Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
ciekawy

Quiz historyczny - Wrzesień 1939 r.

Rekomendowane odpowiedzi

ciekawy   

Jak że jest (i istnieje) duża moda na różnego rodzaju quizy historyczne, to i ja postanowiłem być nie gorszy :P . Bez wstępnych "wstępów" zaczynamy (na początek - łatwizna):

- Czy oprócz III Rzeszy i ZSRS ktoś skorzystał na "rozborze" II RP? Jeżeli tak, to proszę podać kto, i co skorzystał...

Zapraszam...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   

No i pewnie się spóźnilem ... czy chodzi o te kilkanaście wiosek przyznamych Słowacji?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ciekawy   

Patrząc na mapę - trochę więcej tego było.... ale pytanie mogę uznać tylko w 50% za wyczerpujące :P - strzelaj dalej :roll:

pzdr.

[ Dodano: 2007-05-29, 13:58 ]

No dobra - malutka podpowiedź - nie tylko Adolf był hojny....

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
A czy Litwa nie leżała (zgdonie z paktem R-M) w niemieckiej strefie wpływów?

Leżała, tyle że we wrześniu Niemcy oddali ją Rosjanom w zamian za lubelszczyznę, o ile mnie pamięć nie myli:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ciekawy   

Pierwszy był Anders - pytanie należy do ciebie :roll:

pzdr.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Anders   

Dobrze - o kogo chodzi - dwóch braci, wysocy oficerowie, jeden przyniósł Polsce chwałę, drugi (wyższy rangą) raczej nie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ciekawy   

Hmmm... takich braci bylo wielu (bez podtekstów do presents day :P ), ale mi przychodzi na myśl dwoch braci Koców:

-płk. Adam KOC (zalożyciel OZN-u, faszyzujący antysemita, opiekowal się naszym zlotem w transporcie do Rumunii);

-płk. dypl. Leon KOC, walczył aż do 01.10.1939r. (poddaje się niewoli sowieckiej w Grupie płk. Zieleniewskiego niedaleko Janowa Lub.).

pzdr.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Jako że Anders zapowiedział, że żegna się z forum domyślam się, że już nie poznamy poprawnej odpowiedzi. Dlatego proponuję abyś Ciekawy zadał następne pytanie:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ciekawy   

Wielkie dzięki - chociaż ten problem braci będzie mniejese długo gnębił. Ale do rzeczy - od dłuższego czsu w mojej sygnaturce można zauważyć pewien ciąg liczb i cyfr (szyfr?). Co to jest, z czym się to je :roll: ?

pzdr.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ciekawy   

Bravo Albinosie - jest to schemat nastawienia klucza Enigmy (codziennie inny, ale w/g schematu). Ukłony i szacunek dla Rejewskiego, Różyckiego i Zygalskiego. Pytanie nalezy do ciebie...

pzdr.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.