Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Wybory prezydenckie 2010

Wybory prezydenckie 2010  

36 użytkowników zagłosowało

  1. 1. W wyborach prezydenckich w 2010 r. oddam głos na:

    • Marek Jurek
      1
    • Jarosław Kaczyński
      9
    • Bronisław Komorowski
      13
    • Janusz Korwin-Mikke
      8
    • Andrzej Lepper
      0
    • Kornel Morawiecki
      0
    • Grzegorz Napieralski
      1
    • Andrzej Olechowski
      1
    • Waldemar Pawlak
      0
    • Bogusław Ziętek
      1
    • Nie pójdę na wybory
      2


Rekomendowane odpowiedzi

FSO   

Witam;

General : odpisuję późno - ale, wczoraj dzień byl dlugi - rola prezydenta i jego możliwości tak naprawdę zależą od jego umocowania w konstytucji. O tym co może polski prezydent jest zapisane w naszej, rodzimej. Polska zaś stanowi, że tak naprawdę, rola naszego sprowadza się do "wręczania orderów i nominacji" oraz prawa "veta". Haslo zwierzchnik sil zbrojnych - oznacza tylko tyle, że bodajże w ramach konstytucji, że w czasie wojny przyjmuje określoną funkcję. To raz. Dwa - sprawa kolejna - realną kontrolę nad armię, sprawuje odpowiedni minister [O.N.]. Tytul zwierzchnik sil zbrojnych - jest szumnym nic nie znaczącym w realnej polityce kraju. Podobnie rzecz się ma z tym, że prowadzi politykę zagraniczną - o tyle że przyjmuje ambasadorów i "strzela" spicze. Realnie politykę prowadzi rząd i odnośny minister [s.Z.]. Podpisanie trakatu takiego czy innego, następuje najpierw przez rząd [premier , minister] dopiero potem kontrasygnuje go prezydent [a i to nie zawsze]. Haslo suwerenność narodowa, niezależność jest nośne polityczne i tyle. I nic więcej. Przecież znów, to nie on negocjuje i tak dalej...

W takim umocowaniu prezydent powinien być bardziej osobą, która jest z boku, nie bierze udzialu w walce politycznej, ze względu zaś na historię kraju - nie dzieli: tu my tam inni. Gdzieś jest ladnie zapisane, że jest on prezydentem wszystkich Polaków. Rolą prezydenta nie jest sprawowanie realnej wladzy - niestety / stety taki mamy system.

W kwestii samej zaś telewizji: są dwie - publiczna i prywatna. Na prywatną nie lożę ani grosza, więc tak naprawdę wlączając ją godzę się że prezentuje takie, a nie inne poglądy a mnie nic do tego. Publiczna [czysty śmiech] - jest od iluś lat lupem - wierny - dawaj go na prezesa. Poglądy są różne, i mogą być prezentowane, ale niech będą wszystkie a nie jedyne sluszne. Dziś PiS / LPR / Samoobrona i SLD [zależy co]. KRRiT - ma dokladnie takie samo nastawienie... Jak ktoś slusznie zauważyl - co za dużo to nie zdrowo, a z racji dostępności różnych mediów w tym i internetu - bardzo latwo sprawdzić, co jest fikcją a co realizmem.

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

R.R. - a niby dlaczego, prezydent [secesjonista: dziękuję] ma pewne możliwości dzialania politycznego, lecz tak naprawdę - wymagają one ścislego wspóldzialania z parlamentem i partiami dzialającymi w Sejmie czy Senacie. Prezydent w polskim systemie prawnym nie jest osobą najważniejszą. Nazwa zaś Najwyższy Urząd nie oznacza najważniejszy, zaś mylenie tych dwóch spraw, kończy się zwykle kiepsko dla prezydenta jako winnego wszelkiemu zlu.

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   

Przerażajaca skala poparcia dla WikiBronka. Skąd to się bierze ? Przeczytałem nawet temat i dalej nie widze powodu do poparcia faceta, który chce podejmować szybkie decyzje dotyczace państwa w oparciu o Wikipedię. Do tego miał przyjemność wizytować tereny powodziowe. W Moskwie wygaduje takie rzeczy, że gdyby zrobił to którykolwiek inny polityk to media by go rozszarpały za rusofobię.

Przerażajacy jest też w kółko przewijający się argument, ze wreszcie PO bedzie mogła robić co chce. Popatrzcie co wyprawiają z "łupkami"! Chcecie im dać jeszcze więcej władzy ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Przerażajaca skala poparcia dla WikiBronka. Skąd to się bierze ? Przeczytałem nawet temat i dalej nie widze powodu do poparcia faceta, który chce podejmować szybkie decyzje dotyczace państwa w oparciu o Wikipedię. Do tego miał przyjemność wizytować tereny powodziowe. W Moskwie wygaduje takie rzeczy, że gdyby zrobił to którykolwiek inny polityk to media by go rozszarpały za rusofobię.

