Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Tomek91

Pomysł na wagarowiczów

Rekomendowane odpowiedzi

Tomek91   

Pewna straż miejska wpadła na zaprawdę dziwny pomysł na uczniów , którzy chodzą na wagary . Mianowicie każdy wagarowicz , który zostanie przyłapany na byciu w jakimś innym miejscu niż szkoła w czasie lekcji to zostanie przeniesiony do rodzin zastępczych . Oczywiście nie za pierwszym razem , jednak i to wywołało falę oburzeń wśród uczniów , pedagogów , a nawet wśród przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości .

Co o tym sądzicie ? Jaki jest wasz sposób na osoby stroniące od zajęć szkolnych ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tullus   

Eeee dziwny pomysł. Nawet jeżeli są osoby które notorycznie wagarują to wiedzą o tym nauczyciele w szkole, Ci powinni poinformować rodziców o tej sprawie, jeżeli się to nie zmieni wtedy podejmować jakieś zdecydowane działania.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Kubag   

U mnie w szkole to jest notoryczne. Na lekcji rzadko tak jest że są wszyscy. W mojej szkole 100+ godzin nieusprawiedliwionych to nic nowego. Teraz jeździ patrol szkolny (policja) która łapie takich wagarowiczów ale to raz na tydzień coś takiego jest.

Wyżej wymieniona propozycja jest dla mnie bzdurą.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Według mnie ten pomysł jest bardzo dziwny i nie dziwię się, że wywołał oburzenie. Sądzę, że znalazłyby się inne, mniej absurdalne a równie skuteczne sposoby.

Rodzina zastępcza. Może dla kogoś, kto nie ma w domu za ciekawie, przez to ma problemy w szkole i dlatego się w niej nie pojawia byłoby to w pewnym sensie dobre wyjście

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Uczynić szkołę ciekawszą - wtedy uczniowie będą woleli szkołę od laby.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jachu   
W mojej szkole 100+ godzin nieusprawiedliwionych to nic nowego.
To akurat stosunkowo mało :wink: Ja w technikum w każdym semestrze miałem po tyle godzin nieusprawiedliwionych :mrgreen: Po prostu nie chciało mi się być na lekcjach, a nauczyciele nie potrafili mnie zainteresować tematyką zajęć. Za to na studiach bardzo mało zajęć opuszczałem 8) Kwestią zasadniczą jest więc zainteresowanie uczniów tematyką, a nie zaciąganie ich siłą...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Granat   
Uczynić szkołę ciekawszą - wtedy uczniowie będą woleli szkołę od laby.

A np. ja wole szkołe od laby ;] Serio mówie. Spotykasz sie z kumplami/kumpelami, rozwijasz sie... Tylko zeby chodzic o godzine pozniej....

U mnie w klasie ( sami faceci ! ) jest tak z 10 nieusprawiedliwionych na semestr :wink: Szkoła nie rejonowa, dba o renome a przed szkołą stoi straż miejska ;]

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w USA nie ma Cię w szkole telefonicznie muszą o tym uprzedzić rodzicie, jeśli nie to szkoła dzwoni... jeśli to nie przynosi rezultatów mogą być sprawy w sądzie zakładane..., ale to radyklana forma, ja tam jak nie umiałem na coś to nie chodziłem na daną lekcje i w sumie na ludzi wyszedłem ; )

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   
ja tam jak nie umiałem na coś to nie chodziłem na daną lekcje

Adminie jak Ty przykład dajesz ;P No, ale nie dziwię się, bo ja robię to samo (tylko na chemii tak nie robiłam, bo moja nauczycielka koło ocen wypisywała sobie nieobecności i dzięki temu mam 4 ).

