Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
poldas

Hipokryzja

Rekomendowane odpowiedzi

jancet   

Ja tam nie wiem, czy Wojciech Duch i Jarpen Zigrin to ta sama osoba, czy też nie. Generalnie uważam, że byt internetowy i realny to dwa różne podmioty. Jeśli Jarpen Zigrin na forum napisze coś, co uważam za głupie, bez chwili wahania wytknę mu tę głupotę, nie przebierając w słowach. A jeśli Wojciech Duch napisze do mnie e-mail, odpowiedź sformułuję w sposób, który uwzględnia to, że adresat jest założycielem i właścicielem portalu (i forum też).

 

Natomiast nie za bardzo łapię, dlaczego to pokojowej nagrody Nobla nie można otrzymać za intencje, a jedynie za rezultaty. Przykład - Wałęsa. Gdyby nagrodę dostał w 1990 - można by mówić o rezultatach.   A;le w 1983 Wałęsa żadnych rezultatów nie osiągnął. Dostał Nobla za dobre chęci. Czemu, przyznając nagrodę Wałęsie, Komitet był OK, a przyznając nagrodę Obamie - był "be"?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, jancet napisał:

dlaczego to pokojowej nagrody Nobla nie można otrzymać za intencje, a jedynie za rezultaty.

 

Nie za intencje i nie koniecznie za rezultaty a za działalność. Przy rezultatach, wielu noblistów by tego Nobla nie miało.

O ile Wałęsa działał i za to otrzymał nagrodę o tyle Obama z działalności może sobie przypisać jedynie wygranie wyborów prezydenckich. Chyba, że o czymś nie wiem.

Za zostanie prezydentem USA nagroda nie przysługuje. Tu też, chyba, że o czymś nie wiem, ale wielu nie dostało.

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu Nobel to nagroda dla wszelkiej maści łotrów bez czci i wiary jak Szymborska (piewczyni komunizmu i Stalina), Miłosz (Polakożerca), Bolek Wałęsa (kapuś UB), Obama itp. Jeśli zatem obecnie ktoś dostaje Nobla to dowód na to że jest znany i jest wrogiem rodzaju ludzkiego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5.04.2017 o 23:06, Capricornus napisał:

Za zostanie prezydentem USA nagroda nie przysługuje. Tu też, chyba, że o czymś nie wiem, ale wielu nie dostało.

 

Bądźmy sprawiedliwi.

Obama dostał nagrodę za rok 2009, w którym to roku (w lutym) nastąpiła inauguracja jego prezydentury. W uzasadnieniu Komitetu Noblowskiego mówiono m.in. o wysiłkach na rzecz: "ograniczenia światowych arsenałów nuklearnych". We wrześniu 2009 r. Obama, podczas swej pierwszej wizyty w Rosji, podpisał porozumienie "w kwestii tekstu ramowego układu na temat redukcji broni jądrowej" (START wygasał z końcem 2009 r.). Co prawda, ostatecznie porozumienie zawarto dopiero w marcu 2010 r., ale czyż członkowie Komitetu nie mogli antycypować...?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Mogli. Oczywiście, że mogli. (kłania się "Krzyk ciszy" Jana Oborniaka)

Tylko dlaczego tacy niesprawiedliwi byli?

Jak się zawiera porozumienie to z kimś. 

To dlaczego ta druga strona musiała się smakiem obejść?

Edytowane przez gregski

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.