Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
elfo

Polacy jako ksenofobi i antysemici czy na pewno?

Rekomendowane odpowiedzi

Baldwin   

Skoro pytanie brzmi "Skąd u Polaków taka ogromna niechęć do Żydów?", to ja zapytam się w drugą stronę: Skąd u Żydów taka ogromna niechęć do Polaków ? Przecież antysemityzm nie narodził się w Polsce, nie my ich mordowalismy milionami, nie u nas były ustawy norynbereskie i u nas mieszkało ich przed wojną najwięcej. Wczoraj czytałem jakąś wypowiedź źydowskiego rabina, że "Polacy to antysemici. Właśnie dlatego naziści wybrali ich na kolaborantów.Nawet po Holokauście, Polacy dalej zabijali Żydów. Zobaczcie co się stało w Kielcach w 1946 roku". To napisał rabin, więc osoba, która o świecie jakieś pojęcie mieć musi, a z tej płytkiej analizy wynika, że wie całe g...o. Moja rada - taka ogólna, zamiast skupiać się na jakiś szczególikach wyssanych z palca (przecież pogrom kielecki to najprawdopodbniej prowokacja UB po referendum 30 czerwca) przez Żydów, którzy chcę uczynić nas najbardziej antysemickim narodem powinniśmy głośno mówić to, co zrobiliśmy dla Żydów podczas np. wojny ( a było tego b. dużo). Obalajmy polskie mity o antysemityźmie. Jesteśmy jednym narodem i powinniśmy mówić na zewnątrz jednym głosem jak bracia. Jest obecnie na nas zakładana taka antysemicka gęba przez samych Żydów i powinniśmy ze spokojem te mity obalać. A co do samej istoty antysemityzmu polecam film "Fanatyk". Znakomicie oddaje poglądy antysemickie, które przecież nie wszystkie są złe. Mnie na przykład wiele poglądów głównego bohatera przekonało. A za antysemitę się nie uważam, chcę po prostu żeby mówiono prawdę. Czasy na monopol prawdy już dawno minęły.

pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Znakomicie oddaje poglądy antysemickie, które przecież nie wszystkie są złe.

To tak, jakbyś napisał że nie wszystko co antypolskie jest złe. Dlaczego ma być anty-, teraz Żydzi mają swoje państwo. wypowiedź rabina głupia, m.in. dlatego, że Niemcy nie wybrali nas na kolaborantów, tylko na współofiary.

Polacy nie są antysemitami, antysemityzm szerzy się na marginesie (ŁKS vs Widzew).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Baldwin   
Polacy nie są antysemitami, antysemityzm szerzy się na marginesie

Dokładnie tak. Tutaj masz racje. To raczej żydzi z nas chcą zrobić zaciekłych antysemitów.

To tak, jakbyś napisał że nie wszystko co antypolskie jest złe

Fakt, źle chyba smofrumowałem to zdanie. Po obejrzeniu tego filmu dojdziesz do wniosku, że poglądy antysemickie to nie jest tylko "bo są skąpi i bogatsi od nas i przywieźli nam komunizm na 45 lat". Obejrzyj film :wink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
To raczej żydzi z nas chcą zrobić zaciekłych antysemitów.

Bardzo proszę o nie używanie tego typu uogólnień. Sprowadza się to dokładnie do takiego samego języka, jak cytowanego rabina. W ten sposób można obrazić uczucia wielu porządnych i Bogu ducha winnych ludzi.

Osobiście uważam, że antysemityzm w Polsce jest zjawiskiem marginalnym, takim samym jak w wielu innych krajach i nie ma się czym przejmować. Natomiast wszelkie nieścisłości, niezależnie w którą stronę skierowane, bezwzględnie wyjaśniać. Tolerancja polega też na umiejętnej dyskusji i umiejętności w dojściu do konsensusu. Wydaje mi się, że to raczej paru głodnych sensacji i pieniędzy żurnalistów oraz pisarzy napędza teorię polskiego antysemityzmu, a nierozsądni ludzie to kupują. Nie dajmy się sprowokować Drodzy Koledzy :wink:

Niechęć do Żydów z reguły wzrasta w momentach frustracji, biedy, itd. To taki temat zastępczy, typu:

Wszystkiemu są winni Żydzi.

I cykliści!

A czemu cykliści?

A czemu Żydzi?

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   

A mi na lekcjach religii ksiądz powtarzał, że to Żydzi skazali i ukrzyżowali Jezusa....

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Baldwin   
A mi na lekcjach religii ksiądz powtarzał, że to Żydzi skazali i ukrzyżowali Jezusa....

