Jump to content

TyberiusClaudius

Użytkownicy
 • Content count

  2,143
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by TyberiusClaudius

 1. Koronawirus

  Jeżeli pracownicy konsulatu są anonimowymi Polakami...
 2. Koronawirus

  Brakowała mi secesjonisty. Naprawdę, bez szyderstwa. Ja lubię zajmować się argumentami od tyłu, więc i teraz tak zrobię. Tak, napisałem tak, nie znając jeszcze realiów i będąc rozzłoszczony faktem, że kilka dni później miało odbyć się moje wydarzenie, które było już jakiś czas planowane i miało być (i tak w sumie będzie) dość ważnym w naszym mieście. Co do reszty. Ja nie jestem z opozycji, więc jakieś takie teksty w moją stronę o dowalaniu PiS są lekko nie na miejscu, bo mnie samego irytują różnej maści KODerzy, którzy biją w czambuł, nie patrząc nawet czy jakieś rozwiązane jest słuszne czy nie. Prawda jest taka, że pracownicy transgraniczni zostali z dnia na dzień pozbawieni wszystkiego i nie mogą liczyć na nic. Czesi nic nie dadzą, bo mówią, że skoro Polacy zamknęli granice, to niech Polacy płacą, a Polacy mówią, że o jakiekolwiek zasiłki należy ubiegać się w państwie, gdzie funkcje firma i błędne kolo się zamyka. Co do płynności finansowej to odnoszę wrażenie, że taki Amazon albo Jeronimo Martins akurat o to nie muszą się martwić, bo czy działając czy nie są na tyle bogatymi przedsiębiorstwami, że są w stanie utrzymać wszystko tak jak było, nawet nie generując przychodów, szczególnie że w ich przypadku różnie bywa z podatkami. Tak więc pompowanie w nich pieniędzy jest tylko dowodem na tworzącą się cyberpunkową rzeczywistość. Oczywiście co innego mniejsze firmy, które realnie potrzebują pomocy. Ale co z ludźmi, którzy po prostu będą bezrobotni?
 3. Koronawirus

  Ja tam zamiast wyliczeniami zarażonych bardziej przejąłbym się tarczą antykryzysową z durszlaka, ewentualnie z dykty czy kartonu. Haniebnym jest fakt, że zasila się banki oraz dużych i średnich przedsiębiorców, a nie myśli się o pracownikach, którzy będą tracili pracę albo przebywają na co dzień w ścisłym zagrożeniu. Szczególnie widać to u mnie w strefie przygranicznej, gdzie gros ludzi straciło z dnia na dzień pracę albo nawet zostało rozdzielonych, bo mąż jednak zdecydował się zostać po drugiej stronie, żeby nie stracić wypłaty.
 4. Cześć, chciałbym zapytać czy możecie mi polecić jakieś dobre eseje o literaturze (właśnie skończyłem Kunderę i jego „Sztukę powieści") albo dobre opracowania związane z szeroko pojętym literaturoznawstwem czy historią literatury. Interesuje mnie przede wszystkim przedział od klasycyzmu do postmodernizmu (nie włączając tego ostatniego). PL/ENG
 5. Spartakus i jego powstanie

  Czy data bitwy nad rzeką Silarus jest możliwa do ustalenia? Chociażby miesiąc, w którym się rozegrała?
 6. Od kiedy można mówić o komunizmie w Rosji

  Tyberiusz nie postulował i sam nie jest komunistą i do komunizmu nie dąży. Nigdzie tak nie napisałem.
 7. Od kiedy można mówić o komunizmie w Rosji

  A, to to przepraszam, widać pisałem o tym gdzieś indziej i komu innemu. Nie jestem bogaczem. To się nazywa sprawiedliwość społeczna. Poza tym nigdzie nie postulowałem odbierania majątków.
 8. Od kiedy można mówić o komunizmie w Rosji

  Jak to ograbić? Ja tam byłbym za tym, żeby odebrać im połowę comiesięcznych przychodów. Mając jedynie połowę i tak będą w dalszym ciągu pławic się w luksusach, a państwo będzie miało kilkanaście milionów więcej (strzelam, bo nie wiem jaki przychód mają Kulczykowie miesięcznie). Dzieła jednego z największych filozofów w dziejach to wypociny? A można widzieć w jaki sposób sprawdza się to, co piszesz? Czy to tylko takie luźne prawicowe brednie wynikające z tego, że ta cześć strony politycznej po prostu nie chce się douczyć w kwestii podstawowych spraw? Żaden lewicowy ustrój nie pochłonął milionów ofiar, bo jak pisałem wyżej – żaden nigdy nie zaistniał. Kapitalizm za to już dawno przebił XX wieczne totalitaryzmy, mordując ludzi na Bliskim Wschodzie, głodząc na Haiti i tak jeszcze długo można by było wymieniać. Tyberiusz wybrałby drugą opcję, a tych, którzy i tak musieliby zostać zwolnieni odprawiłby z wystarczająco dużą rekompensatą.
 9. Od kiedy można mówić o komunizmie w Rosji