Przerażajacy jest też w kółko przewijający się argument, ze wreszcie PO bedzie mogła robić co chce. Popatrzcie co wyprawiają z "łupkami"! Chcecie im dać jeszcze więcej władzy ?

A co wyrabiają z łupkami?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Hauer tu są sami swoi nie trzeba partyjnymi slangami lecieć ; ) Wiemy, że popierasz JKM, ale ośmieszanie Komorowskiego na pewno JKM nie pomoże. Lepiej powiedz kogo poprzesz w drugiej turze Bronka, czy Jarka? ; )

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   
A co wyrabiają z łupkami?

Oddali za 1%.

Wiemy, że popierasz JKM.

Jakie ma znaczenie kogo popieram wobec jakiegoś amoku poparcia dla Bronka ?

ale ośmieszanie Komorowskiego na pewno JKM nie pomoże

On się sam osmiesza. A jego sztab go dodatkowo pogrąza.

Lepiej powiedz kogo poprzesz w drugiej turze Bronka, czy Jarka?

Wyobraź sobie, ze w tym roku miałem startowac w wyborach samorzadowych z ...PO. Wyglądało w zwiażku z tym, że bedę pomagał w kampanii Bronka. Skończyło się na podpisaniu listy, czego i tak szczerze się wstydzę.

A kogo poprę? Aktualnie jedynym gorszym kandydatem od Bronka jest Andrju Lepper. Jezli w II turze spotka się Komorowski z Lepperem to Bronek ma mój głos. W każdym innym przypadku popre kontrkandydata nawet jak to by to miał być Jarek albo Napieralski.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   
to od jakiej kwoty?

co za pytanie ? Jaka to będzie kwota to się okaże po odwiertach i badaniach geologicznych. wedle optymistycznych prognoz złoża mogą zaspokoić polskie potrzeby na gaz na dośc długi czas. To oznacza raczej wysokie kwoty. Patrząc po wypowiedziach Komorowskiego to on najchętniej nie prowadziłby zadnych badan, ani prób wydobycia, bo po co? Przecie gaz mozna brać z Rosji.

Komorowski to jakaś POrażka, a nie kandydat na prezydenta.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Przerażajaca skala poparcia dla WikiBronka. Skąd to się bierze ? Przeczytałem nawet temat i dalej nie widze powodu do poparcia faceta, który chce podejmować szybkie decyzje dotyczace państwa w oparciu o Wikipedię. Do tego miał przyjemność wizytować tereny powodziowe. W Moskwie wygaduje takie rzeczy, że gdyby zrobił to którykolwiek inny polityk to media by go rozszarpały za rusofobię.

Przerażajacy jest też w kółko przewijający się argument, ze wreszcie PO bedzie mogła robić co chce. Popatrzcie co wyprawiają z "łupkami"! Chcecie im dać jeszcze więcej władzy ?

Przerażajaca skala poparcia dla WikiBronk

Ja na ten przykład szczególnych oznak przerażenia w społeczeństwie i u siebie nie obserwuję.

który chce podejmować szybkie decyzje dotyczace państwa w oparciu o Wikipedię.

Z faktu skorzystania z wiki celem sprawdzenie definicji nie wynika - nic, prócz tego że ktoś w szybki sposób chce uzyskać podstawowe informacje, i tylko tyle.

Żadną miarą nie wynika z tego podejmowanie istotnych decyzji dotyczących państwa.

Oczywistą oczywistością jest, że największym błędem w tym przypadku Komorowskiego było to, że nie zwrócił się do forum historia.org.pl i nie zadał nurtującego go pytania w dziale pomocowym, dostałby lepszą ściągawkę.

co za pytanie ? Jaka to będzie kwota to się okaże po odwiertach i badaniach geologicznych. wedle optymistycznych prognoz złoża mogą zaspokoić polskie potrzeby na gaz na dośc długi czas. To oznacza raczej wysokie kwoty. Patrząc po wypowiedziach Komorowskiego to on najchętniej nie prowadziłby zadnych badan, ani prób wydobycia, bo po co? Przecie gaz mozna brać z Rosji.

Komorowski to jakaś POrażka, a nie kandydat na prezydenta.

on najchętniej nie prowadziłby zadnych badan, ani prób wydobycia, bo po co?

Może nie chce prowadzić bo nie jest geologiem? ;)

a na poważnie, która to z wiodących firm w Polsce mogła by przeprowadzić te prace?

Jakoś wszystkie twierdzą, iż nie mają doświadczenia, wiedzy, sprzętu i całego know-how.

Przerażajacy jest też w kółko przewijający się argument, ze wreszcie PO bedzie mogła robić co chce.

Bez przesady, w granicach prawa.

"... Skończyło się na podpisaniu listy, czego i tak szczerze się wstydzę".

Ano, ano parcie na fotel zmusza czasem do kompromisów i wykorzystania elastycznego kręgosłupa.

