Jump to content
  • Announcements

• Jarpen Zigrin

Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Film, który ostatnio widziałem to...

Recommended Posts

Albinos   

Jeszcze tylko dwa - czyli Tarantino po raz ósmy. Nienawistna ósemka jest idealna pod każdym względem. Zdjęcia, gra aktorska (Samuel L. Jackson, ale i Jennifer Jason Leigh i Walton Goggins; tylko Tima Rotha trochę za mało jak dla mnie), muzyka (Ennio Morricone! plus kilka znakomitych kawałków*), to przesuwanie filmu w stronę teatru, dialogi i ta pozbawiona jakiegokolwiek sensu przemoc - ludzie narzekają, że film jest przeciągnięty (przeciwnie, rozdział z retrospekcją spokojnie mógł być dłuższy, miałem wręcz wrażenie, że skrócono go na siłę), tymczasem dla mnie okazał się być zdecydowanie za krótki.

*

.

Furiusz   

Syn Szawła - węgierska produkcja o Żydach pracujących przy piecach krematoryjnych, niby realistyczne ale z drugiej strony kamera tak ustawiona (niemal cały film, kamera jest ustawiona jak w grach TPP z maksymalnym przybliżeniem na głowę/potylicę głównego bohatera, co miało chyba udawać chęć zamknięcia się bohatera na otaczającą rzeczywistość i to, że chciał widzieć jak najmniej, przez cały film jest tyko kilka scen bardziej panoramicznych) a do tego tło ma tendencję do tracenia ostrości o ile nie wchodzi ono w interakcje z głównym bohaterem, że w sumie jakichś bardziej brutalnych scen nie ma. Zabieg ciekawy ale mi nie przypadł do gustu - może kwestia zbyt drgającej kamery. Fajne jest to, że bohaterowie mają kłopoty z językiem - jest tu wiele języków: niemiecki, węgierski, polski, rosyjski, jidisz, francuski przez moment i postaci nie zawsze potrafią się porozumieć z tego powodu. No i na koniec smaczek dla Tomasza N - po ucieczce ludzie którzy skryli się razem z głównym bohaterem zastanawiają się czy nie uciekać w kierunku Pszczyny.

fraszka   

Na HBO GO leci najnowszy Terminator-> Skynet to Genesis! (a może odwrotnie) Hasło dla wtajemniczonych. Jak zwykle wspaniały i z poczuciem humoru facet Arnold S. Tym razem strzyka mu w kościach, ma ksywkę tatko, czasami musi stuknąć staw, by ten wskoczył mu na miejsce, no i te popielate włosy, zwiotczała skóra. Ale, ten facet jest rewelacyjny! W każdym w wieku!

W treści ciut się pogubiłam, mam zamiar jeszcze raz obejrzeć:) Może teraz mniej mi ucieknie. :thumbup:

Zawsze lubiłam Terminatora, pierwszy raz oglądałam go w latach chyba 80. XX w w starym zapyziałym prowincjonalnym kinie. I film był super. I dalej jest:)

Furiusz   

Zjawa i Londyn w ogniu , o ile pierwsza mi się podobała - głównie ze względu na zdjęcia, o tyle miałem wrażenie, ze przesadzono z ilością pecha jaki spotyka głównego herosa. Drugi zas film to typowa amerykańska sieczka w której walczymy za kraj/flage/prezydenta.

gregski   

Wczoraj byliśmy w kinie na "Baranach". Taka islandzka czarna komedia.

fraszka   

Prometeusz - prequel Obcego-wg mojej oceny, ten sam reżyser, te same szaro-niebiesko-sine kolory, jak w Ósmym obcym pasażerze Nostromo.

Niedługo ma być Prometeusz 2.

Jak ktoś lubi R. Scotta - polecam, jak nie - można sobie darować, bo nawet idea, że ludzie pochodzą z resztek Obcego, co miało mnie zachęcić do oglądnięcia nie wystarczyła, by mnie zaciekawić na dłużej niż 5 minut.

Jeśli chodzi o Scotta to Marsjanin jest serio dobrym filmem. Szkoda, że pominięty przy Oscarach.

4 godziny temu, kszyrztoff napisał:

Tylko niech po  powrocie secesjonista napisze czemu na ten Botox nie warto iść i na jakie przyjemności lepiej zaoszczędzone pieniądze wydać.

Po pierwsze: film ma inny tytuł,  po drugie: wówczas na nim nie byłem. Proponuję nie domyślać się kszyrztoffowi - na czym byłem. 

Atoli że "Botoks" obejrzałem, to wywołany podam swą opinię.

Film nie tak mocny jak myślałem, najlepszy jest początek, co niezbyt dobrze brzmi dla filmu trwającego ponad dwie godziny. Z własnego doświadczenia sam bym podał: więcej i mocniejszych przykładów skorumpowania i nieetycznych poczynań świata lekarskiego. Film jest nierówny, są w nim dłużyzny i sztuczne dialogi. 

Film jednak dobry; dla mnie; jest moment na śmiech, który szybko kończy się w gardle kolejną sceną. W kinie było raptem około dziesięciu osób, trzy wyszły przy kolejnej scenie związanej z aborcją, jedna zwymiotowała.  Film można polecić i tym co: "za Chazanem" i tym co: "przeciw".

na jakie przyjemności lepiej zaoszczędzone pieniądze wydać.

Film nie jest przyjemny, zatem odradzam.

Trudno powiedzieć, że spot to film w rozumieniu dzieł tu omawianych, ale rzecz na pewno godna uwagi. I - moim zdaniem - bardzo ciekawy pomysł. Noblistka w spocie przeciwko hejtowi w internecie. 

https://kobieta.onet.pl/maria-sklodowska-curie-w-spocie-przeciw-cyberprzemocy/3sb8bfm