Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Co Hitler chciał zrobić po wojnie, ale nie zrobił?

Rekomendowane odpowiedzi

Andreas   

Gdyby udałoby mu się jakimś cudem opanowac USA, to podzielilby je.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
Gdyby udałoby mu się jakimś cudem opanowac USA, to podzielilby je.

Piszesz o cudach, w istocie Niemcy musieli być cudotwórcami jeśli chcieli wylądować, a co dopiero zająć tereny USA.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widzący   

"Hitler" miał opracowany i rozpoczęty "Generalplan Ost", ktory przewidywał wysiedlenie kikudziesieciu milionow slowian i innych "plemion" za Ural na Syberię. Zależnie od oceny tych naroldowości mialy by.ć tam przesiedlane w rożnym procencie początkowej populacji i w rózny sposób osiedlane.W najniższym procencie planowano przesiedlenie Polakow i mieli być osiedlani na Syberii w małych sku;piskach pomiędzy innymi jak nieco wyżej cenionymi Czechami, Bałtami itp. Naturalnie "plemiona" wysiedlane podzielone zostały na grupy od mających zostać jako niewolnicy niemieckiego osadnictwa do "psiesiedlanych na Syberię. Różnica od wyjściowej populacji to były przewidziane straty.

Nie znaleziono orginalnego dokumentu tego planu lecz jest dużo dokumentów na jego temat. RozpoczęciemJjgo realizacji było osadnictwo kolonistow niemieckich i innych na terenach po usuniętej ludności polskiej w dystrykcie lubelskim a szczagólnie na Zamojszczyźnie. Jest dużo opracowań na temat tego planu, którego pełna realizacja zaplanowana była na 30 lat po zakończeniu wojny (poźniej Himler skrócil realizację do lat 20).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dawidd   

Witam

Moim zdaniem Adolf Hitler w pierwszym planie chcialby podbicia ZSRR gdyż bylo to państwo o ustroju komunistycznym a komunizm byl przeciw ustroju Adolfa.W pozniejszym czasie mógł by podbijac Europe by granice Rzeszy szerzyly sie po pasmie calej Europy . Częśc Afryka z kolei należała by do Italii oraz Grecja , Jugosławia wchodziły by rowież w granice Panstwa Italii . Co do USA , sądzę że Rzesza podpisała jakis pakt o nieagresje .

pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
atrix   

Najważniejszym celem A.Hitlera było zajęcie ZSRR. Przede wszystkim ze względu na zasoby ropy, węgla , metali. I darmową siłe roboczą . Żeby prowadzić wojne trzeba mieć czym. Jakie zasoby naturalne posiadają Niemcy każdy wie. Drugi ważny cel Hitlera to było pokonanie Angli, i odebranie im koloni. Stąd Niemcy w Afryce. Z całą pewnością Hitler zdawał sobie sprawe z silnych powiązań USA i Angli. Całkowite odcięcie Angli od świata zewnętrznego było najlepszym posunięciem. Wplątanie USA do wojny nie było dobrym wyjściem dla jego poczynań. Gdyby mu się udało zająć ZSRR i praktycznie całą Europe. Nawet nie zajmując Angli, a jedynie ją separując , był by dla USA przeciwnikiem nie do pokonania. Japonia i Włochy były by naturalnymi satelitami wwielkich Niemiec. I przedpolem w razie ataku ze strony USA.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

zacznę od pesymistycznych spraw: zajęcie Afryki, czy ZSRR nikomu się nie udało. Co do zaś ZSRR to mimo różnych mniej lub bardziej głupich bredni zawartych w Mein Kampf - kwestia polityki i postępowania z ZSRR zajmuje "aż" jedno zdanie. Dalej - mimo tych cyattów współpraca ZSRR - Niemcy ukladała się świetnie do połowy lat 30 tych, potem takoż. A.H. chciał uderzyć, dokładniej musial, bo w innym wypadku z Niemiec w '41 r. nie zostałby kamień na kamieniu.

U.S.A. tak naprawdę do '41 r. ; grudnia były neutralne a F.D.R. nie bardzo wiedział jak tu Senat i Kongres przekonać że neutralność i takie zachowanie nie są najlepszym rozwiązaniem, co więcej to A.H. wypowiedział wojnę ZSRR, chyba w ramach przyjaźni z Japonią, po o wiele łatwiej stać się obywatelem U.S.A. niż je podbić...

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mictom26   

Tak!!! w Main Kampf A.H. głównego wroga widział w USA i moim zdaniem dalsza jego ekspansja skierowała by się w tym kierunku. Co się tyczy ideologii bliżej było A.H. do Stalina niż np. do Roosevelta gdyż narodowy socjalizm był udoskonaloną wersją komunizmu w połączeniu z nacjonalizmem. Zajęcie wschodnich części Europy miało zapewnic zaplecze surowcowe III Rzeszy. Na zachodzie i północy Europy miał powstać "kraj aryjczyków".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Mógłbym poprosić o konkretny fragment 'Mein Kampf', gdzie Hitler pisze o USA jako głównym wrogu Rzeszy?

