Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
dzionga

Perełki uczniowskie...

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też mam perełki. Kolega z klasy ( w liceum !) zrobił chór napisał tak " hur ".

Na spr z historii mieliśmy wyjaśnić pojęcie kasta. Kolega napisał, że to przyrząd to obrzezania żydów ;)

Na innym teście mieliśmy o Potopie i koleżanka odwraca się do mnie i pyta się " Potop to Ci Krzyżacy tak ?" ( dodam, że jestem na profilu z rozszerzoną historią :P"

Ja raz wykazałem się bystrością umysłu i na spr z geografii miałem pytanie, które z krajów świata mają szansę na wzrost demograficzny i dlaczego, więc napisałem, że Polska, bo wprowadzono becikowe. :D

Biologia: "wymień jakie znasz królestwa organizmów żywych" "odp " rośliny, zwierzęta, pasożyty"

A na deser słyszałem, że ktoś na maturze z historii miał na ściądze do Augusta Poniatowskiego napisane " wolna lekcja", a mu sie pomyliło i napisał, że Poniatowski miał wolną erekcję.

Kolega na próbnej maturze z polskiego miał temat " inteligencja a chłopstwo w Weselu", a on napisał o inteligencji chłopskiej :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Bryśka   

Ha dzisiaj Nasza polonistka...nas delikatnie mówiąc prosiła abyś by nie próbowali zastraszać kolegów przed egzaminem.

Bo wczoraj na ustnej maturze..jak jakiś chłopak wyszedł to powiedział koledze ,że tam jest strasznie,że oni mu zadają trudne pytania o znajomość lektur i ,że się na niego patrzą ;) ...w ogóle ,żeby tam nie wchodzili bo komisja śmierdzi..tam jest okropnie i one im zrobią krzywdę...a najlepsze jest to ,że wszystko było słychać ...a chłopak tak mówił ,bo myślał ,że nie zdał.Przerażenie w oczach osoby wchodzącej za nim musiało być bezcenne.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Argaleb   

U mnie ktoś napisał że kotwicę w Warszawie malował Adolf Hitler. I kłócił się o to z nauczycielką

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

:) Perełki:

Chrzest Polski - 1025

Grónwald

Adolf Hitler oraz Józef Stalin i pierwszy rozbiór Polski

betonowe mosty w Babilonie i drewniane piramidy w Egipcie (to akurat nauczycielskie)

Konfucjusz - król Polski

Władysław Jagiełło i Sejm Czteroletni

Uczeń nie wiedział, kiedy wybuchła II wojna światowa (a przyszedł na poprawkę)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Czołem!

U mnie w klasie ostatnio było, że Luter spalił... Biblię. :lol:

Edytowane przez Skrzetuski

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Zawody strzeleckie.

Tato strzela a tak na oko 10-12 letni synek czeka z tyłu i się nudzi. 

Już nie pamietam jak nawiązaliśmy rozmowę. Zeszło na gry komputerowe i okręty. Koleś był niesamowicie obcykany w danych technicznych poszczególnych jednostek. Jego faworytem był Yamato. 

Na koniec stwierdził, że gdyby nie Yamato i Kamikadze to Japończycy nie wygrali by tej wojny.

Przyznam, że chwilę potrwało zanim doszedłem do siebie. Zapytałem czy aby na pewno Japonia wygrała wojnę, bo według mojej wiedzy to nie.

-"Według mojej gry wygrała" - padła odpowiedź pełna przekonania.

Cóż poleciłem mu pooglądać coś historycznego na youtube (bo nie ośmieliłem się proponować mu książek).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
euklides   

Ja z kolei pamiętam jak pani w liceum mocno dworowała sobie z kogoś kto napisał że "Podczas Rewolucji Francuskiej lud doszedł do władzy po mordzie króla". Dopiero później zrozumiałem że pani nie miała racji bowiem ów uczeń doskonale wyraził powszechne wyobrażenia jakie o tym wydarzeniu ma się i dzisiaj.   

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.