Nie ma sposobu na zapobieganie wagarom, jak ktoś nie chce to nie chodzi- proste. Robi krzywdę tylko sobie, jeżeli na większości lekcji go nie ma. Może rok dłużej w szkole dałby takiemu delikwentowi trochę do myślenia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lu Tzy   
Eeee dziwny pomysł. Nawet jeżeli są osoby które notorycznie wagarują to wiedzą o tym nauczyciele w szkole, Ci powinni poinformować rodziców o tej sprawie, jeżeli się to nie zmieni wtedy podejmować jakieś zdecydowane działania.
Z doswiadczenia - ucznia oraz znajomego uczniow i rodzicow uczniow - wiem, ze 90% rodzicow gleboko ma szkole. Glebiej niz ich dzieciaczki. No, moze 80%. Wybryki sa bardzo czesto nagradzane.
Uczynić szkołę ciekawszą - wtedy uczniowie będą woleli szkołę od laby.
Ja zrobilem mature w 1991. Podreczniki owczesne byly duuzo mniej zabawowe od pozniejszych. Toz tyczy sposobu nauczania. Godzy traktowali nas jak odpowiedzialnych nieco gowniarzy. Nie jak zasmarkane dzieciaki, ktorym co chwila trza w jape wetknac cukierka na zachete.

To, co ze slyszenia znam o sytuacji dzisiejszych liceow, przypomina mi Centra Ksztalcenia Ustawicznego sprzed 20 lat. Smutne.

Ja w technikum w każdym semestrze miałem po tyle godzin nieusprawiedliwionych :mrgreen: Po prostu nie chciało mi się być na lekcjach, a nauczyciele nie potrafili mnie zainteresować tematyką zajęć. Za to na studiach bardzo mało zajęć opuszczałem 8) Kwestią zasadniczą jest więc zainteresowanie uczniów tematyką, a nie zaciąganie ich siłą...
Ja sie zastanawiam, jak mature zdales. Nedzna szkola chyba... sorry, ale taka prawda.

Wagary to to samo co nieobecnosc w pracy. Tak samo powinna byc traktowana, czyli - powaznie. Zwlaszcza, gdy szkola jest bezplatna.

Nieobecnosc 'fantazyjna', niczym nie uzasadniona, to oszustwo, podobne do sciagania. Naganne jak diabli. Takie moje zdanie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Achilles   
Może znieść obowiązek szkolny i problem się sam rozwiąże.

Nie ma to jak dorosłe podejście do sprawy. ;P

Myślę, że to czy ktoś wagaruje czy też nie, zależy od wychowania w domu, nie od nudy w szkołach (to tylko bardziej zachęca uczniów do przełamania się i w miarę logicznego usprawiedliwienia i wyjaśnienia czynów). Ja dlatego nie chodzę na wagary (no dobra, przyznam się, byłem jeden raz, ale to był już prawie koniec roku :tongue: ), bo czuję respekt dla siebie i nauczycieli. Takie szkolne "perełki" olewające sobie wszystko dopiero zobaczą jak sobie zaszkodziły. Jedna z nich w mojej klasie ma średnią prawie że 2.00 (w tym roku powtórka z matematyki) i mówi, że pójdzie do liceum, bo tam jego siostra chodzi i zna kilku nauczycieli. Ojej, a ja znam sprzedawców z monopolowego i mam tam jakieś zniżki?! Nie! Dodatkowo ten koleś chce iść do wojska, szkoda tylko, iż zapomniał, że jest taka lekcja jak wychowanie fizyczne.

W tym roku szkolnym (2007/2008) byłem na każdej lekcji (no na niektórych nie - konkursy, ale to jest liczone tak samo).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Zniesienie obowiązku szkolnego może jedynie pogorszyć sprawę, a nie polepszyć. Jak się zniesie obowiązek to do szkoły uczniowie nie będą chodzić (widać to w ostatnich klasach liceum..).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Jest parę przykładów (chyba Gates czy Jobbs), zaprzeczających tezie jakoby miało to pogorszyć. Poza tym nieobecność nieuków na lekcjach sprzyja zwiększaniu poziomu na nich obecnych.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nazaa   
Poza tym nieobecność nieuków na lekcjach sprzyja zwiększaniu poziomu na nich obecnych.

Wypraszam sobie takie teksty. Moja frekwencja w ogólniaku do najwyższych nie należała, a za nieuka się nie uważam. Nie chodziłam na lekcje, bo więcej i efektywniej uczyłam się w domu niż w szkole, taka prawda.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.