Skocz do zawartości

toporow

Użytkownicy
 • Zawartość

  32
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O toporow

 • Tytuł
  Ranga: Student

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Toporów
 • Zainteresowania
  Piłka nożna
 1. Quiz Polska Piastów

  Kazimierz Wielki?
 2. Najmniej lubiany szkolny przedmiot?

  Ja najbardziej nie lubię fizyki, plastyki (inaczej sztuka) i muzyki.
 3. Data końca rozbicia dzielnicowego

  1320 r. - koronacja Władysława Łokietka na króla Polski Ta data wydaje mi się najbardziej prawdopodobna, ponieważ Władysław Łokietek miał już pełnię władzy w Polsce i może dlatego, że mój historyk tak nam wmawiał na lekcji :tongue:
 4. Najgorszy z Piastów

  No nie wiem, ale dla mnie też Bolesław Krzywousty, który podzielił Polskę na dzielnicę i to bardzo osłabiło państwo.
 5. Quiz Polska Piastów

  No to jak nikt nie daje znaku życia to ja muszę znów odświeżyć Quiz. Pytanie: Tłumiąc w 1312 roku bunt krakowskich mieszczan, rycerze Łokietka zabijali każdego, kto nie wymówił poprawnie ".............................................". Jakie słowa musieli wymawiać buntownicy?
 6. Na pewno inaczej żyli za Mieszka, a inaczej za Bolesława Chrobrego. Bolesław Chrobry prowadził taka politykę, że trzeba bylo dużo pieniędzy na wojsko (bo nieustannie wojował), więc powiększyły się daniny, a co za tym idzie - ludzie biednieli (oczywiście nie wszyscy, bo np. chłopi musieli "tylko" ciężej pracować).
 7. Ulubione polis

  No najbardziej lubię Spartę za ich wychowanie, no i może także dlatego, że mieli tak sławnego wodza jak Leonidas
 8. Ja jestem raczej tak pół na pół , ale bardziej chyba humanistą Dobrze umiem Polski, Historię jak i Chemię.
 9. Król chłopów

  Według mnie Kazimierz Wielki dobrze robił, że dał więcej "swobody" chlopom. Można nawet powiedzieć, że nasz dawny król upodabniał cos w rodzaju demokracji lub republiki. Niestety wyższym randze i bogatszym obywatelom to by sie napewno nie przydało, więc szydzili z króla tak obraźliwym przydomkiem.
 10. Trzeba przyznać Władysłowi Łokietkowi, że na walczył się w celu zjednoczenia ziem polskich. No i w sumie to on przywrócił na trwałe Królestwo Polskie, zapewnił mocną podstawę, aby na tym terenie mogła rozwinąć się polska tożsamość narodowa. Bo w końcu, w przeciwieństwie do Wacława II, był on uważany za rodzimego, "prawdziwego Piasta".
 11. Quiz Polska Piastów

  szpek_chomik no teraz mogę Ci uznać :wink: Ale wystarczyło odpowiedzieć, że przydomek "śmiały" nazywano osoby, które były odważne jak i pochopnie postępowały. Teraz Ty zadajesz pytanie szpek_chomik.
 12. Quiz Polska Piastów

  szpek_chomik, odpowiedź raczej jest pół pełna :tongue: . A nie chodzi mi kto dostał taki przydomek, tylko co on robił, że miał właśnie taki przydomek, chodzi mi właśnie o zachowanie, typu odwaga :wink:. Nie mogę jednak tego uznać ponieważ przydomek "śmiały" charakteryzował się też innym bardzo ważnym zachowaniem. Prosze dalej odpowiadać :wink:
 13. Quiz Polska Piastów

  Czyli mogę zadać nowe pytanie :wink: Coś prostego, by trochę rozruszać towarzystwo :wink: W średniowieczu kogo nazywano "śmiałym"? (tzn. z jakich powodów)
 14. Polskie krucjaty

  Ja przeczytałem gdzieś (nie pamiętam bo to juz dawno było), że Polacy nie brali czynnego udziału w krucjatach ponieważ mówili: "A po co pchać sie tysiące kilometrow do Palestyny gdy poganie, których można nawracac sa tuz pod bokiem (Pomorzanie, Prusowie, Polabianie). Toć przecie i nasz ksiaze Henryk Sandomierski zycie stracil probując ogniem i mieczem "nawrocic" Prusow. Jakze mogl papież karac ksiazat i rycerzy walczących o wiare na krancach katolickiego swiata z diabelskim pogaństwem?"
 15. Quiz Polska Piastów

  nazaa dobrze, teraz Ty :wink:
×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.