Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
dzionga

Wojna Rosji z Gruzją

Rekomendowane odpowiedzi

ak_2107   

Przypominam - punktem wyjscia byla nastepujaca wymiana pogladow:

Wysłany: Dzisiaj 12:17 Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Narya napisał/a:

Z innej beczki, mam wrażenie, że polskie media są stronnicze i stoją murem za Gruzją. A gdzie dziennikarski obiektywizm?

Ale nie tylko polskie media, zachodnie również, oto dowód:

http://www.euronews.net/

.......

.......

.......

nieprawda czyli k...wem jest twierdzenie, ze zachodnie media stoja " murem za Gruzja".

Z cytowanego przez autora "dowodu" to nie wynika. Wrecz przeciwnie.

Polecalbym staranniej dobierac "dowody" do tego typu twierdzen.

Przepraszam jesli urazilem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nieprawda czyli k...wem jest twierdzenie, ze zachodnie media stoja " murem za Gruzja".

Z cytowanego przez autora "dowodu" to nie wynika. Wrecz przeciwnie.

Sądzę, że się nie zrozumieliśmy. Zależy, co kto rozumie przez pojęcie "stoją murem". Dla mnie, to żądanie natychmiastowego przerwania konfliktu, wycofania wojsk, pomocy Gruzji, okazywanie jej współczucia. A tak właśnie się dzieje, więc nie widzę tu żadnej konfabulacji. Chodziło mi przede wszystkim o to, że nie ma większej różnicy pomiędzy informacjami mediów z różnych krajów, w tym z Polski. Tylko niektóre polskie media wypowiadają się w tak skrajny sposób jak np. pan prezydent Kaczyński. I niektóre zachodnie wypowiedzi też są takie (chociażby szwedzkie, gdzieś czytałem w niemieckich). Narya wyraził się ogólnie, ja również. Tak wię nie jest to "k...wem", a jedynie nadinterpretacją bądź nieporozumieniem.

Nie mam poza tym powodu, żeby przeinaczać rzeczywistość, więc po co miałbym to robić? :)

Polecalbym staranniej dobierac "dowody" do tego typu twierdzen.

No właśnie, tu muszę przyznać rację (choć zalecam z wzajemnością). Mój błąd polega na tym, że podałem linki do stron głównych, a nie do poszczególnych artykułów i wyraziłem się bardzo ogólnikowo (nie to żebym się wycofywał, podtrzymuję i uzupełniam). Na podanych portalach są różne artykuły (tym bardziej nie cytuję stronniczo), tak samo jak w polskich mediach. Ale chyba nie o to chodzi w dyskusji, żeby wytykać sobie nawzajem niedomówienia. Jeszcze raz powtarzam, mój błąd, że nie podałem szczegółowych przykładów, przyznaję rację, sądziłem, że każdy będzie mógł sam sobie poszukać. Mam nadzieję, że się wyjaśniło.

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Ak, ja tylko podzieliłem się swoim wrażeniem, że polskie media są stronnicze i stoją murem za Gruzją. O zachodnich nic nie pisałem. Sam korzystam z BBC i CNN żeby mieć większy pogląd na konflikt rosyjsko-gruziński. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Granat   

My tu gadu gadu, a Oni łamią pakt... w odpowiedzi USA wysyła okręty do Gruzji... Oficjalnie to z pomocą humanitarną, a nieoficjalnie to kto wie...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

USA nie będzie prowadzić wspólnych manewrów wojskowych na Atlantyku z Rosją. Tylko z Wielką Brytanią i Francją.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ak_2107   

W sumie nieistotne. Problemem jest dla mnie manipulacja faktami. Po obu stronach

konfliktu. Niby normalne. Nie lubie jednak byc traktowany jako "ciemny lud", ktory wszystko kupi.

Niektore ze zdjec opublikowanych przez polskie serwisy prasowe byly jednoznacznymi

falszywkami. Szczytem bylo demonstrowanie rosyjskich zbrodni zdjeciami z

poludniowo - osetynskiego szpitala w ktoryms z zachodnich newsow.

