Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, nie o niego chodzi. Podpowiem, że to osoba zupełnie świecka, sama przyjęła wtedy chrzest. Jedna z uliczek w Szczecinie nosi jego imię. I nie tylko...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Teraz ja zadaję.

Który władca piastowski miał zasłynąć z tego, że przegrał z dworzaninem w kości?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Szarak   
Teraz ja zadaję.

A otrzymałeś potwierdzenie, że Twoja odpowiedź jest prawidłowa? ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Hm...no Warcisław Warcisław.

Ponawiam pytanie: Który władca piastowski miał zasłynąć z tego, że miał przegrać z dworzaninem w kości?

Edytowane przez NRohirrim

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, spokojnie Drogi Kolego, nic nie zadajesz, hola, hola!

Żeby zadać pytanie, trzeba poprawnie odpowiedzieć najpierw (czyt: Twoja odpowiedź jest błędna) ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

O Warcisławie I, księciu pomorskim:

Po odpowiednich uzgodnieniach z Bolesławem Krzywoustym, księciem Polski odbył się w 1124 I etap chrystianizacji kraju,

Był osobą świecką, pomagał Krzywoustemu oraz sam przyjął chrzest.

Ponadto znajduje się ulica jego imienia w Szczecinie. A więc odpowiedź pasuje.

Edytowane przez NRohirrim

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Był osobą świecką, pomagał Krzywoustemu oraz sam przyjął chrzest.

Ponadto znajduje się ulica jego imienia w Szczecinie. A więc odpowiedź pasuje.

Pozwól, że jako autor pytania i znający odpowiedź sam będę decydował, czy odpowiedź pasuje ;)

Nie pasuje. Bo nie pomagał, a pomógł i to jednorazowo. Nie Pomorzan, tylko samych Szczecinian. Nie ulica, tylko uliczka.

Wspomniany bohater, jest też w nazwie pewnej szczecińskiej knajpki, nawet sporej i zdaje się ma postument na nabrzeżu, nad Odrą. Nie jest to Warcisław...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi, ale to Twój problem Vissegerd, że nie uściśliłeś pytania odpowiednio. Moja odpowiedź jest poprawna :-)

Teraz moja kolej.

Edytowane przez NRohirrim

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Sorry, że się wcinam, że tak powiem... ;) Tylko od zadającego zależy to, czy odpowiadający odpowiedział poprawnie czy nie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Nie ulica, tylko uliczka.

No pewnie, droga miejska, która ma gdzieś między 1-1,5 km długości i jest w okolicach planowanej obwodnicy śródmiejskiej to faktycznie ,,uliczka".

Tak się chcecie zabawić? Ok, to w ten sposób się zabawimy. Strzelam. Moja kolejna odpowiedź to Jarogniew.

Edytowane przez NRohirrim

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nie. Uliczka nosi imię "mojego" bohatera. Jest w centrum Szczecina. Człowiek ten był mieszkańcem tego grodu, był min. kupcem, marynarzem, piratem.

NRohirrim, gdyby Twoje odpowiedzi były poprawne, to znaczy, że moje pytanie było banalne. Niezmiernie rzadko zadaję banalne pytania, zazwyczaj "zarzynam" quizy ;)

Czy jest w Szczecinie jakaś knajpa z "Jarogniewem" w nazwie? Chyba nie...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nie. A Racibor był kupcem i piratem? Chyba nie... Nie strzelaj, tylko poszukaj. Imię (to, po chrzcie) jest pospolite, chodzi o nazwisko.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.