Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Wybory prezydenckie 2010

Wybory prezydenckie 2010  

36 użytkowników zagłosowało

  1. 1. W wyborach prezydenckich w 2010 r. oddam głos na:

    • Marek Jurek
      1
    • Jarosław Kaczyński
      9
    • Bronisław Komorowski
      13
    • Janusz Korwin-Mikke
      8
    • Andrzej Lepper
      0
    • Kornel Morawiecki
      0
    • Grzegorz Napieralski
      1
    • Andrzej Olechowski
      1
    • Waldemar Pawlak
      0
    • Bogusław Ziętek
      1
    • Nie pójdę na wybory
      2


Rekomendowane odpowiedzi

gregski   

Ja będę obserwował wybory z morza Czerwonego i musze się przyznać, że cieszę sie z tego powodu. Nie muszę sobie łamać głowy, na kogo postawić swą kreskę.

A jak patrzę na to, co jest na stole to... .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
STK   

Gregski, ale nie głosując to tak naprawdę "głosujesz" na tego kandydata, którego najmniej lubisz.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Witam;

gwoli wyjaśnienia. Tak naprawdę w kwestiach gospodarczych konserwatystą [prawicowcem] jest Janusz Korwin Mikke, Olechowski [o tyle o ile] i to by było na tyle. Komorowski to takie konserwatywne centrum [światopogląd - prawo, goispodarka - centrum], Kaczyński, Napieralski i Jurek - wszyscy oni mają lewicowe poglądy w kwestiach gospodarczych [!] a odpowiednio konserwatywne [lub skrajnie - Jurek], lub lewicowe - w sprawach światopoglądowych.

Mówienie że prawicą jest PiS, czy PSL - jest dość śmieszne, bo każdy ekonomista powie, że program tych partii jest zbliżony do etatyzmu państwowego, dość mocno podlanego sosem związkowym. To tak na marginesie.

pozdr

PS. Jaka partia którą popierają związki zawodowe może być prawicowa czy konserwatywna, ba niechby i liberalna w sprawach gospodarczych?

PS. 2. intervojager: owe prerogatywy [do tego wieszanie orderów, podawanie ręki etc] sprawiają, że prezydent musi zgodnie współpracować z parlamentem, dokładniej większością, gdyż negacja wszystkiego [ustawy padną "z urzędu", spowoduje to, że jego veto będzie odrzucane....

Zapewniam, iż JKM w kwestiach gospodarczych nie jest konserwatystą; zresztą coś takiego zasadniczo nie istnieje; jest skrajnym liberałem w duchu Hayka , Friedmana i wszystkich "Chicago Boys".

Mówienie że prawicą jest PiS, czy PSL - jest dość śmieszne, bo każdy ekonomista powie, że program tych partii jest zbliżony do etatyzmu państwowego, dość mocno podlanego sosem związkowym.

Co w żaden sposób nie wyklucza bycia partią prawicową, Tyszkiewicz zaproponował kiedyś model określenia cech partii, i nie jest to wektor, a umiejscowienie w układzie współrzędnych, stąd partia może byc prawicowa (ze względu na skrajny antykomunizm), może być prawicowa (ze względu na konserwatyzm społeczny) i może wykazywać cechy lewicowe np. w kwestiach etatystycznego państwa. Kwestią zasadniczą zatem jest jak w poszczególnych kwestiach rozkładają się akcenty programowe danej partii.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   
Gregski, ale nie głosując to tak naprawdę "głosujesz" na tego kandydata, którego najmniej lubisz.

Możliwe, ale w tym wypadku rozgrzesza mnie fizyczna niemożność partycypowania w wyborach.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Możliwe, ale w tym wypadku rozgrzesza mnie fizyczna niemożność partycypowania w wyborach.

Gregski by Ci utrudnić otrzymanie rozgrzeszenia, rejestrować można się elektronicznie na stronie:

https://wybory.msz.gov.pl/

Zgodnie z obowiązującymi przepisami osoby, które nie zgłoszą się do spisu wyborców w terminie do 17 czerwca br., nie będą mogły wziąć udziału w wyborach (w obydwu turach glosowania), chyba że posiadają zaświadczenie o prawie do głosowania wydane przez urząd gminy lub przez konsula.