  Nie wykluczyłem bogaczy z ludzkiej zbiorowości, tylko był to skrót myślowy. W sensie takim ludzie=zwykli zjadacze chleba, lud, społeczeństwo. Z tym kapitalizmem chodzi o to, że taki Gregski nie będzie sobie już pływał statkiem, bo zastąpi go komputer i maszyny. Pytanie tylko, czy przyjdzie mu klepać biedę na bezrobociu, czy będzie żył np. w full automated luxury communism.
 10. Od kiedy można mówić o komunizmie w Rosji

  Czyli znowu wracamy do mojej pseudomarksistowskiej hochsztaplerki. Nawet Wikipedia to wie: „ Komunizm (od łac. communis – wspólny, powszechny[1]) – polityczna i ekonomiczna ideologia klasyfikowana jako utopijna[2], której celem jest utworzenie społeczeństwa pozbawionego ucisku i wyzysku klasowego " Bolszewicy to nie komuniści. Nie trzeba być teoretykiem, żeby wiedzieć, że idea postulująca zniesienia państwa, nie może tegoż tworzyć. No, chyba, że jest wypaczeniem takim, jak bolszewizm. Ja tam wolę komunizm, niż żeby ludzie biedowali przez postępującą mechanizację, której kapitalizm będzie im odmawiał. Nie, nie jest. Czytałem Manifest i nie ma tam słowa o przemocy. Własność ma być zabierana bogaczom, nie ludziom. Reszta to głupoty wynikające z intencjonalnie błędnego definiowania komunizmu i postrzegania go przez XX wieczne totalitaryzmy.
 11. Od kiedy można mówić o komunizmie w Rosji

  Pożyjemy, zobaczymy.
 12. Przepowiednia Sybilli

  Biorąc pod uwagę, że jest to powieść, a do naszych czasów zachowały się jedynie nieliczne fragmenty Ksiąg Sybillińskich, jest to licentia poetica Gravesa. Poza tym nie wygląda mi to na grecki heksametr, aczkolwiek mogę się mylić. https://www.imperiumromanum.edu.pl/religia/ksiegi-sybillinskie/
 13. Od kiedy można mówić o komunizmie w Rosji

  W jakim sensie Tomaszu? Bo trochę не понимаю. Jancecie – bardziej chciałem sprawdzić, czy mój tok rozumowania w tej materii jest poprawny, czy też jest czystym przekombinowaniem i aberracją.
 14. Od kiedy można mówić o komunizmie w Rosji

  No ja myślę, że co do definicji to zbyt wielkich wątpliwości nie ma. To raczej wynika ze skrótu myślowego, który niektórzy zaczęli używać i używają po dziś dzień jako w pełni odzwierciedlający rzeczywistość.
 15. Od kiedy można mówić o komunizmie w Rosji