Moze sie o niektorych rzeczach predzej czy pozniej dowiemy. Ale czy to do nas

dotrze jesli juz w tej chwili pracuje sie nad tym obrazem zeby wypadl jednoznacznie

"czarno - bialy" ?

Na tym forum rowniez.

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Zawsze są kwestie dyskusyjne i nie podlegające dyskusji. Zło każdego konfliktu zbrojnego nie podlega dyskusji. Jakakolwiek agresja też nie podlega dyskusji. Potrzeba pomocy i unormowania stosunków tak samo. Nie widzę więc problemu. To, że każda ze stron manipuluje, hmmm... Nie wiem kto więcej, rosyjskie kłamstwa są powszechnie znane. Już pisałem, że oglądałem program rosyjskiej TV o domniemanych szpiegach i widziałem ich "wyznania". To czysta manipulacja rosyjską opinią publiczną rodem z epoki stalinizmu. Gorąco zachęcam do pooglądania rosyjskiej TV. Zgadzam się natomiast, że wielu rzeczy jeszcze się dowiemy, a innych nigdy.

Na forum każdy wypowiada swoją opinię. Ja mam jaką mam, może i stronniczą według kogoś, ale to moja opinia i mam do niej prawo. Przykro mi ak_2107, że większość ma tu na forum inną opinię niż Ty, nic na to nie poradzę, na tym polega właśnie wolność słowa :)

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Tak, Iwan pędzi na Tblisi, w końcu trzeba wyzwolić kraj Stalina. W odpowedzi, USA wysyła Condolezzę Rice i co mamy?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ak_2107   

Vissegerd,

Poziom manipulacji w mediach rosyjskich nie odbiega specjalnie od tego w naszych.

Wydaje mi sie. Jakosciowo jestesmy chyba lepsi.

Przykro mi ak_2107, że większość ma tu na forum inną opinię niż Ty, nic na to nie poradzę, na tym polega właśnie wolność słowa

No coz, jest takie powiedzonko:

"Esst Scheiße, Milionen Fliegen könne sich nicht irren" - czyli "jedzcie go..wna, miliony

much nie moga sie mylic".

Kwestia gustu. I na tym wypada dyskusje zakonczyc, bo zdaje sie odbiegamy troche

od zasadniczego tematu.

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Osetia, i Apchazja byly tylko pretekstem do rozpoczecia wojny przez Rosje, w rzeczywistosci Rosja chce zapanowac nad cala Gruzja.W gruncie rzeczy Rosjanie nie spenili podstawowego celu, a mianowicie nie odsuneli od wladzy prezydenta Gruzji. Niestety niewinna ludnosc cywilna rowniez poniosla straty, podczas tego bezsensownego rozlewu krwi.

Z gry przepraszam za brak znakow diaktrycznych , powodem jest to , ze chwilowo jestem za granica , i korzystam z komputera nieposiadajacego znakow diaktrycznych.

Pozdrawiam:Alessandro!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ak_2107   
Osetia, i Apchazja byly tylko pretekstem do rozpoczecia wojny przez Rosje, w rzeczywistosci Rosja chce zapanowac nad cala Gruzja.W gruncie rzeczy Rosjanie nie spenili podstawowego celu, a mianowicie nie odsuneli od wladzy prezydenta Gruzji. Niestety niewinna ludnosc cywilna rowniez poniosla straty, podczas tego bezsensownego rozlewu krwi.

Zapomina sie wspomiec o paru sprawach. Saakaszwili byl juz od dosc dawna na

"rowni pochylej" w dol. Zmuszony byl wprowadzic stan wyjatkowy, oglosic nowe

wybory (styczen 2008) , uzyto sily wobec opozycyjnych demonstracji.

Wygral ponowne wybory w I rundzie ale niektorzy krecili troche nosami nad prawidlowoscia

tych wyborow ( jest o tym tez w prasie "zachodniej"....vissegard moze przytoczy

jakis link).