Pomijając to, że ''swój do swego rzadko lgnie''-dwóch tyranów? A jak po wojnie miały się Chiny Ludowe i ZSRR w stosunkach? :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

mitcom26: przy okazji, też się lubię pośmiać czytając posty ale... A.H. powinien być w zasadzie wdzięczny U.S.A., że wycofały się się z jakiejkolwiek politytki europejskiej gdyż mogly bardzo łatwo wygrywać sprzeczności polityki mocarstw europejskich [dwudziestolecie], a potem jeszcze Niemcy jako całość korzystały z kolejnych planów rozkłądania rat pisanych przez polityków zza Wielkiej Wody...

Poza tym opanowanie U.S.A.? W jaki sposób? Nawet obecnie jest to spora fantasmagoria, a co dopiero wtedy. Przy okazji: bardzo proszę o przeczytanie olektury Mein Kampf, mniej będzie tak drastycznych pomyłek.

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Papież   

Polecam wam książkę m.in. o Hitlerze i jego wizji powojennego świata:

wizje-zwyciestwa-nadzieje-osmiu-przywodcow-z-czasow-drugiej-wojny-swiatowej,4424.JPG

Wizje zwycięstwa. Nadzieje ośmiu przywódców z czasów drugiej wojny światowej

Weinberg G. L.

Książka i Wiedza

Rok wydania: 2007

ISBN: 978-83-05-13475-0

Oprawa: twarda

Ilość stron: 318

Wymiary: 150 x 210

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Najważniejszym celem A.Hitlera było zajęcie ZSRR. Przede wszystkim ze względu na zasoby ropy, węgla , metali. I darmową siłe roboczą . Żeby prowadzić wojne trzeba mieć czym. Jakie zasoby naturalne posiadają Niemcy każdy wie. Drugi ważny cel Hitlera to było pokonanie Angli, i odebranie im koloni. Stąd Niemcy w Afryce.

(...)

Niestety kolega się myli, w koncepcjach Hitlera nigdy nie było zamorskich terytoriów, to że formalnie nie zrzekł się pretensji do dawnych kolonii było jedynie ukłonem w stronę panujących resentymentów, czemu dał wyraz w programie NSDAP.

Natomiast w rozmowach dawał wyraźnie wyraz temu, że zamorskie kolonie nie są mu potrzebne, a jego koncepcja opiera się na imperium kontynentalnym rozszerzającym się na wschód.

/A. Humstedt "Das Programm der NSDAP wird erfullt", szerzej K. Hildebrand "Vom Reich zum Weltreich"/

Witam;

zacznę od pesymistycznych spraw: zajęcie Afryki, czy ZSRR nikomu się nie udało. Co do zaś ZSRR to mimo różnych mniej lub bardziej głupich bredni zawartych w Mein Kampf - kwestia polityki i postępowania z ZSRR zajmuje "aż" jedno zdanie

(...)

pozdr

Nader zdziwiony czytam ten post i zastanawiam się nad tym, czy termin Afryka doby kolonialnej przynależny jest do literatury fantasy, a nie do historii?

I kto zatem wtedy sprawował rządy w Afryce, czyżby rdzenna ludność?

Ja sam zacznę od pesymistycznych spraw: we wspomnianej książce jest więcej odniesień do ZSRR niż jedno zdanie... mamy odniesienia do polityki Cziczerina i Radka, mowa jest o niemieckich korzeniach potęgi Rosji (: Waregowie), mamy polemikę z koncepcjami, silnie zakorzenionymi w Reichswehrze o tradycyjnej współpracy prusko-rosyjskiej prezentowanej przez von Seeckta, barona von Maltzana, kanclerza Wirtha czy Waltera Rathenau, nie wiem czy kolega FSO informację o "Rosji i podległych jej krajach pogranicza" i o konieczności rozprzestrzenieniu się wzdłuż wybrzeża Bałtyku, wzdłuż linii Dunaj, przez Ukrainę, aż po Kaukaz - zakwalifikuje jako pisanie o ZSRR?

Kilka przykładów:

"Wenn wir aber heute in Europa von neuem Grund und Boden reden, konnen wir in erster Linie nur an Russland und die ihm unteranen Randstaaten denken.

Das Schicksal selbst scheint uns hier einen Fingerzeig geben zu wollen. Indem es Russland dem Bolschewismus uberantwortete, raubte es dem russischen Volke jene Intelligenz, die bisher dessen staatlichen Bestand herbeifuhrte und garantierte.

(...)

An seine Stelle ist der Jude getreten. So unmöglich es den Russen an sich ist, aus eigener Kraft das Joch der Juden abzuschütteln, so mächtige Reich auf die Dauer zu erhalten. Er selbst ist kein Element der Organisation, sondern ein Ferment der Dekomposition. Das Riesenreich im Osten ist reif zum Zusammenbruch. Und das Ende der Judenherrschaft in Russland wird auch das Ende Russlands als Staat sein".

