Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Norton

Najlepszy polski teleturniej

Rekomendowane odpowiedzi

Estera   
Bo w odcinku o np. Mozarcie moja wiedza równała się 0... oglądałem, ale nie znałem odpowiedzi na żadne pytanie... wolę jak wsponiałem teleturnieje z dużą ilością pytań.

I dlatego?

Ale są ludzie, którzy o nim wiedzą prawie wszytsko- albo wszystko co się da. To był teleturniej dla ludzi, którzy mają konkretną pasję- ulubioną epokę, kompozytora, zwierze, pisarza- i są najlepsi w swojej dziedzinie, żyją z pasją i chcą się mierzyć z innymi orłami w tej specjalizacji.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ok., ale się niezrozumieliśmy.

Podziwiam tych ludzi, ale mnie ten teleturniej nie fasynuje wole takie gdzie jest dużo pytań 1 z 10, Najsłabsze ogniwo, bo "biorę w nim udział". WG ogranczała się do biernego patrzena czy wygra czy się pomyli nuda w odcinkach, gdzie nie było ani słowa o historii.

Trzeba rozróżnić 2 rzeczy:

Uczestnik, pasjonata - dla niego to super sprawa, za swoją pasję może dostać pieniądze.

Widz - którego wiedza jest mała przy tak szczegółowych pytaniach... nie dziwie się, że oglądalność spadła. Ale TVP powinna być telewizją misyjną, a nie polityczną i taki teleturniej dla takich ludzi powinien być, ale z rynkowego punktu widzenia to słaby projekt.

No cóż znowu dyskusja o gustach, a o nich się nie dyskutuje. Wolę Urbańskiego, Szczuke i Sznuka i tyle.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
wolę jak wsponiałem teleturnieje z dużą ilością pytań.

To w ilości pytań otrzymywanych przez uczestnika „na twarz” Wielka Gra nie miała sobie równych.

20 w pierwszym etapie, potem pytania ekspertów (każdy chyba po 3 a było ich chyba 4), potem znowu pytania z kopert, każdy z uczestników, który dotarł do końca otrzymywał coś koło 40 pytań. Jeśli zależało Ci na ilości zdawanych pytań to ten teleturniej powinien cię usatysfakcjonować w 100%.

Co mi po teleturnieju, w którym znam 95% (lub więcej) odpowiedzi? :P Jak w "Jednym z dziesięciu". Tylko mile połechce moją próżność i niczego się nie nauczę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Co mi po teleturnieju, w którym znam 95% (lub więcej) odpowiedzi?

A mi co po teleturnieju jak jest odcinek o osobie, o której nie mam pojęcia. Nic się nie nauczę, bo notatek robić nie będę przecież, a jedyna atrakcje tego to była odpowie czy nie...

Wolę teleturnieje jak 1 z 10 gdzie mogę sobie "pograć" niż taki, co patrzę i nie potrafię odpowiedzieć jak pewnie 99% widzów, bo pytania były niesamowite, tylko dla koneserów.

Ale dobra już koniec z WG, bo to nie jedyny teleturniej o gustach się nie rozmawia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   

Pytanie, który teleturniej jest polski? Wielka Gra była, a reszta? Przeciez to wszystko kalki z zagraniczynych licencji.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pytanie, który teleturniej jest polski? Wielka Gra była, a reszta? Przeciez to wszystko kalki z zagraniczynych licencji.

Jak to łatwo rzucać hasła:

W swej pierwszej wersji był dość wierną kopią amerykańskiego quizu Double Your Money i jego włoskiego odpowiednika.

Wikipedia.pl

Pewnie zmiany były może nawet duże, ale jak widać nie jest to całkowicie nasza produkcja lecz oparta na innych wzorcach.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   

Zdawało mi się, że w temacie

Najlepszy polski teleturniej
to ważne czy teleturniej jest polski, czy nie.

Ale może wielbłąd popełniłem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Zdawało mi się, że w temacie
Najlepszy polski teleturniej
to ważne czy teleturniej jest polski, czy nie.

Ale może wielbłąd popełniłem.

Aj jednak nadajemy na innych falach. Chodziło mi polski, że w Polsce, bo jest w naszej telewizji, prowadzą Polacy etc., a nie stricte, że pomysł też nasz. Dlatego jeśli ktoś się tym zasugerował proszę wymieniać wszystkie teleturnieje, które w naszej TV się ukazały. Koniec tego technicznego OT zapraszam do dyskusji.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   

Dla mnie najlepszym teleturniejem była "Wielka gra" mimo iż wiele tematów nie leżało w gestii moich zainteresowań.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Avaritia   

Najbardziej podobał mi się Jeden z Dziesięciu, bo prowadzący nie odstawiał szopki, nie popisywał się, nie utrzymywał sztucznego napięcia, nie wprowadzał wątpliwości, był kulturalny i miły dla uczestników. Poza tym pytania naprawdę wymagały jakiejś wiedzy, więc w teleturnieju raczej nie brały osoby, które dziś się tam pchają. Swoją drogą, czy dziś dalej leci Jeden z Dziesięciu, bo nie wiem?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Nautilos   
Swoją drogą, czy dziś dalej leci Jeden z Dziesięciu, bo nie wiem?

Jasne ,że leci - środy i czwartki o 19.05 ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   

Wielka Gra. Wiedzę jaką sobą reprezentowali uczestniczący w nim ludzie, powalała mnie na kolana. Nawet w tematach, na których się teoretycznie się znam, to pytania były tak szczegółowe, że jedno wiem. Nic nie wiem :oops:

A współcześnie to 1 z 10. Bardzo podoba mi sie kultura osobista pana Sznuka.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

no powiem ze familiada jest kultowa, a zwłaszcza żart prowadzącego:) nieprawdaż. warto obejrzec chocby dlatego zeby sie posmiac troszkę

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.