Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Matura z historii 2009

Rekomendowane odpowiedzi

Albinos   

Ale czego Ty się chcesz dowiedzieć? Tłumaczę przecież, że takie dane nic Ci nie dadzą, bo są do niczego nie przydatne. Dzisiaj się dowiesz, a za miesiąc połowa uczelni zmieni zasady. I tak każda ma inne, i to co na jednym uniwersytecie będzie Ci dawało spokojne miejsce na liście przyjętych, na innej może zupełnie nie wystarczyć, żeby choćby otrzeć się o nią. Dodatkowo jak za rok wejdzie obowiązkowa matura z matematyki, na kierunki humanistyczne jej wynik też ma się liczyć. Ale jeśli jesteś zainteresowany, to proszę bardzo: poziom rozszerzony zdany na co najmniej 90%, i dostałeś się wszędzie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Bryśka   
Dodatkowo jak za rok wejdzie obowiązkowa matura z matematyki, na kierunki humanistyczne jej wynik też ma się liczyć.
]

Yyy..,że co??

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Bryśka   

Przepraszam ;)

Ale w sumie bardzo możliwe...

Już w tym roku na kierunek na który chce iść można sobie wybrać maturę z matematyki i liczona jest na równi z historią i językiem polskim.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
iiks   

Ja też przepraszam za offtop.

No cóż - nic się dowiedzieć nie można. :-/

Chociaż że maturę mam za 2 lata, to kilka razy już odwiedziłem strony uczelni, bo prawdę mówi Albinos, że jednak musisz sobie trochę popatrzeć na strony uczelni, bo tak to jest nic... Wszystko zależne od kierunku i uczelni...co z tego, że ci powie że WOS jest bardziej brany pod uwagę [mając na myśli np. UW] jeśli np. na prawo na UAM WOS nie jest w ogóle brany pod uwagę a j. polski.Zanim więc napiszesz taki komentarz to słuchaj pierwszej rady.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jak nastroje przed maturą?

Cały materiał powtórzony? Czego najbardziej się obawiacie?

Zapraszam do tematu z typowaniem hipotetycznego tematu wypracowania, może ktoś trafi : )

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ywka   

niesparwiedliwe że na wosie są teksty źródłowe a na historii nic..a tematy takie że..o Węgrzech oba?nie wiem co w tym roku będzie ale spodziewam się stosunki polsko - egipskie w starożytności jak ta sama osoba wymyśli co rok temu.albo niektóre pytania np. na probnej kto wyrabiał koła ? - kołodziej... to po to się chodzi 3 lata do szkoły żeby takie pytania zadawać? niektórzy mówią że nie dadzą stosunków polsko - ros bo to za proste bo jest w szkole przerabiane a gdzie ma być indziej!? oczywiście że w szkole plus dotyczaj w domu jakąś dobrą książkę i temat JAK NAJBARDZIEJ na rozszerzoną wypr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
McHeir   

Temat rok temu był zgrabny, znaczy z tą Turcją i Węgrami. Dużo się działo.

Natomiast ten drugi temat po II wojnie był kosmiczny.

Cóż, jeśli utrzyma się ten podział to drugiego tematu nawet kijem nie tknę ;)

Bardzo dobrze, że na historię w Łodzi można się łatwo dostać. Mnożnik pl, hist, ang to 3 /rozszerzona/, a w tamtym roku nie dostały się tylko 3 osoby - one oblały maturę, a najmniej miała osoba z 160 pkt..

Stawiam na stosunki polsko - rosyjskie, bo jak tradycja pokazuje, w dwóch tematach jest zawarte to państwo, a z Turcją to co my mamy wspólnego później? Misje Hotelu Lambert? ;)

A materiał? Jeszcze w lesie, przed XVII w. Powolutku sobie czytam, bo większość pamiętam. Pracowało się ciężko przez cały rok, nauczyciel miażdżył wypracowaniami :)

Edytowane przez McHeir

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
piasecki   

Niestety ale dostałem to od znajomego www.przeciek2009.bo.pl strona ta zawiera arkusz z jutrzejszej Historii + odpowiedzi do niego. Nie wiem o co chodzi ale chyba znów CKE dało ciała. Dobrze że wcześniej nie było przecieku, bo ja juz pisemne egzaminy skończyłem. Strona znajduje sie pod adresami www.przeciek2009.bo.pl www.przeciek2009.prv.pl www.przeciek2009.rox.pl www.przeciek2009.jak.pl

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
giskan   

Mi się zdaje, że to jest jakaś prowokacja, albo chęć zarobienia na reklamach (chyba ta 2 opcja). Być może jest to przerobiony test z lat wcześniejszych. Ale w każdym bądź razie nie zaszkodzi sobie przestudiować go jako materiał do nauki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Fanaa   

Nie było przecieków i nagle teraz ma być? Szczerze w to wątpię. Mam zamiar jutro opierać się na swojej własnej wiedzy, jak będzie trzeba można improwizować :huh: Trzeba być optymistą.

Siła tkwi tak naprawdę w... śniadaniu, mówię Wam ludzie - jedzcie rano, potem nie będziecie myśleć o burczeniu w brzuchu ;)

Damy radę :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Fanaa   

Ja mam poważniejszy problem - czeka mnie czwartkowy ustny polski i mam brak weny na tworzenie mojej prezentacji...

Jeśli chodzi o historię, to po pierwsze, obawiam się, że zadania mogą być nie co trudniejsze, np. nie będą naprowadzać nas nazwiskami, datami, wydarzeniami..., po drugie historia powszechna czasem potrafi człowiekowi nieźle namieszać i po trzecie, to co najmniej lubię - średniowiecze, rozległe, ciągnące się, najdłuższe. Poza tym żałuję tylko, że na podstawie nie ma dłuższej formy. Było by ciekawiej :huh:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.