  Chciałbym poruszyć pewien temat, aczkolwiek nie wiem czy to dobre miejsce. Chciałbym, abyśmy popatrzyli na to bez politycznych uprzedzeń. A mianowicie: czy ZSRR można rzeczywiście nazwać państwem komunistycznym? Może zacząć należy od tego, że komunizm postuluje, przecież, żeby całkowicie znieść państwo. Ustrojem przejściowym do całkowitego pozbycia się państwowości ma być socjalizm. Patrząc więc na Związek Radziecki trudno jest mówić o komunizmie. Zważywszy, że ZSRR – w szczególności w okresie stalinizmu – było opresyjnym, zbrodniczym, totalitarnym państwem nie można go w żadnym razie nazwać komunistycznym. W ogóle państwo komunistyczne to oksymoron, a totalitarne państwo komunistyczne jest już zupełnie poza skalą absurdu. Kolejny argument to zaprzeczanie wszelkim ideom lewicowym. W końcu głodzenie i strzelanie do robotników jakoś niezbyt pokrywa się ze sloganami i hasłami o dyktaturze proletariatu i demokracji ludowej. Tak więc trudno też nazwać Związek Radziecki socjalistycznym. Następna sprawa: za rosyjska rewolucją optowało wielu polskich działaczy lewicowych, wielu w niej uczestniczyło, nieraz w kręgach, że tak powiem, kierowniczych. Natomiast po rewolucji, gdy powstał sowiecki moloch, wielu z nich go krytykowało. Wystarczy wspomnieć Różę :Luksemburg, którą raczej trudno podejrzewać o jakąś zdradę lewicowych ideałów. Oczywiście nie chcę tutaj uciekać się do jakichś głupich stwierdzeń typu „Stalin był prawakiem", aczkolwiek przyjmując, że ZSRR wyrosło na podłożu lewicowym i tak należy skonstatować, że wyrósł z tego bardzo dziwny twór, który trudno zakwalifikować do czegokolwiek. Ja nazwałbym to pseudomarksistowską hochsztaplerką ludzi, którzy po prostu chcieli się dorwać do władzy tak na prawdę nie realizując żadnej idei. Myślę sobie, że powinniśmy odejść od nazywania XX wiecznych totalitaryzmów komunistycznymi/socjalistycznymi, bo to tak, jakbyśmy legitymowali hochsztaplerkę zbrodniarzy takich, jak Stalin czy Mao. To trochę tak, jakbyśmy powiedzieli, że jakiś znachor z internetu jest lekarzem. Z jednej strony zaszkodzilibyśmy prawdziwym lekarzom, a z drugiej dowartościowali tego hochsztaplera.
 16. T34, T1 Heavy T32 T29... Dlaczego USA nie produkowało ciężkich czołgów? Gram w WoT... znam prawie wszystkie czołgi II WS, ale frapuje mnie dlaczego USA nie produkowało ciężkich czołgów? Proszę o odpowiedź. PS Przepraszam za brak polskich znaków... klawiatura.
 17. Jakie relacje potwierdzają relację i istnienie Prokosza? Zaskoczyć Cię? Nawet po chrzcie nie było Polski.
 18. Odnośnie istnienia „lechickich władców". Co prawda w kontekście Długosza, ale jednak: http://jawia.pl/roczniki-czyli-kroniki-slawnego-krolestwa-polskiego/ Fantazmat lechicki w wydaniu hochsztaplera Bieszka: http://poznanieprzeszlosci.blogspot.com/2017/05/w-moje-rece-wpada-ksiazka-pana-janusza.html http://poznanieprzeszlosci.blogspot.com/2017/05/rozprawa-ze-sowianskimi-krolami-lechii.html
 19. Chciałbym Was zaprosić na mój nowy blog - Nie/ironicznie, gdzie publikuję moją twórczość, recenzuję książki oraz piszę o kulturze. Jeżeli przejadły się Wam dekadenckie recenzje z Lubimy Czytać i kolejne wypociny, które nie przedstawiają sobą większej wartości to, to miejsce jest dla Was stworzone! FP: https://www.facebook.com/ironicznienie/?ref=bookmarks Blog: https://nieironicznie.blogspot.com/
 20. Nie/ironicznie - proza, poezja, kultura, recenzje

  Joseph Conrad „Jądro Ciemności" tłum. Magda Heydel Wydawnictwo Znak Kraków 2011 str. 24 PS. Dwa pierwsze cytaty są krótkim opisem, a nie recenzją.
 21. Pierwsze odcinki "Korony Królów"

  Przykładem chały? Ja myślę, że przy rozliczanie się z trudną przeszłością spod znaku zdrady, jest zalecany wyższy poziom. PS. Tyberiusz nie wybierze „Kropki nad i", bo chwilowo ma po dziurki w nosie liberałów.
 22. Pierwsze odcinki "Korony Królów"

  Polega na tym, że z tego co wiem z krzyku rozpaczy niektórych „ultrasów" i własnej obserwacji, „na oko", nie odpowiadają one epoce.
 23. Pierwsze odcinki "Korony Królów"

  Kostiumy są straszne i ahistoryczne, wiec wszystkie rekoludki wiją soę z bólu. Tylko nie wiem o co chodzi, bo to przecież tylko głupia telenowela...
 24. LGBT w starożytnym Rzymie

  Jaki był stosunek w starożytnym Rzymie do homoseksualistów? Czytałem, że niektórzy mężczyźni woleli mieć w sypialni chłopca niż kobietę. No właśnie - a kobiety? Zapewne w Rzymie były lesbijki więc jaki był do nich stosunek? No i to co mnie najbardziej intryguje jaki był stosunek do transwestytów bo takie persony na pewno też istniały.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.