Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Prezydencki samolot rozbił się w Smoleńsku na pokładzie był Lech Kaczyński

Rekomendowane odpowiedzi

Ja ten gest widziałem, na którymś z kanałów, oglądam właściwie trzy, ciągle przeskakując. Dlatego nie ma, co szukać drugiego dna.

Nasunęły mi się natomiast dwie refleksje.

Pierwsza, że Jarosław Kaczyński, którego politycznie zawsze krytykowałem i mam jak najgorszą opinię na temat jego rządów, czy metod politycznych, to dziś jest mi go autentycznie tak po ludzku żal, przejmujące były zdjęcia jego na miejscu katastrofy.

Druga refleksja to w XXI w. w Polsce będziemy mieli tak naprawdę Sejm konwokacyjny, bo tak trzeba symbolicznie określić najbliższe posiedzenie Sejmu RP.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
atrix   

Bryśka napisała

Nie chcę być złośliwa ale o ile pamiętam to prasa rosyjska przed wypadkiem to prasa rosyjska hm.nie pisała zbyt życzliwie o Lechu Kaczyńskim.

W Polsce też różnie bywało. Wypowiedzi niektórych polityków tez nie były przychylne prezydentowi Kaczyńskiemu. Ale nie o to chyba chodzi. Rosja pokazała ludzką twarz. A Polska powinna to wykorzystać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Bryśka   
Pierwsza, że Jarosław Kaczyński, którego politycznie zawsze krytykowałem i mam jak najgorszą opinię na temat jego rządów, czy metod politycznych, to dziś jest mi go autentycznie tak po ludzku żal, przejmujące były zdjęcia jego na miejscu katastrofy.

Dokładnie miałam takie same odczucia.Kiedy się dowiedziałam to...I tak samo pomyślałam jak to przeczytałam ,że może moje odczucia względem postępowania władz rosyjskich są niesprawiedliwe.Ale czas pokaże.

Prawda jest taka ,że Polska ma bardzo ciężkie zadania...i nie tylko rząd ale i my jako Polacy,jak to w wielu artykułach spotkałam stwierdzenie ,że Polska,Polacy przechodzę swoisty egzamin.Pozostaje tylko nadzieja,że pomimo tego jak bardzo zmieniły i czasy i poglądy ludzi zdamy go tak jak to miało miejsce w czasie zaborów czy II Wojny Światowej.

"Bo łączy nas poglądy a nie człowieczeństwo"

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Qrosava   

Pamięć ofiar katastrofy lotniczej w Smoleńsku uczcili też minutą ciszy piłkarze Realu Madryt i FC Barcelony.

Q

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Litwa ogłosiła trzydniową żałobę narodową. Gruzja także. Ta międzynarodowa solidarność z Polską jest niezwykłą jak te tłumy ludzi w polskich miastach. Lech Kaczyński sam chyba byłby nim zdziwiony.

Gdybyśmy byli tacy solidarni i życzliwi przez cały rok, a nie tylko w obliczu takich wydarzeń, bylibyśmy chyba najpiękniejszym, najlepszym narodem na świecie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Qrosava   

Wczoraj miałem okazję przebywać w Warszawie, a później w Grodzisku Mazowieckim.

Powiem szczerze, że temat katastrofy w Smoleńsku nie schodził z ust ludzi. Wkoło było słychać tylko zniżony o pół tonu ludzki głos lub szepty. W metrze, tramwaju, autobusie, a nawet w pociągu na linii Skierniewice-W-wa Wschodnia ludzie rozmawiali tylko o tym - między sobą lub przez telefon. Krakowskie Przedmieście było niewiarygodnie zatłoczone, podobnie jak niemal cała Starówka. Pałac Prezydencki stał się wręcz miejscem pielgrzymek tysięcy Warszawiaków i nie tylko. Widziałem miny tych ludzi pod Pałacem, zadumane, szare twarze, często płaczące. Warszawiacy nie przychodzili tam jak z konieczności, bo "tak wypada" lecz naprawdę ze szczerą chęcią opłakiwania straty i łączeniu się w bólu z innymi rodakami. Warszawa dawno nie była świadkiem takiego poruszenia.