Ale nie mówił, że przez to mamy ich nienawidzić ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Czytam i nie wierzę własnym oczom ile rasizmu w niektórych wypowiedziach. Byłem wychowywany w rodzinie głęboko wierzącej na wsi, ale nigdy nie wszczepiono mi nic z rasizmu do Żydów, Romów i innych mniejszości. Dla mnie Żydzi to tacy sami Polacy jak każdy inny, który ma lub miał (bo musiał uciekać z tego katoendeckiego kraju) obywatelstwo polskie, czy to Żyd, Rom, Kaszub itd. A większość Polaków jest anty dlatego, że ma to wszczepione z katolicyzmem, który jest bardzo nie tolerancyjną religią tępiącą inne od najdawniejszych czasów (od czasów Św. Inkwizycji jeśli coś nie było wcześniej, nie wiem). Ta religia tak na to wpływa, na zachodzie europy jest wiele protestantyzmu przez co nie zauważalnym tam tyle anty.

[ Dodano: 2008-07-05, 16:56 ]

A mi na lekcjach religii ksiądz powtarzał, że to Żydzi skazali i ukrzyżowali Jezusa....

A potem ten sam ksiądz przypadkiem nie był TW lub za bardzo lubił dzieci??

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   
Ale nie mówił, że przez to mamy ich nienawidzić ?

Wprost nie powiedział, ale chciał żeby to wyszło od dzieci.

A jak potem takie dziecko 7 czy 8 letnie, na pytanie:

- "Co myli o Żydach"- to co odpowie, że Żydzi są źli, bo zrobili krzywdę Panu Jezusowi.

A tak uczą na religiach.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
A mi na lekcjach religii ksiądz powtarzał, że to Żydzi skazali i ukrzyżowali Jezusa....

Który był Żydem ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Czy ktoś może mi wyjaśnić ten szum wokół antysemityzmu? Tyle się mówi, że Polacy to rusofoby, czasami germanofoby i jakoś nie równa się to szumowi związanemu z polskim antysemityzmem. Przecież i to nienawiść i to nienawiść, ewentualnie niechęć.

Tak przy okazji - radziłbym zamknąć ten temat i przenieść wszystkie posty (z wyjątkiem posta elfo) do tematu podlinkowanego przez elfo (niech żyje niepowtarzalność wyrazów!!! :roll: ).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
W narodzie polskim są ksenofobi, rasiści i antysemici tak, jak w każdym.

Rozmawiałem kiedyś z wieloma młodymi ludźmi (i nie byli to „łysi” młodzieńcy) i mogę ocenić, że postawy zdecydowanie antyżydowskie prezentowało około 10% z nich, postawy bardziej obojętne (nie lubię, ale niech sobie będą) to następne 10%, jeżeli w innych krajach ten odsetek jest taki sam to się nie różnimy od innych.

polski mit żydokomuny, która mordowała Polków na potęgę.Bo wszyscy uchwycili te 10%, a niewielu te 90.

Ale ta polska antyżydowskość nie zaczęła się dopiero po wojnie, ma to znacznie głębsze korzenie sięgające czasów średniowiecza w rozpatrywaniu tego tematu nie można skupić się tylko na ostatnich 50 latach i żydokomunie.

Polska kolaboracja w czasie II WS miala miejsce tak samo, jak w innych krajach okupowanych.

Czy na pewno tak samo?

Czy w Polsce powstał kolaboracyjny rząd?

Jednostki tak, to normalne, że nie wszyscy w narodzie są wspaniali, ale nie można polskiej kolaboracji porównać do kolaboracji francuskiej czy norweskiej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tyle się mówi, że Polacy to rusofoby, czasami germanofoby i jakoś nie równa się to szumowi związanemu z polskim antysemityzmem.

Holokaust.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lu Tzy   
Tyle się mówi, że Polacy to rusofoby, czasami germanofoby i jakoś nie równa się to szumowi związanemu z polskim antysemityzmem.

Holokaust.

Niezupelnie. Raczej to, ze i z Rosja i z Niemcami Polacy maja nieprzyjemne zaszlosci.

Zydzi zas jako zywo nic nam nigdy zlego nie zrobili.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Hm, ale czy Holokaust to powód, żeby robić z Żydów "święte krowy" (proszę tego nie zrozumieć źle, ja do Żydów, ani żydów nic nie mam) i stawiać nienawiść do nich ponad nienawiścią do innych narodów?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Niezupelnie. Raczej to, ze i z Rosja i z Niemcami Polacy maja nieprzyjemne zaszlosci.

Zydzi zas jako zywo nic nam nigdy zlego nie zrobili.

Nie zupełnie, nie chodziło mi o to, że coś od Żydów ucierpieliśmy tylko o to, że po doświadczeniach holokaustu w oczach większości nie wypada ich nienawidzić i stąd ten szum.

Z Niemcami i Rosjanami walczyliśmy, byliśmy pod zaborami dzięki nim właśnie, więc nie lubienie ich jest jakoś usprawiedliwione a Żydzi jak sam mówisz nic nam nie zrobili, ale im zrobili coś Niemcy i po tych wojennych doświadczeniach, gdy Żydzi spotkali się z taką nienawiścią po prostu nie można tego powielać i szum brzmi mniej więcej w ten deseń: naród ten stracił tyle swych obywateli z racji tylko tego, że należał do tego narodu, więc powielanie tego schematu jest nieprzyzwoite.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.