Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
ciekawy

Quiz historyczny - Wrzesień 1939 r.

Rekomendowane odpowiedzi

Bejdak   

Mam nieco inne dane. Wychodziło by tak, jakbyś nie doliczył 7000 zł na radiostację, ale że były nieliczne, to uznaję odpowiedź.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ciekawy   

Myśliwiec PZL P-11c [1935]

178.500 zł

(w tym: 63.500 - płatowiec, 95.000 - silnik, 14.000 - uzbrojenie (4 km), 6.000 - radiostacja)

Większość nie miała radiostacji i miała jedynie 2 km-y, więc koszt wynosił ok. 165.500 zł.

Dobrze ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Bejdak   

Cena dokładnie taka, chociaż ja mam dane o niższej cenie płatowca i uzbrojenia a wyższej silnika i radiostacji, ale ogólna cena to 178 500 zł. Myślę, że jednak pytanie należy się tobie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   
dokładnie taka, chociaż ja mam dane o niższej cenie płatowca

Może w promocji?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ciekawy   

Dobra - koniec zbytków :roll: Kto zadaje? Bo jeżeli ja, to krotko: kto i kiedy odciął ewakujące się wojsko od granicy z Rumunią, i jaki był skład tej formacji ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

No to ja wracam na scenę-18. września 1939 r. -Oddziały 6.Armii Frontu Ukraińskiego rozbiły siły polskie w wysokości co najmniej czterech DP w rejonie granicy z Rumunią.Dobrze?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Ojojojojoj...zapomniałem o qizie-mam nadzieję, że mi wybaczycie. :? Dobra-podajcie proszę nazwy dwóch miejscowości, gdzie odbyły się największe walki z Sowietami w kampanii wrześniowej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ciekawy   

Może Sarny (19.09.1939r.), Kodziowice (22.09.1939r.), Szack (28.09.1939r.), Wytyczno (01.10.1939r.), lub też obrona Grodna (21.09.1939r.), czy też może Lwów (21.09.1939r.) ?

pzdr.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ciekawy   

Acha - czyli zgadłem ? No to zadaję pytanie:

14 - go września, gdzieś na "Kresach" ma miejsce pewna bitwa (a raczej potyczka) pancerna - ze strony niemieckiej uczestniczą samochody panc. z 3.DPanc., a z naszej - tankietki. Proszę podać miejsce tego zdarzenia, oraz wynik starcia.

pzdr.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Znalazłem informacje, nt. obrony Brześcia nad Bugiem.Oddziały 3.DPanc. i 2.DZmot., podeszły pod Brześć i tam starły się z polskimi czołgami.Reszta jest niejasna.

P.S.-Zdaje się, że tylko my podtrzymujemy ten quiz. :wink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ciekawy   

Tak - chodzi o obronę Brześcia n/Bugiem, a precyzyjniej - małej miejscowości pod Brześciem - Żabinki. Na stację kolejową w/w miejscowości wjechał nasz pociąg pancerny (nr 55, d-ca kpt. Andrzej Pogórski), po czym wyładował się z niego pluton tankietek TK (4 szt.), celem obrony mostu w Muchawcu. Niestety - przy moście czekłay już niemieckie samochody pancerne z dyonu rozpoznawczego 3.DPanc. XIX KPanc. H. Guderiana. 3 tankietki zostaly trafione ogniem z działek i km-ow, zaledwie jednej udało się wycofać. Odwrót wspierał ogień prowadzony z pociągu pancernego ... Pytanie jest twoje !

pzdr.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

We wrześniu '39 po stronie niemieckiej wzięły udział siły pomocnicze ze Słowacji.Proszę podać nazwy wszystkich dywizji tych sił, głównego dowódcę oraz ważniejsze bitwy z ich udziałem.

Jeśli to pytanie będzie za trudne, zadam łatwiejsze

Pzdr.

// ciekawy: Nie będzie za trudne - ale poczekamy na odpowiedź innych userów :roll:

[ Dodano: 2008-01-06, 11:35 ]

Eeej Ciekawy...widzisz, że nikt nie odpowiada, a quiz zdycha, więc odpowiedz bo inni walkowerem oddali. :wink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.