Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Wybory prezydenckie 2010

Wybory prezydenckie 2010  

36 użytkowników zagłosowało

  1. 1. W wyborach prezydenckich w 2010 r. oddam głos na:

    • Marek Jurek
      1
    • Jarosław Kaczyński
      9
    • Bronisław Komorowski
      13
    • Janusz Korwin-Mikke
      8
    • Andrzej Lepper
      0
    • Kornel Morawiecki
      0
    • Grzegorz Napieralski
      1
    • Andrzej Olechowski
      1
    • Waldemar Pawlak
      0
    • Bogusław Ziętek
      1
    • Nie pójdę na wybory
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Oddałem głos na Andrzeja Olechowskiego gdyż uważam, że jako prezydent byłby bardzo wyważony i stonowany. Poza tym jest obywatelskim i niezależnym (SD tylko go popiera) kandydatem. B. Komorowski ma TYLKO jedną wadę. Jest zbyt partyjny. Gdyby nie to, pewnie bym oddał na niego głos. Poza tym nie wyciągnął z zamrażarki ustawy o parytetach i celowo ją tam mrozi.

Poza tym nie wyciągnął z zamrażarki ustawy o parytetach i celowo ją tam mrozi.

i całe szczęście.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

i znów kolejne wybory p.t. nie chcemy "danej osoby". Każdy z nas ma swoich wybrańców - ja takoż. Dla mnie są to osoby z partii co to i prawa i sprawiedliwa. Pod względem poglądów dot. gospodarki najbliżej jest mi do Mikkego, poglądów w tematach spolecznych [dokładniej: światopoglądowych] do centrolewicy. Oznacza to, że teoretyczmie w I turze bym "normalnie" oddal głoś na wspomnianego wcześniej pana, realnie zaś na Komorowskiego, mimo że spora część jego poglądów [sprawy światopoglądowe są dla mnie zbyt konserwatywne, zaś w gospodarce zbyt mało liberalne], to oddam głos na kandydata P.O.

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   

Nie mam swojego kandydata.

Ale uważam, że prezydentem nie powinien być nikt z POPiS-u. Zdrowiej dla kraju.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A ja wam powiem kto wygra wybory.

Jarosław Kaczyński.

Nad jego wyborem starannie pracują 2 komitety wyborcze: PiS i Platformy.

PiS bo to ich kandydat.

PO gdyż jeśli wygra ich kandydat nie będą mieli na kogo zwalać winy za swoje niepowodzenia.

Układ z prezydentem z PiS i premierem z PO jest wygodny dla obu partii, które mogą nas mamić sporami gdy tymczasem solidarnie działają na szkodę kraju.

Dotyczy to oczywiście także pozostałych obecnych w sejmie partii(działanie na szkodę Polski).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na Janusz Korwina-Mikke. Tylko on jest w stanie wziąść socjalistów z PO za [ciach].

Kto zagłosuje na Komorowskiego ten jest za:

-Wzrostem pensji urzędników i pracowników sektora publicznego

-Wzrostem wielkości środków pomocowych z UE.

-cenzurę i retencję danych w internecie nie zgodne z Powszechną Deklaracją Praw Człowieka

-indokrynalne i wtrancaniem się urzędników w funkcjonowanie rodzin, tak jakby rodzina była wrogiem publicznym nr1 dla PO na podstawie ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie.

-Możliwośćą wywłaszczania właścicieli działek budowlanych na cele publiczne po wcześniejszym jej odrolnieniu(właściciel dostaje wtedy nie wielką część jej rzeczywistej wartości jako odszkodowanie z tytułu wywłaszczenia), następnie odsprzedaż osobie prywatnej, której przemianowuje się grunty rolne z powrotem na działki budowlane(kto na tym najwięcej zarabia, a kto traci?).

-Wysokim deficytem budżetowym państwa, tak iż dług publiczny mamy wyższy niż za rządów Gierka w czasach PRL-u(jakiekolwiek ugrupowanie polityczne będzie starać się naprawić finanse państwa, może zostać w wyniku kolejnych wyborów parlamentarnych zmiecione ze sceny politycznej).

