Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
ciekawy

Quiz historyczny - Wrzesień 1939 r.

Rekomendowane odpowiedzi

Albinos   

Dnia 3 września '39 dekretem prezydenta RP został stworzony Legion Czechosłowacki. Proszę podać datę, kiedy to ów Legion stracił pierwszego żołnierza, oraz okoliczności zdarzenia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

15.09.1939-aspirant Vitezslav Grunbaum ginie od kul samolotu słowackiego podczas transportu kolejowego do Horodyszcza w pobliżu wsi Hluboczek Wielki.Nie ma to jak dostać od rodaków. :?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Wybacz, Albinosie, ale dopiero co wróciłem z gór, a tam nie posiadałem Internetu.Dobrze-jakie straty w lotnictwie poniósł ZSRR podczas kampanii w Polsce.Proszę podać liczbę samolotów, typy, pilotów, jednostki oraz okoliczności ich zestrzelenia/zniszczenia.

[ Dodano: 2008-02-02, 13:36 ]

Czy to takie trudne pytanie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko wiem, że 15 samolotów. Ale typy, jednostki? Nie mam pojęcia :arrow:

No a z pilotami to chyba trochę przesadziłeś ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Dobra, ok, pytanie jest Twoje, Vissegerd. W końcu ktoś, kto chce pomóc ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

No to może proste pytanie ;)

Kto został mianowany dowódcą G.O. Stryj?

[ Dodano: 2008-04-08, 20:24 ]

Oj, coś stoi :arrow:

Mała podpowiedź, był to oczywiście generał brygady :arrow:

[ Dodano: 2008-04-12, 14:00 ]

Stefan miał ten generał na imię! Kochani, przecież to proste pytanie, na prawdę nikt nie wie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
No i witam serdecznie na Forum

Dziękuje bardzo za miłe powitanie, liczę na owocne dyskusje na tym forum ;)

Moje pytanie brzmi następująco:

Podaj imię i nazwisko, stopień pierwszego polskiego żołnierza odznaczonego Orderem Virtuti Militari w Kampanii Wrześniowej, z jakiej jednostki pochodził, za co konkretnie otrzymał to odznaczenie, no i w trakcie jakiej bitwy miało to miejsce (mam na myśli wyczyn za który został odznaczony).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ciekawy   

To jest dziecinnie proste: Pierwszy żołnierz przedstawiony do odznaczenia Virtuti Militari: kapral Leonard Żłób ( 3 bateria dak), który w bitwie pod Mokrą niszczy 14 niemieckich pojazdów pancernych. :mrgreen:

Moje pytanie będzie jeszcze łatwiejsze: proszę podać stopień, imię i nazwisko, oraz okoliczności: datę i godzinę wzięcia do niewoli pierwszego niemieckiego jeńca w Wojnie Obronnej '39 :roll:

pzdr.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Kpt. Kurt Pfeifer, na Śląsku, na drodze do Bojkowa około 1 - 2 w nocy 1 września co do godziny to najczęściej piszą parę godzin przed godziną Y. Oddziały dywersyjne Abwehry ruszyły po północy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Jeżeli cofamy się przed godzinę Y to może coś jeszcze wcześniejszego związanego z Wrześniem ?

Jak nazywali się bracia, którzy podjęli się wysadzenia końcem sierpnia dworca w Tarnowie jako S-Gruppe 2, a którzy stchórzyli.

Jak nazywali się ci co zgodzili się za nich to zrobić (i wpadli).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien, że chodzi o zamach w Tarnowie?? O ile pamięć mnie nie myli to tam złapano jedynie Antoniego Guzego.... o żadnym braciach nie ma tam chyba mowy... Natomiast bombę na moście kolejowym w Nowym Sączu (noc z 27 na 28 sierpnia) podłożyli Franz i Johan Kottermannowie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.