W tej chwili ma poparcie wiekszosci, jesli nie calego narodu gruzinskiego.

Jak to bedzie w przyszlosci wygladac, kiedy ucichna strzaly ???

Moze probowac utrzymac na dluzsza mete stan "oblezenia", ale watpliwym jest z

mojego punktu widzenia czy mu sie to uda dluzej niz pare miesiecy.

Jesli Amerykanie uznaja, ze ktorys z jego potencjalnych konkurentow bedzie sie

rownie dobrze nadawal na to stanowisko spadnie ze stolka jak dojrzala sliwka.

Uwazam, ze gdzies najwyzej za pol roku powinien zniknac ze sceny politycznej Gruzji,

z wiekszym, lub mniejszym hukiem. ( kto da wiecej ???......:)))

Interesujaca kwestia jest rowniez pozycja spolecznosci gruzinskiej. USA i Zachodnia Europa

zostawily Gruzje w konflikcie z Rosja praktycznie na lodzie. Pomijajac kurdupla z bylego

bloku wchodniego,ktory pobil troche piany na wiecu w stolicy Gruzji praktyczne

wsparcie EU dla tenduje w kierunku zera. Chetnych do umierania za Gori w naszych szerokosciach jakby odrobine malo. Ciekawe jak sie zachowaja Gruzini, kiedy

przyjdzie im leczyc kaca po awanturze w Osetii.....????

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

UE jest gotowa wysłać obserwatorów do Gruzji, z USA i UE napływają dary dla Gruzinów. Mówi się o misji pokojowej sił ONZ. Nie wydaje mi się by to było pozostawienie "na lodzie" Gruzji, samej sobie z Rosją i brak pomocy..

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Wygral ponowne wybory w I rundzie ale niektorzy krecili troche nosami nad prawidlowoscia tych wyborow ( jest o tym tez w prasie "zachodniej"....vissegard moze przytoczy jakis link).

Skoro wywołano mnie do tablicy, to proszę bardzo:

http://www.reuters.com/article/newsOne/idUSL0454334620080105

http://www.reuters.com/article/worldNews/i...454334620080104

http://news.bbc.co.uk/1/hi/world/europe/7084480.stm

http://news.bbc.co.uk/1/hi/world/europe/7178658.stm

Wprawdzie piszą, że protestowała tylko opozycja, która przegrała, a zachodni obserwatorzy stwierdzili, że w zasadzie wybory przeprowadzono w sposób demokratyczny. Były wprawdzie uchybienia, ale i tak najmniejsze z dotychczasowych. Żeby tylko nie było, że ja coś sugeruję, przedstawiam suche fakty, jak mnie poproszono :)

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ak_2107   

Dzieki Vissegerd,

Narya

Ta "pomoc" ma w tej chwili raczej symboliczny wymiar i watpie zeby EU zdecydowala

sie na ladowanie miliardow w kolejne - po Kosowie - bagno. Ci z EU, ktorzy chcieliby

pomoc - z Polska na czele - naleza raczej do klubu golodupcow w tejze.

Przy calej sympatii ze strony zachodu i nie tylko - Erdogan jest dzisiaj w Gruzji,

Merkel wybiera sie tam bodajze w nastepnych dniach - ci politycy przed wizyta

u Saakaschwilego uznali za stosowne najpierw udac sie na dywanik do Moskwy

(Soczi). Po co ?. Zeby ruskim paluszkiem pogrozic ?.

Mimo, ze od dzis Gruzja oficjalnie nie

jest czlonkiem WNP.

Pozyjemy - zobaczymy. Zycze Gruzinom i Osteyncom wszystkiego najlepszego,

pokoju przede wszystkim. Obawiam sie jednak, ze zyczenia te moga byc jedynie

poboznymi.

pozdr.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Dla mnie ważniejsza jest pomoc humanitarna niż wojskowa. Trzeba ratować cywilów - ofiary tej wojny.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.