-Chamstwem politycznym polityczne polegającym na nie dopuszczaniu partii politycznych pozaparlamentarnych do mediów, oraz ośmieszaniu parlamentarnej opozycji i jej polityków w mediach i w życiu politycznym(przykład ŚP Prezydenta Kaczyńskiego jest tego dobitnym dowodem)

-Ceną papierosów 9zł za paczkę(większość palaczy to robotnicy fizyczni i artyści).

-likwidacją firm po przez błędną interpretacje prawa przez urzędników.

-Utrudnionym dostępem do usług medycznych.

-Wzrostem bezrobocia(wprowadzanie w życie norm unijnych, wysokie podatki, złe prawo, biurokracja).

-Wieloma zakazami i nakazami krępujących wolny rynek i swobodę prowadzenia działalności gospodarczej(określenie polityków PO jako liberałów jest wielkim nie porozumieniem).

-Zdradą stanu(w wyniku ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego Polska polityka zagraniczna i wewnętrzna podporządkowana została prawodastwu i decyzyjności polityków Unijnych, co świadczy o utracie suwerenności przez Polskę na rzecz UE-przykład?-będziemy mieli tylko dwie ambasady na całym świecie, i to w mało znaczących państwach).

Jeśli ktoś nadal popiera PO i publicznie się do tego się przyznaje, świadczy o tym iż:

-ma lub liczy na osiągnięcie korzyści finansowych z tego tytułu

-obawia się zapoznać się osobiście z mechanizmami "państwa prawa"(utrata własności, dyskryminacja w urzędach i swoim miejscu pracy, odebraniem praw rodzicielskich)

-Uległ indoktrynacji ze strony środków masowego przekazu("efekt tłumu", "prawo Gebelsa")

(fragment mojego postu na forum idg.pl częściowo przeredagowanym przez ze mnie)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
-Ceną papierosów 9zł za paczkę(większość palaczy to robotnicy fizyczni i artyści).

Wzrost cen papierosów to jedyny pozytyw ostatnich czasów.

Nic tak nie wkurza na dyskotekach i nie tylko jak smród fajkowy, może jak paczka będzie po 30 zł to wreszcie coś w tym względzie się poprawi.

Dobrze też że alkohol tak nie drożeje.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

ad intervojager:

Proszę nie pleść banialuk.

Jakie to badanie wskazuje, że najwięcej papierosów wypalają robotnicy i artyści, poproszę o konkrety bądź odnośniki.

Największą grupę palaczy stanowią - bezrobotni, którzy jako żywo ani robotnikami, ani artystami nie są, proponuję zanim kolega coś napisze niech najpierw to sprawdzi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Generał   

A ja powiem, że stawiam na Jarka Kaczyńskiego i basta. Bez tłumaczeń i wyjaśnień. A Komorowski to dla mnie nie kandydat tylko polityczna ...rymuje mi się to z lipą, ekipą czy czymś takim.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

intervojager: czasem aby o czymś mówić, trzeba zrozumieć co ktoś mówi. Wybory wyborami, ale czym innym jest to co ktoś chce widzieć w danej ustawie, a to czym dana ustawa jest. Tak naprawdę Pan Prezydent jeśli coś może, to chyba jedynie poprzez negację. To jedno, drugie - to nie prezydent ustala wysokość podatków, prawo takie czy śmakie. Prezydent nie może być "narwańcem", na przekór wszystkim, z prostego powodu - poważne ostrzeżenia, idące w setki, gadanie glupot sprawia, że staje on na marginesie życia politycznego. To o czym mówileś to program dla partii kandydującej w wyborach, a nie dla osoby mającej być swego rodzaju sędzią.

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja prawdopodobnie zagłosuję na Jurka - w końcu robi to co mówi, ogłaszał się przeciwnikiem aborcji i faktycznie nim był. Za jego prezesury w TVP mógł lecieć taki program satyryczny jak WC kwadrans.

No i reprezentuje polską prawicę a nie socjalistów jak Komorowski czy Kaczyński.

Można by się zastanawiać jeszcze nad poparciem Korwina, też nie należy do kliki PO-PiS-SLD-PSL która solidarnie działa na szkodę kraju.

To że niezbyt wyraźnie mówi działa tu na jego niekorzyść, czasem trudno go zrozumieć.

Chociaż 3 poprzedni prezydenci też pod tym względem nie błyszczeli.

