Jump to content

Argaleb

Użytkownicy
 • Content count

  74
 • Joined

 • Last visited

About Argaleb

 • Rank
  Ranga: Licencjat
 • Birthday 05/13/1995

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  Średniowiecze

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Malczyce
 1. Mam pytanie. Czy na Bliskim Wschodzie odbywało się coś na wzór turniejów rycerskich? Nie chodzi o same turnieju lecz w ogóle o jakiekolwiek zawody, cokolwiek w tym kierunku. Powątpiewam w to, szczerze mówiąc nie znalazłem też żadnej wzmianki na ten temat i już straciłem nadzieję że coś takiego istniało ale nie szkodzi zapytać. Jak więc? Czy są na ten temat jakiekolwiek informacje?
 2. Ostatnio grałem w...

  Zagrajcie sobie w Warbanda. To dopiero coś Ulepszyli system walki i dodali multiplayer! Dodatkowa frakcja arabska, ulepszona grafika czy lepsze zarządzanie państwem to dopiero czyni ją świetną. A tak w ogóle z chęcią spotkałbym się z wami na polu średniowiecznej bitwy! Póki co w grze komputerowej ale może kiedyś...
 3. Ostatnio grałem w...

  Aktualnie cieszę się z grania w multi w Mount&Blade Warband. A ostatnio pykałem sobie Hainautem w Europa Universalis i po kilkuset latach opanowałem tereny połowy dzisiejszej Francji z koloniami w Ameryce Północnej oraz odziedziczonym tronie Saksońskim.
 4. Assassin's Creed

  Gra jest wybitna! Zdecydowanie spodobała mi się fabuła. Przeszedłem obydwie częśći. Świetnie opowiedziana historia i świetne realia (czasy krucjat czy włoskiego renesansu) czynią z niej coś naprawdę dobrego. Jedna z moich ulubionych gier:D
 5. Mój ulubiony zespół to...

  Ja tam wolę rocka i metal:D - Linkin Park - Metallica - System of a Down - Breaking Benjamin No i jeszcze Jacek Kaczmarski ale to chyba nie zespół
 6. Czego teraz słuchasz?

  Linkin Park - Dedicated
 7. Bitwa, którą chciałbyś zobaczyć

  Niestety wciąż jestem na to za młody. Mam dopiero prawie 15 lat:D Może w przyszłości za trzy-cztery lata.
 8. Działania Hitlera

  Tyle tylko że Francuzi i Brytyjczycy musieli by rozprawić się z całą zachodnią obroną niemiecką w kilka dni. Bo moim zdaniem Hitler mimo agresji obu tych krajów nie zaprzestałby uderzenia na Polskę. A jak wiadomo po kilkunastu dniach i emigracji rządu sprawa była już jasna. Jak by się zachował wiedząc że na zachodzie trwają ostre starcia? Nie wiem, być może lepiej zorganizowałby obronę. Ale jak zachodni sąsiedzi Niemiec mieli uderzyć, przedrzeć się przez linie niemieckiej obrony i wejść w głąb kraju? Jak dla mnie to było niemal niemożliwe. W końcu i tak rząd musiałby emigrować widząc oddziały niemieckie pod Warszawą wciąż prące na wschód.
 9. Husaria

  Właściwie to Wiedeń zamknął piękny okres w historii Husarii i Rzeczypospolitej. Potem było już tylko gorzej...Husaria była świetną jazdą, jednak w końcu musiał nadejść jej koniec, jak każdej formacji wojskowej. Niestety szlachta w swej zuchwałości o tym nie pomyślała. I tak powstało wojsko "pogrzebowe".
 10. Działania Hitlera

  Podstawowe pytanie. Jakie siły miała zorganizować Polska? Przecież rzuciła do walki całe swoje wojsko. Francja i Anglia były IHMO za słabe by zaatakować III Rzeszę. Zbierali siły. Gdyby zaatakowali najprawdopodobniej ich uderzenie załamało by się a Rzesza przeprowadziła by kontruderzenie. Moim zdaniem Rzesza poradziłaby sobie na obydwu frontach. Na wschodzie miała dodatkowo ułatwioną sprawę (ZSRR).
 11. Mój ulubiony okres historyczny to

  Średniowiecze to mój ulubiony okres w historii. Był to okres pięknych ideii, rycerskości, walki w obronie wiary, dóbr doczesnych i wszystkiego co piękne. Niestety większość tych rzeczy średniowiecze zmieszało z błotem. Z dziejów Polski interesuję się głównie XVI i XVII wiekiem. Szczególnie Rzeczpospolitą za czasów Wazów:D
 12. Bitwa, którą chciałbyś zobaczyć

  Kłuszyn i miny Rosjan spoglądających na szarżującą husarię. No i jeszcze może bitwę pod Crecy.
 13. Area 51

  Jak napisał mój kolega to wszystko wyssane z palca. Wojskowi nie są głupi! Nie będą testować superbroni czy zajmować się obcymi (eee?) w miejscu na które patrzy cały świat. Jeżeli już znajduje się taka "super-baza" to jest dobrze ukryta. A AREA 51 to tylko wabik, żeby uspokoić ludzi.
 14. Sytuacja ekonomiczna Rzeczpospolitej

  Taaa...i oczywiście mamy ci uwierzyć? Nie znajdziesz pół godziny na napisanie tak prostej pracy? Musisz ustosunkować się dokładniej (o jakie lata ci chodzi) o panowanie Augusta II czy III? Zresztą co to za temat "Obcego Mocarstwa". O jakie mocarstwa chodzi? Życzliwe, czy nieżyczliwe Rzeczypospolitej? Wnioskuję że raczej o nieżyczliwe, ale nic nie jest pewne. Zresztą czemu to jest tak uogólnione? Jesteś w szóstej klasie czy co?
 15. Najgorszy z Sasów

  Nawet jeśli nie był najgorszy to i tak nie było dobrze. Michał Korybut był najgorszym władcą (przynajmniej moim zdaniem) ale Sasi nie byli o wiele lepsi. Staram się ich jednak zrozumieć. Dla nich pierwszeństwo miała Saksonia gdyż była ich ojczyzną. Co nie zmienia faktu że dla Rzeczypospolitej byli władcami słabymi.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.