Wstyd okazany jakby trochę po niewczasie...

Może lepiej było zastanowić się przed podpisywaniem?

On się sam osmiesza. A jego sztab go dodatkowo pogrąza

To czemu jesteś przerażony poparciem dlań?

Tak nieudolnego kandydata prowadzonego przez nieudolnych organizatorów kampanii, żaden konkurent nie musi się obawiać.

Na marginesie:

polskie znaki diakrytyczne to koledze Hauerowi zwędzili niecni manipulatorzy z PO?

Jakie ma znaczenie kogo popieram wobec jakiegoś amoku poparcia dla Bronka ?

Ma o tyle, że nie wszyscy obserwują jak Ty ów amok.

A ja na Bronka nie zagłosuję... I Jarka tyż...

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   

Jarpen

Hauer na liberałów Morawickiego i Ziętka też zagłosujesz?

Mam mieszane uczucia, ale raczej szybciej niż na Bronka.

Lepiej Ty spróbyj wytłumaczyć się z poparcia dla Komorowskiego. Doprawdy chcesz w pałcu prezydenckim faceta podejmujacego na podstawie wikipedii szybkie decyzje dotyczace żywotnych interesów państwa ??

secesjonista:

Ja na ten przykład szczególnych oznak przerażenia w społeczeństwie i u siebie nie obserwuję.
Myslałem, ze pod MOIM nickiem piszę za SIEBIE. mnie to np. przeraża.
Z faktu skorzystania z wiki celem sprawdzenie definicji nie wynika - nic, prócz tego że ktoś w szybki sposób chce uzyskać podstawowe informacje, i tylko tyle. Żadną miarą nie wynika z tego podejmowanie istotnych decyzji dotyczących państwa.

To proponuję zapoznać się z wyjasnieniami sztabu Bronka nt. temat. Wyraźnie stwierdzili własnie to o czym napisałem. Do tego pośrednią poszlaką jak Bronek posługuje się wiki jest np. jego niewiedza odnosnie Belki, pokrywajaca się z brakami w wikipedii.

a na poważnie, która to z wiodących firm w Polsce mogła by przeprowadzić te prace?

Jakoś wszystkie twierdzą, iż nie mają doświadczenia, wiedzy, sprzętu i całego know-how.

Nie zrozumiałeś, czy po prostu nie wiesz co Bronisław wygadywał? On całkiwicie podważał sens prowadzenia jakichkolwiek badań czy eksploatacji.
Bez przesady, w granicach prawa.

...chyba, ze jadą na spotkanie Platformy...

Może lepiej było zastanowić się przed podpisywaniem?

Wtedy nie wyglądało to jeszcze tak fatalnie. Kolorowo nie było, ale dało się przełknąć ten kompromis. Teraz juz nie.

To czemu jesteś przerażony poparciem dlań?

Tak nieudolnego kandydata prowadzonego przez nieudolnych organizatorów kampanii, żaden konkurent nie musi się obawiać.

Właśnie to mnie przeraża, że tak nieudolny kandydat cieszy sie wciąż dużym poparciem. Co gorssza ludzie chcą na niegło głosować, a nie potrafią uzasadnić dlaczego...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

ad Hauer:

"...chyba, ze jadą na spotkanie Platformy..."

A to dobrze, że kolega mnie oświecił, rozumiem że tylko członkom PO zdarza się łamać prawo, bo innych przypadków kolega Hauer nie zna.

Może to ze względu na to przerażenie, paraliżujące racjonalne myślenie?

lepiej Ty spróbyj wytłumaczyć się z poparcia dla Komorowskiego

To dla kogoś ujmą ma być by trzeba się tłumaczyć?

Czy zwolennicy PiS-u, a więc i Wassermana tłumaczyli się z domniemanych prób zamachu nań w przypadku jego słynnej wanny?

Słowo "spróbyj" to jakiś rusycyzm, czy Rada Językowa PAN zmieniła reguły gry?

Myslałem, ze pod MOIM nickiem piszę za SIEBIE. mnie to np. przeraża

Mam takie podejrzenie, iż społeczeństwo nie podziela lęków kolegi Hauera.

Ot klops, pewnie społeczeństwo nie dojrzało do poziomu kolegi.

Nie zrozumiałeś, czy po prostu nie wiesz co Bronisław wygadywał? On całkiwicie podważał sens prowadzenia jakichkolwiek badań czy eksploatacji.

Może przeczytał raporty odnoszące się do skutków takiej eksploatacji w USA?

No chyba, że niektórzy burmistrzowie w USA są na garnuszku GAZPROMU?

Wtedy nie wyglądało to jeszcze tak fatalnie. Kolorowo nie było, ale dało się przełknąć ten kompromis. Teraz juz nie

A kiedy ów fatalizm się pojawił?

Kiedy kolega stwierdził, iż na stołek nie ma szans?

Bo takie mam podejrzenie.

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.