Kwaśniewski bełkotał po pijaku, Wałesa mówił językiem potocznym, Kaczyński dukał.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

@FSO

Czy nie zapomnialeś iż prezydent ma prawo projekt ustawy poddać głosowaniu w parlamencie podobnie jak premier, czy minister, lub też ma prawo ustawę uchwaloną przez parlament zawetować? Co wy ludzie robiliście na lekcjach WOS-u?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
@FSO

Czy nie zapomnialeś iż prezydent ma prawo projekt ustawy poddać głosowaniu w parlamencie podobnie jak premier, czy minister, lub też ma prawo ustawę uchwaloną przez parlament zawetować? Co wy ludzie robiliście na lekcjach WOS-u?

Nie wiem co inni robili na lekcjach WOS-u, ale co ty robiłeś kiedy podawałeś badania tyczące się palenia?

Wyssałeś je z palca?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Proszę wszystkich o skoncentrowanie się na (kulturalnej) dyskusji o wyborach. Temat jest z gatunku kontrowersyjnych, co zazwyczaj nie wróży długiego życia. Od nas tylko zależy, czy będzie sens go utrzymywać, czy zostanie szybko zamknięty jako zbiór słownych połajanek.

Jarpen: Z moderatorem na temat uwag proszę dyskutować za pomocą PW i w taki też sposób wyjaśniać inne kwestie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

gwoli wyjaśnienia. Tak naprawdę w kwestiach gospodarczych konserwatystą [prawicowcem] jest Janusz Korwin Mikke, Olechowski [o tyle o ile] i to by było na tyle. Komorowski to takie konserwatywne centrum [światopogląd - prawo, goispodarka - centrum], Kaczyński, Napieralski i Jurek - wszyscy oni mają lewicowe poglądy w kwestiach gospodarczych [!] a odpowiednio konserwatywne [lub skrajnie - Jurek], lub lewicowe - w sprawach światopoglądowych.

Mówienie że prawicą jest PiS, czy PSL - jest dość śmieszne, bo każdy ekonomista powie, że program tych partii jest zbliżony do etatyzmu państwowego, dość mocno podlanego sosem związkowym. To tak na marginesie.

pozdr

PS. Jaka partia którą popierają związki zawodowe może być prawicowa czy konserwatywna, ba niechby i liberalna w sprawach gospodarczych?

PS. 2. intervojager: owe prerogatywy [do tego wieszanie orderów, podawanie ręki etc] sprawiają, że prezydent musi zgodnie współpracować z parlamentem, dokładniej większością, gdyż negacja wszystkiego [ustawy padną "z urzędu", spowoduje to, że jego veto będzie odrzucane....

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Nie zgadzam się tobą FSO co do kandydatów.

Przypominam, że lewicę wyróżnia od prawicy i centrum TO, że lewica wierzy w socjalizm zamiast w kapitalizm. Lewica/socjaldemokracja (ja tam określam "burżuazyjna") wierzy, że kapitalizm uda się zreformować w socjalizm. Najjaskrawszą skrajnością dla lewicy to oczywiście komuniści, którzy nie wierzą w reformowalność kapitalizmu i chcą jego obalenia drogą rewolucji.

Jeśli chodzi o światopogląd (w tym poglądy na gospodarkę i rolę państwa), to:

Marek Jurek - konserwatysta, chadek, prawica

Jarosław Kaczyński - konserwatysta, chadek, prawica

Bronisław Komorowski - socjalliberał, chadek, prawica

Janusz Korwin-Mikke - konserwatysta, chadek, prawica

Andrzej Lepper - populista, centrum (ale ja populistów wpisuję zwykle w centrum, bo mówią i robią wszystko to, co lud chce)

Kornel Morawiecki - populista, centrum

Grzegorz Napieralski - centrum z odchyleniem w lewo, socjaldemokrata (taki wpół)

Andrzej Olechowski - centrum, liberał (z krwi i kości)

Waldemar Pawlak - ZSL / PSL, trudno orzec, ja go wpisuję na prawicę, raczej konserwatysta

Bogusław Ziętek - socjaldemokrata, lewica, ale blisko centrum

Praktycznie takiego prawdziwego kandydata lewicy w tych wyborach nie ma. Mamy dominantę prawicową. Lewica jest w strasznym kryzysie od czasów rządów Millera i spółki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.