W Grodzisku nieco spokojniej, ale to mała mieścina.

Przed Ambasadą Polską w Moskwie Rosjanie składali biało-czerwone bukiety goździków.

Niestety to nie pierwszy raz, gdy wspaniała postać szkalowana i niedoceniana za życia, często wyśmiewana, po śmierci staje się nagle doceniona i szczerze przez wszystkich opłakiwana. Ale lepiej późno niż wcale...

Q

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

U mnie w Słupsku było dość podobnie. Zero uśmiechu czy radości, wszyscy zamyśleni i smutni, szepczący. Najbardziej to irytowały mnie starsze panie z charakterystycznym nakryciem głowy, wypowiadające się tonem wszystkowiedzącym o tej katastrofie i jak zwykle narzekające na wszystko.

Pomijając, że niektórzy ciągle płakali. W tym ja.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Qrosava   

No to ja tylko dodam, że w porównaniu z Warszawą, mieszkańcy Grodziska Mazowieckiego byli wyjątkowo powściągliwi w wyrażaniu uczuć.

Q

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Kaczyński od urodzenia był związany z Warszawą, wiele dla niej zrobił, wiele działał w jej obrębie i na rzecz niej, stąd pewne przywiązanie mieszkańców do Zmarłego. Zresztą, tu nie tylko o Prezydenta chodzi. A Grodzisk jakichś szczególnych związków z ofiarami pewnie nie ma.

Gdybyśmy byli tacy solidarni i życzliwi przez cały rok, a nie tylko w obliczu takich wydarzeń, bylibyśmy chyba najpiękniejszym, najlepszym narodem na świecie.

Spór i dyskusja są potrzebne, by doprowadzić do rozwiązania, wybrania najlepszego dla wszystkich środka. Niestety często to prowadzi do konfliktów i wzajemnego obrzucania się mięsem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Przeglądam co inni piszą, bo sam, lubiący pisać wesoło, nie potrafię. Część jest smutna. Część udaje. Niektórzy się nie kryją. Sierakowski zatytułował wiadomość w Krytyce Politycznej:http://www.krytykapolityczna.pl/

Urzędnicy państwowi, politycy i prezydent RP zginęli w katastrofie lotniczej

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Qrosava   

Muszę przyznać, że jak oglądam sobie zagraniczną prasę, to mam wrażenie, że jeszcze nigdy wydarzenia w Polsce (a może raczej Polski dotyczące, bo Smoleńsk to nie RP) nie odbiły się tak szerokim echem na świecie. "The New York Times", "Le Figaro", "Die Welt" a zwłaszcza brytyjski "Telegraph" są pełne artykułów dot. katastrofy w Smoleńsku, kondolencji płynących z całego świata, jak i samej osoby Pana Prezydenta.

Jednak opłaca się czasami przysiąść i zacząć uczyć się języków, bo to znacznie ułatwia życie (ale to OT) :).

Q

Edytowane przez Qrosava

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Bryśka   

http://pl.auschwitz.org.pl/m/index.php?opt...8&Itemid=10

Także na stronie Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau znajduje się odniesienie do wczorajszego wypadku.

Szczególnie wspominane są osoby ,które bezpośrednio uczestniczyły ..w rozwoju pamięci o Auschwitz-Birkenau.

Wspomniany jest również ppłk Czesław Cywiński,którego śmierć ma także osobistą tragedię w życiu dyrektora Muzeum który był jego stryjem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Qrosava   

Juz za moment ulicami stolicy przejedzie kondukt z ciałem Prezydenta. (narazie jest na Okęciu).

Na Okęciu widać Tuska, Komorowskiego, Buzka, Pawlaka i Sikorskiego.

Uroczysty kondukt przejedzie ulicami: Żwirki i Wigury, Krzyckiego, Raszyńską, Al.Jerozolimskimi, Rondo Dmowskiego, Marszałkowską, Pl.Bankowy, Senatorską, Miodową, Krakowskim Przedmieściem i wjedzie na teren Pałacu Prezydenckiego.

Q

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.