Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
mer

Książka, którą właśnie czytam to...

Rekomendowane odpowiedzi

jachu   

Ja w ostatnim czasie ukończyłem książkę "Starożytni Grecy" z serii MITOLOGIE ŚWIATA wydaną przez dziennik "Rzeczpospolita" oraz biografię Marka Antoniusza autorstwa Pat Southern (tytuł ksiażki "Marek Antoniusz").

Obecnie czytam kolejną książkę Pat Southern, tym razem jest to biografia innego słynnego Rzymianina - Juliusza Cezara 8) Jak na razie książka miodzio 8)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nazaa   
biografię Marka Antoniusza autorstwa Pat Southern (tytuł ksiażki "Marek Antoniusz")

Już ją mam i zaraz wezmę się za czytanie, a teraz kończę książkę, którą ostatnio dostałam - "Budda o słonecznym obliczu. Nauczanie Mistrza Zen Ma-tsu oraz szkoły Ch'an Hung chou". Książka jest świetna, a poza tym cieszy oczy, bo jest ręcznie wiązana:

post-891-1190907839.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Skończyłem czytać "Początek i progres wojny moskiewskiej" Żółkiewskiego (ale kiedyś będę musiał przeczytać jeszcze raz, bo trochę język mi obcy został tam zastosowany) - teraz "Rzeczpospolita Wazów" Henryka Wisnera, zapowiada się bardzo dobrze, myślałem, że będzie gorzej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Amilkar   

A ja czytam "Kozietulski i inni" Brandysa Mariana i zdaję się być nudnawa , ale zwiera przydatne mi treści.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mch90   

Dostałem bardzo przyjemny prezent od taty (bez okazji!:wink: ): "Katyń" Allena Paula. :wink: Wiele się spodziewam po tej książce.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ziewak   

"Droga do piekła" Wołoszańskiego. Mam dowody, że autor nie potrafi dodawać i kopiuje całe rozdziały z innej książki również jego autorstwa. Ale czyta się mimo to nieźle. :(

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mch90   
"Droga do piekła" Wołoszańskiego. Mam dowody, że autor nie potrafi dodawać i kopiuje całe rozdziały z innej książki również jego autorstwa. Ale czyta się mimo to nieźle. :(

Mógłbyś to rozwinąć?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ziewak   

Hej :(

Strona 236. W opisie przygotowań do desantu w Dieppe podaje liczbę 6086 żołnierzy. W stratach wymienia już tylko 6018 żołnierzy biorących udział w akcji. Co więcej, uważam za manipulację wliczanie do strat lotników i marynarzy, gdy tych nie uwzględnia się w licznie walczących żołnierzy.

Mianowicie, autor podaje, że w akcji brało udział 6018 żołnierzy, a straty wyniosły 4350 osób. W tym 740 to marynarze i lotnicy. W ten sposób starty zostały zawyżone, powinno się wymienić jedynie żołnierzy walczących na lądzie, gdyż ich liczba została podana jako wyjściowa. Jeśli chcemy doliczać straty wszystkich rodzajów wojsk, to powinniśmy dodać także wszystkich żołnierzy tej formacji w liczbie biorących udział w operacji.

Miałem okazję czytać 'Tajną wojnę Hitlera', gdzie rozdziały traktujące o nowych typach broni szykowanych na Kursk brzmią niemal identycznie. Wiem, że temat jest jeden i rewelacji tam się nie wsadzi, ale odniosłem wrażenie (tak z 10% książki) że te zdania już czytałem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ciekawy   

"Stefan Rowecki - wspomnienia i notki autobiograficzne (1906 - 1939) " Kunerta i Szyrmera.

pzdr.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jachu   

Skończyłem lekturę biografii Juliusza Cezara autorstwa Pat Southern (tytuł książki to oczywiście "Juliusz Cezar"). Książka bardzo dobra, zdecydowanie będę poszukiwał kolejnych książek autorstwa Pat Southern.

Zaczynam kolejną przygodę z Imperium Romanum. Tym razem jednak przenoszę się w czasy późnego cesarstwa, które pomału chyliło się ku upadkowi. Sięgnąłem po książkę "Adrianopol 378 Rzeka Frigidus 394" autorstwa Daniela Gazdy, który omawia historię Cesarstwa Rzymskiego od momentu objęcia tronu przez Walentyniana I w 364 r., do momentu śmierci Teodozjusza Wielkiego w 395 r.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Mam, wreszcie mam:) "Jan Mazurkiewicz: "Radosław", "Sęp", "Zagłoba"", biografia legendarnego "Radosława":P Polowałem na tę książkę naprawdę ładny kawałek czasu, aż w końcu udało mi się ją odnaleźć na allegro. Sukces tym większy, że na rynku jest, o ile się nie mylę, ledwie... 1000 egzemplarzy tej książki. Ponad 400 stron autorstwa syna gen. Mazurkiewicza, Stanisława Mazurkiewicza, liczne fragmenty pochodzące z zapisków samego "Radosława", wszystko to napisane jak zdążyłem się zorientować, w sposób naprawdę bardzo przyjemny i nadzwyczaj jasny. Jak tylko znajdę wolną chwilę zaraz biorę się za czytanie:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Przejrzałem habeka "Cedynia 972" Pawła Rochali i trochę poczytałem "Zygmunta III Wazę" Henryka Wisnera, ale "Rzeczypospolitej Wazów" na razie nie skończę (taka moja natura - czasami czytam kilka książek na raz i żadnej nie kończę :roll: ), z racji tego, że przygotowuje się do konkursu i polecano mi czytać książki raczej bez najdrobniejszych szczegółów (bo I etap obejmuje duży okres historii). Książki to głównie starsze podręczniki typu "Historia 7 W imię wolności" (oraz Historia 5 6 i 8 - jeszcze sprzed reformy edukacji, ale nie sprzed roku '89) oraz seria "Wielka historia świata".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Fascynujące - Wiesław Suder, Census populi. Demografia starożytnego Rzymu, Wrocław 2003, s.299. Nareszcie dotarłem do kompleksowego ujęcia choćby stanowiska co do zaludnienia Imperium Romanum (od 40 do 60 mln ze stanowiskami do 100 mln).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mch90   

Po raz czwarty czytam "Czerwony Sztorm" Toma Clancy'ego.

Przymierzam się natomiast do kupna "Tajnej wojny Chruszczowa" Fursenki i Naftaliego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.