/str 742-743/

"Das derzeitige, seiner germanischen Oberschicht entkleidete Russland ist, ganz abgesehen von den inneren Absichten seiner neuen Herren, kein Verbündeter für einen Freiheitskampf der deutschen Nation. Rein militärisch betrachtet, waren die Verhältnisse im Falle eines Krieges Deutschland - Russland gegen den Westen Europas, wahrscheinlich aber gegen die ganze übrige Welt, geradezu katastrophal"

/str 748/

"Wollte man in Europa Grund und Boden, dann konnte dies im grossen und ganzen nur auf kosten Russlands geschehen, dann musste sich das neue Reich wieder auf der Strasse der einstigen Ordensritter in Marsch setzen und mit den deutschen Schwert dem deutachen Pflug die Scholle, der Nation aber das tägliche Brot zu geben.

(...)

Keiner unserer Pazifisten weigert sich, das Brot des Ostens zu essen, obwohl der erste Pflug einst "Schwert" hiess!"

/str 154/

Wybacz FSO, ale kolejnych fragmentów już mi się nie che cytować by udowadniać sprawy dość oczywiste... <_<

/numeracja stron podana za wydaniem: A. Hitler "Mein Kampf" Zwei Bände in einem Band - Ungekürzte Ausgabe. Erster Band: Eine Abrechnung. Zweiter Band: Die nationalsozialistische Bewegung.

Verlag Franz Eher Nachfolger, G.m.b.H. München 1930/

Tak!!! w Main Kampf A.H. głównego wroga widział w USA i moim zdaniem dalsza jego ekspansja skierowała by się w tym kierunku. Co się tyczy ideologii bliżej było A.H. do Stalina niż np. do Roosevelta gdyż narodowy socjalizm był udoskonaloną wersją komunizmu w połączeniu z nacjonalizmem. Zajęcie wschodnich części Europy miało zapewnic zaplecze surowcowe III Rzeszy. Na zachodzie i północy Europy miał powstać "kraj aryjczyków".

Zanim się wykrzyknie głośno owe "Tak!!!" i potem wysuwa swe tezy, lepiej jednak sprawdzić w źródłach, jeśli się porówna wypowiedź z 8-10 sierpnia 1941 r. gdzie Hitler wyraża swe zadowolenie z przyszłej niemiecko-brytyjskiej walki ze Stanami Zjednoczonymi ("Bormann-Vermerke" cz I), można się potem mocno zdziwić kiedy 13 października tegoż roku mówi o wspólnej eksploracji, wraz z USA terenów Rosji ("Gespräche Mit Hitler").

Niezdawanie sobie sprawy z ewolucji niektórych poglądów Hitlera i nadmiernie częste sięganie wyłącznie do "Mein Kampf" zazwyczaj prowadzi na manowce.

Czym innym jest ocena wyrastająca z tradycji konferencji genueńskiej z 1922 r., a czym innym idee fixe związane z dwoma imperiami: zamorskim i kontynentalnym.

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dodam jedynie, że jestem zdziwiony tezą kolegi FSO o tym, że w "Mein Kampf" kwestii ZSRR poświęcono jedynie jedno zdanie, skoro według mej wiedzy tej kwestii poświęcony jest cały rozdział czternasty w II Tomie, wydanym 11 grudnia 1926 roku (jako rok wydania podano 1927 r., zaś posłowie napisano w listopadzie 1926 r.). Ów rozdział pt. "Kierunek na Wschód, czyli polityka wschodnia" miał być wydany jako oddzielna publikacja.

Kolega FSO jest pewien, że o ZSRR jest tam tylko jedno zdanie? :lol:

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

w polskim wydaniu Mein Kampf ów rozdział jest na stronach od 256 do 264....

O tym co należy robić z Rosją: "Jeżeli to jest nasz cel, to byłoby szaleństwem pozostawać na stopie wielkiej zażyłości z potęgą, której zamiarem może być stanie się śmiertelnym wrogiem naszej przyszłości". Gdzież tu coś o wojnie? Rywalizacja? Prędzej. Ewentualne kłopoty - pewnie tak. Wojny nie ma.

O teraz coś najostrzejszego: "Jeżeli narodowosocjalistyczny ruch pozbędzie się wszystkich iluzji i zrozumie, że tylko on może być przywódcą, katastrofa 1918 roku może okazać się ogromnym błogosławieństwem dla przyszłości naszego narodu. Możemy na koniec uzyskać to co Anglia posiada, i nawet to co posiadała Rosja, a co Francja kiedyś i obecnie wykorzystywała dla własnych interesów..."

Zaprawdę wielka wojna szumnie zapowiadana...

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

kolega FSO napisał:

Co do zaś ZSRR to mimo różnych mniej lub bardziej głupich bredni zawartych w Mein Kampf - kwestia polityki i postępowania z ZSRR zajmuje "aż" jedno zdanie.

I tego też tyczyła się polemika.

A gdzie tu kolega sam pisze o wojnie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

secesjonista: w swej wypowiedzi o ile pamiętam, nie pisałem o "wojnie" z ZSRR, tylko o polityce względem tego kraju. Można się jedynie domyślać, że chodzi o wojnę, lub o coś co sprawi, że ZSRR nagle będzie uległy lub rozpadnie się pod wrażeniem...

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.