Jump to content

mictom26

Użytkownicy
 • Content count

  22
 • Joined

 • Last visited

About mictom26

 • Rank
  Ranga: Licealista

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Puławy
 1. Dlaczego podzielono Berlin i o murze berlińskim

  Tak ale Berlin to była sprawa prestiżowa, wtedy nie planowano jeszcze podziału Niemiec. Każde mocarstwo chciało mieć swoją strefę okupacyjną w stolicy Niemiec.
 2. Tak!!! w Main Kampf A.H. głównego wroga widział w USA i moim zdaniem dalsza jego ekspansja skierowała by się w tym kierunku. Co się tyczy ideologii bliżej było A.H. do Stalina niż np. do Roosevelta gdyż narodowy socjalizm był udoskonaloną wersją komunizmu w połączeniu z nacjonalizmem. Zajęcie wschodnich części Europy miało zapewnic zaplecze surowcowe III Rzeszy. Na zachodzie i północy Europy miał powstać "kraj aryjczyków".
 3. Taranowanie Panter i Tygrysów przez T-34

  Ja czytałem, że na Łuku Kurskim załogi były zaspawane aby nie uciec. Więc jeżeli z tyłu czekali czekiści z karabinami to po wystrzeleniu pocisków takie czołgi "taranowały" z boku niemieckie czołgi aby je wyłączy z walki, a przy okazji samemu ją skończy. Po za tym przewaga liczebna dawała ten komfort, że nawet strata po nieudanym taranowaniu dla Rosjan się nie liczyła.
 4. Dlaczego Hitler nie zaatakował Szwajcarii?

  Moim zdaniem Szwajcaria uniknęła zajęcia przez III Rzeszę gdyż: 1. Górzysty teren nie pozwalał na użycie doktryny Blitzkriegu, a przede wszystkim czołgów 2. Umocnione przełęcze pozwalały długo powstrzymywać Niemców 3. Uzbrojeni "cywile" mogli stworzyć partyzantkę i wiązać Niemców 4. Okupacja Szwajcarii wymagałaby poświęcenia kilku dywizji co zmniejszyłoby siły na wschodzie 5. Szwajcaria będąc "bankiem świata", ale również A.H. i nazistów zapewniała sobie neutralność i ewentualne protesty, pomoc innych państw w wypadku agresji 6. Uległość wobec gróźb Niemieckich (np. żądania zaciemnienia aby nie naprowadzać samolotów alianckich na Rzeszę)
 5. Trzeba zacząć od tego, że zdobycie Gibraltaru pozwoliłoby przeciąć najkrótszą drogę morską z Indii do W.B. Zadziałałoby to tak samo jak zajęcie Kanału Sueskiego. Wydłużenie linii komunikacyjnych, problemy z zaopatrzeniem, w dalszej perspektywie zmniejszenie kontroli nad tą kolonią. Trzeba pamiętać, że W.B. była uzależniona nie tylko od dostaw z USA ale także z kolonii, przede wszystkim z Indii. Moim zdaniem zdobycie Gibraltaru wymagałoby wsparcia floty Niemieckiej i Włoskiej (gdyby chcieć realizować plan desantu powietrznego) i doprowadziłoby do wielkiej bitwy morskiej z Royal Navy. Na to Hitler i Mussolini moim zdaniem nie mieli sił i środków, oraz nie chcieli się odważyć. Potrzebna była więc zgoda Franco który był bardzo sceptyczny wobec przyłączenia się Hiszpanii do wojny. Co się tyczy aspektów technicznych to jeżeli zasięg samolotu wynosi 1000 km to znaczy że może on odlecie od bazy na 1000 km i bezpiecznie wrócić.
 6. Najważniejsza bitwa na Zachodzie

  Moim zdaniem D-Day była najważniejszą bitwą na zachodzie podczas II Wojny Światowej. Nie należy zapomina jednak o operacjach Torch i Husky które były wielkimi próbami przed inwazją w Normandii.
 7. Adolf Hitler podczas I wojny światowej

  Czy on był abstynentem?? A przepraszam bardzo, jak to się ma do tematu? Proszę o coś więcej niż jednozdaniowa wypowiedź nic nie wnosząca do tematu.//Andreas
 8. Sowiecki 'pacyfizm', co się za tym kryło?

  Tak!!! Rozbrojenie to tylko mydlenie oczu ;p Rosjanie zbroili się na potęgę co opisał w swoich książkach Wiktor Suworow ;p Stalin pchnął Niemcy ku wojnie z Polską i zachodnimi mocarstwami tylko po to aby po ich wykrwawieniu zając Europę. Zgodnie z doktryną Lenina państwo komunistyczne nie może istnieć koło kapitalistycznego ;p
 9. Adolf Hitler

  Czy przywódca III Rzeszy był abstynentem?? Chciałbym wiedzieć czy Adolf Hitler był abstynentem tak jak Stalin, i prosił bym o jakąś literaturę jeśli ją posiadacie ;p
 10. Wiecie ja się zajmuję biżuterią i niebieski kamień (turkus) podobno odgania złych ludzi :mrgreen:
 11. Ulubiony Polak w historii Polski

  Ja stawiam na Piłsudskiego oraz Stanisława Augusta Poniatowskiego :)Pierwszy z wiadomych powodów, a drugi gdyż wbrew powszechnym opiniom nie uważam go za złego króla. Był władcą stawiającym na rozwój kultury, ale także doktryny politycznej(konstytucja 3 maja). Nie udało się mu uratować Polski gdyż moim zdaniem było za późno na ratunek. :mrgreen:
 12. Moim zdaniem jednak utopione w morzu krwi i ruin powstanie Warszawskie. Może jestem tendencyjny, ale zapobiegło to moim zdaniem utworzeniu polskiej rep. rad. tak jak to chcieli zrobić komuniści w 1920 :tongue:
 13. Moim zdaniem: 966- wiadomo dla czego 1655- Potop bo to naszą "mocarstwowość" dobiło 1939- początek końca Polski wielokulturowej i wieloetnicznej
 14. Wrzesień '39 w filmach, dokumentach itp.

  Polecam: http://www.youtube.com/watch?v=KBwwFsKTJGs
 15. Dla Polski moim zdaniem 17 IX 1939
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.