Jump to content

Tullus

Użytkownicy
 • Content count

  40
 • Joined

 • Last visited

About Tullus

 • Rank
  Ranga: Student

Kontakt

 • AIM
  8763364

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Poznań/Ostróda
 1. Kodeks "Króla wspaniałego"

  Hammurabi nie był pierwszym prawodawcą. Pierwszy znany kodeks stworzył Urnammu (2112 - 2095 p.n.e.) z Ur, czyli tak jakby ździebko wcześniej.
 2. Gdzie najlepiej studiować historię?

  Co sądzicie o uniwersytecie w Poznaniu. Mój znajomy strasznie go zachwala.
 3. Tortury

  Co do takich informacji polecam niewielką, acz ciekawą książkę Andrzeja Łyjaka pt,,Dawne narzędzia kar i tortur". Do torturowania służyły też dobrze różnorakie metody rozciągania i przypalania ciała.
 4. Książka, którą właśnie czytam to...

  Czy to, ta z serii HB wydawnictwa Bellona ? Jeżeli tak, to ja również ją czytałem, ciekawa pozycja.
 5. Rock

  Ja słucham ciągle dwóch tych samych zespołów, jest to Creed i powstały po jego upadku Alter Bridge(szczególnie ich najnowszą płytę Blackbird). Tak poza tym to przewijają się różna inne, ostatnio np. Apocalyptica i A perfect circle.
 6. A co myślicie o łucznikach konnych ? Partowie mieli ich rewelacyjnych.
 7. Gothic II

  Fajna gierka fajna. Sporo w nią grałem, nie jest to jakaś rewelacja, ale miło i przyjemnie się gra. Świat gry jest wspaniały, taki żywy i barwny. Co sądzicie o dodatku Noc Kruka ? Mi się podobał.
 8. Seria "Historyczne Bitwy" Bellony

  Zadziwiają mnie Ci ludzie, oni to chyba kupują by ,,mieć je wszystkie". Jeżeli chcieli by samych wiadomości za tą samą cenę mogli by kupić co najmniej 5 o tej samej tematyce. Ehh fanatycy...
 9. Historyczna seria "Gazety Wyborczej"

  Z tym nakładem wydaje mi się podejrzanie, ja sobie zamówiłem wcześniej w kiosku to mam, ale było ich bardzo mało. Nie zdziwił bym się gdyby nakład pierwszego ,najtańszego tomu był bardzo mały.
 10. Seria "Historyczne Bitwy" Bellony

  Wyprzedają różne starsze, podwójne lub mało czytane książki, pieniądze idą na nowe. Wracając do tematu, ostatnio czytałem Babilon z serii HB, całkiem ciekawy, ciut zagmatwany, ale ciekawy.
 11. Ja polecam książki A.Krawczuka, ciekawe pozycje przeczytałem większość z nich, na prawdę warto do nich zajrzeć.
 12. Książka, którą właśnie czytam to...

  Ja aktualnie czytam poleconą przez sz. Admina ,,Historia Powszechna" Marian Toporek, po przeczytaniu bodajże 30 str, muszę przyznać, że ciekawie się prezentuje.
 13. Seria "Historyczne Bitwy" Bellony

  W miejskiej bibliotece u mnie jest zawsze karton książek do kupienia właśnie po złotówce, pełno tam jakiś romansów i jakiś dziwnych pozycji, ale nie raz zdarza się coś ciekawego (np. ostatnio kupiłem ,,Siedmiu przeciw Tebom" A.Krawczuka, również za 1zł). Sprawdzenie tego kartonika to pierwsze co robie w bibliotece :wink:
 14. Seria "Historyczne Bitwy" Bellony

  Ja dzisiaj za kosmiczna cenę 1 zł (słownie: jeden złoty) kupiłem wspomniane już Waterloo 1815, fakt pierwsze wydanie i używane, no ale i tak się opłaca. Na razie wędruje na półkę, ponieważ czytam poleconego przez sz. admina, historię Toporka.
 15. Seria "Historyczne Bitwy" Bellony

  Niektóre z HB osiągają kosmiczne ceny z powodu ich liczby ich nakładu. Tych co było mało teraz kosztują ponad 50 zł na większości aukcji.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.