Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
jachu

Gdzie, co, za ile?

Rekomendowane odpowiedzi

Vapnatak   

Moje ostatnie nabytki to:

R. Auguet, Kaligula, Warszawa 1990.

S. Grzybowski, Elżbieta Wielka, Ossolineum 1984.

J. Carcopino, Życie codzienne w Rzymie w okresie rozkwitu Cesarstwa, Warszawa 1966.

S. Pagaczewski i H. Hermanowicz, W krainie skał i zamków, Warszawa 1963.

D. Eribon, Na tropie Indoeuropejczyków. Mity i epopeje, Warszawa 1996.

K. Moskwa, O badaniach i ochronie zabytków archeologicznych w Rzeszowskiem, Rzeszów 1960.

M. Grant, Gladiatorzy, Wrocław 1979.

I teraz, nie wiem czy to się mieści w zakresie tematycznym, ponieważ są to kserokopie ale zdobyte cudem, w pocie czoła i pełnym zaangażowaniu kilku osób i swoim własnym. :)

Mianowicie:

P. E. Schramm, Herrschaftszeichen und Staatssymbolik, Beiträge zu ihrer Geschichte vom dritten bis zum sechzehnten Jahrhundert, Band I, Stuttgart 1954.

P. E. Schramm, Der König von Frankreich. Das Wesen der Monarchie vom 9. zum 16. Jahrhundert, Darmstadt 1939.

W. Goffart, The Narrators of Barbarian History (A.D. 550-800): Jordanes, Gregory of Tours, Bede, and Paul the Deacon, Toronto 1988.

H. Wolfram, Das Reich und die Germanen. Zwischen Antike und Mittelalter, Siedler, Berlin 1990.

Kilka artykułów z Die Langobarden. Herrschaft und Identität. In: Forschungen zur Geschichte des Mittelalters, red. W. Pohl und P. Erhart Band 9., Wien 2005.

Trzy artykuły z Tradycji kultury antycznej na Śląsku, red. J. Rostropowicz, T. I, Opole 1997.

:D

vapnatak

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ciesielski, Armia koronna w czasach Augusta III

Nie można było wrócić z wakacji bez nowych nabytków:

Tematy polsko-białoruskie, pod red. R. Traby

Tarasewiczowie, Święta Lipka. Ilustrowany przewodnik :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witam, w dniu dzisiejszym zakupiłem sobie książkę - The Russo-Japanese War: Reports From British Officers Attached To The Japanese And Russian Forces In The Field, 79.00 zł, i w gruncie rzeczy z portfela ubyło, ale za to przybędzie w głowie ciekawych wiadomości.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Vapnatak   
ale za to przybędzie w głowie ciekawych wiadomości.

Jak zawsze. :)

Dzisiaj zdobyłem taką oto rzecz:

C. R. Tolkien, The Saga of King Heidrek the Wise, London 1960.

Ksero co prawda, ale za to cała książka. Jest to tzw. "Hervararsaga" w edycji syna J. R. R. Tolkiena - Christophera. :D

vapnatak

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Stephen L. Wright

Operacja Varsity. Ostatni desant spadochronowy II Wojny Światowej(szykuj się, mch! :D)

Bill Sloan

Ostateczna bitwa. Okinawa 1945

Razem: 86 zł

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Vapnatak   

Kurcze, czuję się skrępowany! Każdy podaje kwotę jaką zapłacił za swoje książki, a ja nic. :D Czy mam podać koszt ksera? hahaha

vapnatak

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Bill Sloan

Ostateczna bitwa. Okinawa 1945

W ostatnim numerze Innych Obliczy Historii ukazała się recenzja tej książki pióra Jarosława Centka (forumowego redbarona).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

z racji lekkiego pecha [uciekło mi sprzed nosa Makarewicza Prawo karne. wykład porównawczy z uwzględnieniem prawa obowiązującego w Rzeczypospolitej Polskiej] poprawiłem sobie nastrój:

1. Sroka I. "Policja hitlerowska w rejencji katowickiej 1939 - 1945, '97 r, ss. 166

2. Jaszowski T. Hitlerowskie prawo karne na Pomorzu 1939 - 1945Wawa '89 ss 280

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

zabawy z prawem dalszy ciąg:)

Kodek Karny Rzeszy Niemieckiej z dn. 15 maja 1871 roku z późniejszymi uzupełnieniami wraz z ustawą wprowadzającą do kodeksu karnego dla Związku Północno Niemickiego [Rzeszy Niemieckiej] z dn. 31 maja 1870 r. z dodatkami.... Stan na ok. '27 r.

pozdr

[PS. Będzie niezłą podstawą do prawa jakie obowiązywało w b. zaborze niemieckim do '32 r....]

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mch90   

Wróciłem z Czech z lekką górką gotówki, którą przeznaczyłem na następujące pozycje:

"Falaise. Wątpliwe zwycięstwo" Anthony Tucker-Jones

"Rangersi prowadzą. Pointe du Hoc, D-Day, 1944" Steven J. Zaloga

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Obecnie oczekuję na listonosza, który ma mi dostarczyć:

"Inny świat", G. Herling - Grudziński, Wyd. Literackie 2000.

"Lwowskie pod okupacją sowiecką (1939-1941)", wstęp i redakcja Tomasz Bereza, Wyd. IPN Rzeszów 2006.

Edytowane przez mateusz009

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Czerwony sfinks. Uzupełnienie do wspomnień generała Andersa, Z. Szyszko - Bohusz. 8 zł + koszta wysyłki.

Jeden z plusów aukcji internetowych: :lol:

Ludność Polska w Związku Radzieckim, P. Żaroń. 1 zł + koszta wysyłki ;)

Edytowane przez mateusz009

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.