęcia, podbicia terenów II RP, ten stan prawny nie został uznany przez społeczność międzynarodową. Fakt zmiany systemu w Polsce, nie oznacza, że stało się tam niemal to samo co w momencie zajęcia Polski przez Niemcy w '39 r. Poza tym władze w Warszawie były uznawane jako legalne, tak samo UPA i w ogóle podziemie było tak samo uznawane jako organizacje walczące przeciw ówczesnemu państwu.

Nie da się porównywać działań niemieckich i działań władz polskich po '45 r. Kwestionowanie tego, że władze warszawskie były nielegalne bo nie były związane z Londynem jeśli nie jest totalnym nieporozumieniem to przynajmniej dużym błędem.

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A ja trzeci raz powtórzę:

Dalej nie rozumiem skąd wniosek, że władza panowała nad swymi organami, zatem zdaniem kolegi wspominane czystki wiosek dokonywane przez wojsko czy inne organy - to świadoma działalność centrali.

Kolega FSO o jakim "panowaniu" pisał?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie naszej dyskusji, ja chciałbym zobaczyć na jakiej literaturze kolega FSO bazuje:

autor, tytuł i rok wydania.

Kolega FSO jest zdolny przedstawić swe źródła?

Oczekuję odpowiedzi.

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.