Wybory odbędą się we wszystkich trzech państwach akredytacji Ambasady RP w Rijadzie:

Arabia Saudyjska - obwód głosowania nr 12 - Ambasada RP w Rijadzie, Abdullah Bin Jafar Street, Al-Warood Area 20

Jemen - obwód głosowania nr 92 - Sana, Hotel Sheba, Ali Abdolmoghni Street

Oman - obwód głosowania nr 143 - Konsulat Honorowy RP, Maskat, Azaiba North, Way No. 46, Building No. 585, CPO Seeb 111

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
piterzx   
Bronisław Komorowski - socjalliberał, chadek, prawica

Hmm... Komorowski chadekiem? Drogi Naryo, z całym moim szacunkiem dla Ciebie i pana Komorowskiego, muszę jednak stwierdzić, że chadekiem to może on i jest, ale wyłącznie z nazwy. Przykro mi, ale dla mnie nie jest (choćby się tak nie wiem jak szumnie określał) ktoś, kto sprzeciwia się realnym wartościom chadecji...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Secesjonisto, nadal czuję się rozgrzeszony.

Te trzy obwody są poza moim zasięgiem, ale miło mi, że pomyślałeś o moim prawie do głosowania.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jak już wreszcie wprowadzą możliwość głosowania via internet, gregski nie będzie miał żadnej wymówki ;)

Tylko nie wiem, czy dożyjemy...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Drodzy moi.

Sytuacja jest trochę bardziej skomplikowana.

Faktem poza wszelką dyskusją jest, że nie mam fizycznych możliwości, aby zagłosować. Siedzę na statku snującym się po saudyjskim wybrzeżu. Gdzieś tak raz na miesiąc jest szansa, aby w Yanbu na kilka godzin wyjść na miasto. I tyle.

Prawdą jest też, że ciesz się z takiego obrotu sprawy. Nie ma kandydata, o którym mógłbym powiedzieć, że jest "moim" kandydatem. Skreślając po kolei z listy i zaczynając (moim zdaniem) od najgorszych na koniec zostaję z Jarosławem Kaczyńskim. Jego też bym skreślił, ale wtedy już nikt nie zostanie.

Mógłbym też nie głosować, ale pochlebiam sobie, że mam odrobinkę krytycyzmu wobec tego, co się w kraju dzieje. Interesuję się trochę polityką, mam dosyć mocno określone poglądy polityczne. Jeżeli "taki ja" nie pójdzie do urny to, kto ma iść?

Ja wiem, że zabrzmiało to strasznie nieskromnie, ale spójrzmy prawdzie w oczy. Sam fakt, że tak gorąco potrafimy dyskutować na polityczne tematy sięgając po rozmaite argumenty przemawia za tym, że jesteśmy w stanie dokonać wyboru w miarę świadomie.

Dlatego, cieszę się, że jestem tutaj, gdyż zwalnia mnie to od dokonywania trudnych wyborów.

A na dodatek będę miał wielką frajdę ochrzaniając Was "Kogoście do diabła wybrali? Na chwile samych nie można Was zostawić!"

Pozdrawiam z gorącej Arabii!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

secesjonista: w kwestii J K-M - zgadzam się z Toba, fakt konserwatystą nie jest. W innych: no cóż. tak naprawdę chcąc pisać realnie w gazetach o partiach i ich programach - należaloby nie tak jak do tej pory: prawicowy / konserwatywny PiS tylko : konserwatywna w swych poglądach światopoglądowych, lecz lewicowa w swych poglądach gospodarczych - partia .... Co tak naprawdę sprawi, że nikt nic nie będzie wiedzial. Obecnie lewica, prawica, centrum, liberalowie i kilka innych hasel w tym guście robi, za "szufladki", z których możemy w razie czego wyciągac z przylepioną etykietką, to co nam wygodne nie bawiąc się w realne myślenie. Przecież konserwatyści [gospodarczy], zdziwiliby się czytając program PiS -u i jego kandydata... Przy okazji, za nazwanie skrajną lewicą dzialaczy partyjnych - tej samej partii - obraziliby się chyba śmiertelnie albo prawie...

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A ja nie mogę FSO zgodzić się z tym, że Ty się ze mną zgadzasz, albowiem ja wciąż się z Tobą nie zgadzam ;)

Wyrażając skrajnie liberalne poglądy gospodarcze JKM w warstwie światopoglądowej jest paleokonserwatystą.

Oczywiście w uproszczonym przekazie medialnym, trudno wdawać się w drobiazgowe dywagacje (od tego jest choćby to forum) i z konieczności trzeba się posługiwać uproszczonymi kliszami. Zwróć jednak uwagę, że kiedy JKM tworzył UPR to świadomie poprzedził nazwę określeniem: Konserwatywno-Liberalna.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witaj;

co oznacza, że byl w pelni [i pewnie ciągle jest] swoich poglądów w sprawach światopoglądu i tego jak widzi sprawy gospodarcze. Tylko że o ile konserwatywny liberal - dla ogólu spoleczeństwa jest jeszcze "do strawienia" to opis partii w stylu konserwatywno - lewicowa, czy skrajnie konserwatywno - nacjonalistyczno - skrajnie lewicowa - już raczej nie.

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.