Jump to content

q-bazz

Użytkownicy
 • Content count

  45
 • Joined

 • Last visited

About q-bazz

 • Rank
  Ranga: Student

Kontakt

 • AIM
  2286774
 1. Ksiązki

  Kiedyś właśnie chwyciłem Petera Greena z najbliższej biblioteki i jednak nie dałem rady. Byłem chyba wtedy za cienki i nie rozumiałem na czym polega książka historyczna. Teraz zapewne połknąłbym ją raz dwa, ale nie mam czasu... Pozdrawiam.
 2. Tofik - jesteś zadowolony, gdy w trakcie czytania lektur historycznych, bierzesz się za przymusową szkolną? Ja na przykład mam tak, że jak już się wkręcę w czytanie historii, to potem, gdy mam się brać za jakąś lekturę, zdaje mi się, iż tracę czas, bo mało tam konkretów i dużo zbędnych informacji. Mam po prostu takie wrażenie, że o wiele bardziej wartościowe jest przeczytanie dobrego, szczegółowego streszczenia. Jak to wygląda u Ciebie? Pytam Ciebie głównie jako osobę wyjątkowo dużo czytającą, ale nie obrażę się, gdy odpowiedzi udzielą inni użytkownicy. Przepraszam jeżeli to "lekki" off-topic. Pozdrawiam.
 3. Dobre podręczniki

  No ja niewątpliwie jestem młoda szkoła. Aczkolwiek Jasienica opiera się przecież w swoim eseju na faktach historycznych. Dzięki niemu mogę utrwalić to, co wcześniej uczyłem się z podręcznika. Dodam także, że czytanie Jasienicy to nie tylko sama wiedza, to także trening warsztatu literackiego na przykład. Ktoś również na forum pisał, iż dobrze jest na wypracowaniu maturalnym wejść w polemikę z jednym ze znanych autorów, np. z Jasienicą właśnie. Pozdrawiam serdecznie.
 4. Dobre podręczniki

  Najlepsze w przypadku takich dyskusji jest to, że ile razy by nie pytano o tzw. "najlepsze" książki do nauki do matury, zawsze będzie tak, że każda książka będzie okrzyknięta superową bądź beznadziejną. Dlatego przestałem już zwracać uwagę na takie opinie. Sam tłukę podręczniki i zaczynam Jasienicę właśnie.
 5. Na Malbork!

  Stefan Maria Kuczyński w swoim dziele zatytułowanym "Bitwa pod Grunwaldem" dowodzi, iż do Malborka, po wygranej bitwie pod Grunwaldem, szybciej przybyć się po prostu nie dało. Senator Tofik dobrze zauważył, że armia była zmęczona oraz pole bitwy wymagało uprzątnięcia, zorganizowania pogrzebów et cetera. Poza tym Polacy mieli ze sobą tabory, które były czynnikiem spowalniającym. Powtórzę - do Malborka szybciej przybyć się nie dało.
 6. Atlas historyczny

  Dziękuję serdecznie za wszystkie odpowiedzi. Co do zakupu jeszcze się zastanowię. Będę pamiętał jacy autorzy i czyje wydanie - jeśli ta aukcja skończy się przed moją decyzją o kupnie. Jeśli ktoś ma jakieś inne propozycje proszę śmiało podać. Jakich atlasów używacie? Dzięki i pozdrawiam.
 7. Atlas historyczny

  Witam wszystkich bardzo serdecznie! Nadszedł w końcu czas na dojrzałą decyzję kupna luksusowego atlasu historycznego (obecnie mam tylko taki słabiutki gimnazjalny i jeśli chcę coś więcej zobaczyć muszę korzystać ze zwykłego atlasu - niehistorycznego). Wpisałem na allegro w wyszukiwarce odpowiednie hasło i wedle mojego spojrzenia laika najlepszym wyborem chyba byłby ten produkt: http://allegro.pl/item662555213_wielki_atl..._2008_nowy.html Kupować czy nie kupować? Może jest jakiś lepszy atlas? Albo za drogo? Można taniej? Przepraszam jeśli zrobiłem reklamę serwisowi allegro. Mam nadzieję, że temat ten nie był wcześniej poruszany, a jeśli był proszę mnie poinstruować gdzie znajdę potrzebne mi informacje. Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za odpowiedź!
 8. Wybory do PE

  Jeżeli TVP promuje Libertas to czyj to jest cynizm TVP czy Libertas'u? Pytanie retoryczne... Realizm polityczny polega na korzystaniu z sytuacji. UPR to partia ideowa, która z takich możliwości nie korzysta, bowiem z jednej strony brzydzi się takimi zagrywkami, a po drugie - nie ma nawet możliwości korzystać, gdyż ma zerowe wpływy gdziekolwiek. Mówisz Libertas nic z tej promocji w TVP nie ma? Nie było jeszcze tak, żeby w demokratycznych wyborach wygrała osoba odpowiednia do pełnienia swojego stanowiska. Wygrywa ten, który najlepiej podpasuje się pod publikę oraz - co chyba najważniejsze - cały czas jest pokazywany w mediach. C'est la vie. Pozdrawiam.
 9. Wybory do PE

  Realizm Libertasu to: - pieniądze - przychylny Piotr Farfał w TVP - spryt Declana Ganleya (vide pokazywanie się z Wałęsą) UPR to: - brak pieniędzy - brak jakichkolwiek wpływów - brak realizmu (tzn. że nie zrobią czegoś chociaż ćwierć-niejasnego, żeby zdobyć władzę)
 10. Wybory do PE

  Bruno Wątpliwy - właśnie, że się jedzie do PE z programem naprawy "mostka". Coraz więcej prawa ustanawianego w brukselskich instytucjach ingeruje w najmniejszy zaułek naszego kraju. Co do wyboru, jeśli bym głosował to na UPR za ideowość lub na Libertas za realizm polityczny.
 11. Michał Korybut Wiśniowiecki - ocena

  Norman Davies w "Bożym igrzysku" nazwał, w tłumaczeniu na polski, Korybuta "miernotą".
 12. Książka, którą właśnie czytam to...

  W końcu po pół roku oczekiwania w bibliotece pojawił się pierwszy tom "Bożego igrzyska" - N. Daviesa. Wziąłem od razu dwa tomy, co by potem przez przypadek na drugi tom nie musieć czekać następne pół roku. Czyta się przyjemnie, a dowiedzieć się na pewno dużo dowiem jako, że żadnym znawcą historii wielkim nie jestem. Można powiedzieć, że jest to jedna z najbardziej popularnych książek na temat historii Polski?
 13. Matura z historii 2009

  No cóż - nic się dowiedzieć nie można. :-/
 14. Matura z historii 2009

  A tak mniej więcej statystycznie?
 15. Matura z historii 2009

  W ogólnym rozrachunku bardziej opłaca się mieć dobrze napisaną rozszerzoną maturę z WOS czy z języka polskiego, aby dostać się na bardziej ambitne studia humanistyczne? Dziękuję oraz pozdrawiam.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.